дома About Liptov Liptov News – репортажи и интервью из Липтовской области

Liptov News – репортажи и интервью из Липтовской области

Липтов Новости видео из региона под Татрами являются отличным источником информации, советы для поездок и взглянуть на мир региона с близкого расстояния. Это видео репортажа и разговора, или привлекательные видео, которые облегчают знакомство с регионом. Говорят, что испытать лучше, чем сто раз увидеть и услышать. Когда слов не хватает, есть видео приглашение в регион.

Inšpirácia Liptov News

LIPTOV NEWS может вдохновлять гораздо лучше, чем обычные тексты и фотографии. Вид местных аквапарков Tatralandia, Bešeňová или AQUA & VITAL Park гораздо более аутентичен с помощью видео, чем в виде фотографий. Интервью со знаменитостями, операторами аттракционов и энтузиастами-туристами предоставляют видеоролики через LIPTOV NEWS. Катание на лыжах в Ясне или Малин Брдо, посещение Словацкого музея природы и защиты пещер и местных пещер – это лишь малая часть того, что можно увидеть. LIPTOV NEWS – это непосредственный контакт с регионом и его жизнью. Они также приносят кадры из событий, где он пульсировал, чтобы сохранить атмосферу, эмоции и жизнь в регионе. Просто посмотрите, и если кого-то интересует больше фактов о регионе Липтов, поэтому мы рекомендуем посетить раздел ПРЕСС-РЕЛИЗЫ, где мы регулярно информируем о новостях и достопримечательностях в стандартных пресс-релизах, которые мы отправляем в широкую базу данных СМИ.

читать дальше skryť

Viete, že prvé ochotnícke divadlo na Slovensku založili v Liptovskom Mikuláši?

Dátum: 28. 2. 2020 Miesto: Liptovský Mikuláš

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil …čítaj viac

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil prvé slovenské ochotnícke divadlo, stál aj za zriadením prvej verejnej požičovne kníh a aktívny bol aj v spolku Tatrín a pri spísaní Žiadostí slovenského národa.

Každú stredu večer do 25. marca 2020 o 17:30 v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši atraktívne formou komentovanej prehliadky a divadelného prestavenia tunajších ochotníkov z Matice Slovenskej odkrívajú svetu Liptáci kus veľkej histórie.

A pozor – Večery s divadlom počas zimy sú len začiatok. Silný odkaz tohto muža si budú v Liptovskom Mikuláši pripomínať celý rok 2020…

Zadarmo do Jasnej skibusom

Dátum: 20. 12. 2019 Miesto: Liptov

Lyžiari mali by ste spozornieť….čítať viac

Lyžiari mali by ste spozornieť. Nechajte auto zaparkované a sadnite do SKI & AQUA BUS-u a jazdite zadarmo. V aktuálnej zimnej sezóne sa podarilo skibusy posilniť o zhruba 20 %. Najväčšou novinkou sezóny je zavedenie monitoringu skibusov jednoducho cez mobilnú aplikáciu Liptov a inštalácia nových zastávok s LED displejmi na stanici v Liptovskom Mikuláši a v štyroch zastávkach v Demänovskej doline. Skibusy vozia na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny a zároveň spájajú svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom. Lyžiari pozor – výhodou monitoringu je aj to, že si pohodlne vo svojom smartfóne vyhľadáte linku aj si aktuálne overíte či práve váš bus nemá meškanie alebo či už náhodou nie je naplnený. A nezabúdajte na to, že jazdiť skibusom je viac ekologické ako autom… Vidím sa v Jasnej.

LiptovNews: V Jasnej sa čoskoro lyžuje

Dátum: 19. 11. 2019 Miesto: Jasná Nízke Tatry

Už sa neviete dočkať kedy…. čítať viac

Už sa neviete dočkať kedy budete vyrezávať oblúky na zjazdovkách v Jasnej? Dlhému čakaniu je čoskoro koniec a 29. novembra plánuje stredisko Jasná otvorenie prvých zjazdoviek. Z noviniek, ktoré vás čakajú treba spomenúť nový ala carte koncept v reštaurácii Rotunda a najmä monitoring skibusov vďaka, ktorému budete presne vedieť nielen to, kedy ide váš skibus, ale aj to či nemá náhodou nejaké meškanie. Postačí si nainštalovať aplikáciu LIPTOV do svojho smartfónu – viac na visitliptov.sk

Liptov News: Liptov Region Card – kartička plná zážitkov

Dátum: 12. 11. 2019 Miesto: Liptov

Liptov News: Saunovanie zlepšuje imunitu

Dátum: 08. 11. 2019   Miesto: Liptov

Najmä pravidelné saunovanie pomáha …viac čítať

Najmä pravidelné saunovanie pomáha ľudskému organizmu lepšie zvládať nástrahy jesene a zvyšovať odolnosť organizmu voči rôznym virózam a infekciám horných dýchacích ciest. Rajom slovenského saunovania je bezpochyby Liptov a to vďaka tunajším akvaparkom – Bešeňová a Tatralandia. Na svoje si tu prídu aj deti, ktoré prišli na chuť saunovaniu, teda striedaniu tepla a chladu.

Liptov News: Liptov vie byť tradičný aj exotický zároveň

Dátum: 05. 11. 2019   Miesto: Tatralandia

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia …čítať viac

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia sa deň po sviatku všetkých svätých doslova premenil na havajskú pláž Waikiki. Návštevníci podujatia Havaj & Halloween Party pod dozorom pozorného oka komisára zo Slovenskej knihy rekordov vytvorili rekord. Naraz tancovalo havajské tance až 321 návštevníkov. K Liptovu patria nielen tradície, ale už niekoľko rokov aj exotika, lebo teploty nad 30 stupňov, ležanie pod palmami, plávanie v morskej vode aj surfovanie sú tu možné 365 dní v roku. Čo tak sychravé jesenné počasie vymeniť sa exotický kúsok Liptova?

Liptov News: Pobyt v kúpeľoch je stále viac in

Dátum: 29. 10. 2019   Miesto: Liptov

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia…čítaj viac

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia. Vstúpte do sveta zdravia na Liptove na jeseň či v zime – zažite relax, zábavu a pohodu. Veď prečo si nedopriať dotyk zdravia pre telo a dušu v Kúpeľoch Lúčky 😊

Liptov News: Dovolenkovať na Slovensku je trendy

Dátum: 15. 10. 2019   Miesto: Liptov

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti ….čítaj viac

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti a to nielen na Liptove. Rekreačné poukazy podľa všetkého pomohli čiastočne eliminovať aj čierne ubytovanie. Počet lôžok na Liptove totiž medziročne vzrástol o 8,4 %, pritom nedošlo k otvoreniu žiadnej výrazne veľkej ubytovacej kapacity.

Počet návštevníkov regiónu Liptov za prvý polrok podľa údajov zo Štatistického úradu SR vzrástol medziročne o 14,5 %.

Liptov News: Peťa Vlhová je drevená

Dátum: 17 09. 2019   Miesto: Liptovský Ján

Na Liptove má svoje miesto pravidelne …čítaj viac

Na Liptove má svoje miesto pravidelne každú jeseň Drevené kráľovstvo. Pri Strachanovke, v obľúbenej Jánskej doline opäť vyrástli drevené sochy. Témou tohto ročníka boli zimné športy, takže chýbať nemohla Petra Vlhová – Liptáčka, ktorá jazdila ako dieťa aj na svahoch v Liptovskom Jáne. Napriek tomu, že ona drevo rozhodne nie je a na svahoch je kráľovná, tak jej na Liptove vyrástla socha – drevená. Šikovné ruky rezbárov vykúzlili krásne diela a návštevníci Liptova si z Liptova odniesli kopec krásnych zážitkov a príjemných emócií. A Liptáci už teraz plánujú čo sa bude vyrezávať na jeseň 2020 😊

Liptov News: Prvú via ferratu na Liptove otvorí atraktívny program v rezorte Gothal

Dátum: 13 09. 2019   Miesto: Liptovská Osada

Ferrata Dve veže sa nachádza v …. čítaj viac

Ferrata Dve veže sa nachádza v Liptovských Revúcach a je vhodná pre lezeckých nadšencov začiatočníkov aj pre skúsených vysokohorských turistov a horolezcov. Ferrata ponúka až 9 možných ferratových trás rôznych obťažností. Jej oficiálne otvorenie je naplánované na sobotu 14. septembra a v neďalekom rezorte Gothal vLiptovskej Osade pripravili pre verejnosť atraktívny celodenný program.

Liptov News: Drevené kráľovstvo na Liptove

Dátum: 06. 09. 2019 Miesto: Liptovský Ján

Liptov News: Liptovský Ján odhaľuje svoje tajomstvá

Dátum: 05. 09. 2019 Miesto: Liptov