Domov Expozícia o rode Sentivániovcov z Liptovského Jána

Expozícia o rode Sentivániovcov z Liptovského Jána

U nás máte zľavu s Liptov Region Card!

2+1 ZĽAVA dvaja dospelí + 1 dieťa do 18 rokov zdarma na expozíciu o rode Szentiványiovcov.
100% dobrovoľné vstupné na expozíciu „Naše dedičstvo“.

Expozícia „Naše dedičstvo“: organizované skupiny aj mimo termínu – nutnosť telefonickej rezervácie. Expozícia o rode Sentivániovcov: 2 dospelí + 1 dieťa do 18 rokov.

Liptovský Ján – obec termálnych prameňov a zemianskych kaštieľov. Nahliadnite na historické predmety dennej potreby a remeselnícke náradie obyvateľov Liptovského Jána, alebo spoznajte najvýznamnejšie osobnosti z rodu Sentivániovcov a ich kaštiele. Okrem toho, expozície taktiež poukazujú na aktuálne prírodné krásy Jánskej doliny, jej pramene a jaskyne.

Expozícia o rode Sentivániovcov je stálou expozíciou, ktorá sa nachádza v priestoroch Kultúrneho centra Liptovský Ján. Je otvorená celoročne podľa otváracích hodín kultúrneho centra.

Expozícia je rozdelená na tri časti. Prvá časť je venovaná vzniku obce Liptovský Ján, druhá časť sa zameriava na najvýznamnejšie osobnosti z rodu Sentivániovcov a tretia časť poukazuje na aktuálne prírodné krásy Jánskej doliny a teda na pramene a jaskyne. Zaujímavosťou sú báje, ktoré sú späté s Jánskou dolinou. V expozícii návštevníci uvidia dobové kostýmy a taktiež predmety, ktoré sa zachovali v kaštieľoch Sentivániovcov.

Expozícia prebieha bez sprievodu.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov