Vodné športy

Liptov je horský región, ale jeho špecifikom je spojenie hôr a vody. A to nie vody hocijakej, ale práve všakovakej. Ak teda niekto hľadá dovolenku spojenú s vodou, tak Liptov je prvá voľba. Tatralandia, Bešeňová, Kaďa, Váh, Belá, Liptovská Mara a iné sú lákadlami nielen pre rodiny s deťmi. Pestrosť ponuky vodných plôch, atrakcií spojených s vodou a vodných športov je na Liptove obrovská. Centrom regiónu je Liptovská Mara,  ktorá je dominantou v lete aj v zime. V lete priam evokuje pobyt pri mori – priehrada Liptovská Mara je najväčšou slovenskou priehradou. Ponúka veľa možností na vodné vyžitie a športy – plávanie, kúpanie, slnenie na plážach, paddleboarding, atraktívne výlety na lodiach, ale aj rôzne zábavné či adrenalínové aktivity.

Najväčším lákadlom sú však tunajšie vodné parky Tatralandia, Bešeňová, ale aj iné. V lete sú doslova hitom, ale otvorené sú celoročne, v zime sú ideálne po lyžovačke.  Región ponúka veľa termálnych, minerálnych prameňov, časť z nich je voľne dostupných a vhodných na pitie aj kúpanie. Medzi najatraktívnejšie a najobľúbenejšie patria spomenuté liptovské vodné parky – Tatralandia v Liptovskom Mikuláši a Bešeňová. Návštevník v nich nájde dokonalý relax aj zábavu. Ponúkajú bazény s termálnou vodou, ale nechýba ani klasická číra voda, morská voda, bazén s vlnami, ideálna tropická klíma, atraktívna surfovacia vlna, sauny sprostredkujú dokonalý relax a tobogany potešia malých aj veľkých. Určite sa oplatí vyskúšať oba vodné parky, každý je iný a na svoje si v nich prídu všetci návštevníci. K najznámejším lokalitám s prírodnými termálnymi prameňmi patrí Liptovský Ján – Kaďa. Na opačnej strane Liptova lákajú Kúpele Lúčky s liečivou vodou. Atraktívne sú aj tunajšie rieky Váh a Belá, kde si návštevníci užívajú rafting na vlnách či špičkový umelý vodný kanál v Liptovskom Mikuláši, kde sa organizujú aj európske a svetové preteky.

čítať viac skryť

Vybrali sme pre vás

Voda a vodné športy patria najmä k letu a na Liptove je možností na vodné radovánky neúrekom. Liptovská Mara ponúka leňošenie na plážach, obľúbený paddleboarding, výlety na lodiach či rôzne iné formy vodnej zábavy na najväčšej vodnej nádrži na Slovensku, ktorú domáci nazývajú Liptovským morom. Vodnú ponuku regiónu dopĺňajú aj termálne pramene. K najznámejším zaraďujeme Liptovský Ján, Kúpele Lúčky s liečivou vodou a medzi najatraktívnejšie a najobľúbenejšie miesta patria liptovské vodné parky – Tatralandia v Liptovskom Mikuláši a Bešeňová. Návštevníci tam celoročne nájdu dokonalý relax aj zábavu. Na Liptove si na svoje prídu aj milovníci raftingu a divokej vody.

Plánovač Liptov