Domov ZOOKONTAKT Rodinný park

ZOOKONTAKT Rodinný park

Výlet na celý deň, zážitok na celý život!

V ZOOKONTAKT Tatralandia – rodinnom parku, spoznáte život zvierat z bezprostrednej vzdialenosti. Môžete sa kochať obratnosťou medvedíkov, obdivovať dravosť tigrov a levov, eleganciu lám alebo hravosť exotických vtáčikov. Určite si to nenechajte ujsť!

Hľadáte nové dobrodružstvo a zábavu pre celú rodinu? Zamierte na Liptov. Navštívte ZOOKONTAKT Tatralandia a prežite s nami nezabudnuteľný deň. Spoznajte svet zvierat úplne zblízka, preskúmajte vzdialené miesta vďaka miniatúram svetových stavieb, vybláznite sa na atrakciách a poseďte si na vynikajúcej káve, či skvelom obede. U nás sa zabaví partia dospelých, rodina aj deti na školskom výlete. 

ZOOKONTAKT

V ZOOKONTAKT sa starajú o zvieratá, ktoré z rôznych dôvodov nevedia prežiť vo voľnej prírode a sú odkázané na pomoc človeka. Zabezpečujú im nepretržitú starostlivosť a ochranu a zároveň dbajú na to, aby si zvykli na kontakt s človekom a budovali tak vzájomnú dôveru.

Nie nadarmo je v názve kontakt: život zvierat máte u nás skutočne nadosah. Kde fyzická blízkosť kvôli bezpečnosti nie je možná, sprostredkujú kontakt ošetrovatelia pomocou výkladu. Vždy vám vopred vysvetlia, aký druh kontaktu je pri zohľadnení fyziologických potrieb zvierat možný.

SVET MINIATÚR

Atomium

Je monument, ktorý navrhol inžinier André Waterkeyn pre príležitosť svetovej výstavy Expo 58  v Bruseli. Kovová konštrukcia predstavujúca kryštál železa zväčšený 165 miliárd krát sa skladá z 9 gúľ predstavujúcich atómy. Atómy sú umiestnené na vrcholoch kocky a jeden atóm  je v strede tejto kocky.

Jednotlivé gule sú navzájom prepojené tunelmi, ktoré symbolizujú neviditeľné sily medzi atómami. Celá štruktúra je položená na troch dvojitých pilieroch so schodiskami.

TatrapoliBig Ben

Elizabeth Tower alebo hovorovo Big Ben je veža na severovýchodnom konci Westministerského paláca v ktorom zasadá britský parlament. Podľa zvonu, ktorý je v nej umiestnený, sa ľudovo nazýva aj Big Ben. Je jednou z najznámejších londýnskych pamätihodností. Hodinová veža bola postavená podľa návrhu architekta Sira Charlesa Barryho pri rekonštrukcii pôvodného Westministerského paláca.

TatrapolisBurj Al-arab

V preklade -Veža Arabov je luxusný hotel v meste Dubaj v Spojených arabských emirátoch. Základy budovy siahajú 40-45 m do morského dna. Budova svojím tvarom pripomína napnutú plachtu typických arabských plachetníc.K stavbe hotela bolo použitých 70 000 kubických metrov betónu, 9 000 ton ocele a k výzdobe 10 000 m² plátkového zlata.

CN Tower

Je vysoká veža na brehu Ontárijskeho jazera. Slúži ako telekomunikačná veža, šíri televízny a FM signál. Ročne ju navštívi viac ako 2 milióny návštevníkov z celého sveta.Výstavba začala vo februári 1973. Veža má po vrchol schodiska 147 poschodí  a vo výške 336 m bola osadená plošina a na ktorej sa nachádza reštaurácia 360. Reštaurácia je typická tým, že sa každých 72 minút otočí okolo svojej osi.

TatrapolisEiffelova veža

Je kovová konštrukcia postavená na Champ de Mars v blízkosti  Seiny v Paríži. Je najvyššou stavbou v Paríži a je jeden z najznámejších symbolov sveta. Veža bola postavená v rokoch 1887 až 1889 pri príležitosti storočného jubilea Francúzskej revolúcie pre Svetovú výstavu.

Na výstavbe sa podieľalo 3000 kovorobotníkov  a zložilo 18038 predpripravených jednotlivých železných dielov s 2,5 miliónmi nitov iba za 26 mesiacov. Veža má tri plošiny – vo výške 57 m, 115 m a tretia takmer na vrchole vo výške 274 m.

Eiffelova veža narazila na odpor parížskeho obyvateľstva, ktoré ju považovalo za poškvrnu. Dnes ale všeobecne patrí Eiffelova veža k jedenému z najkrajších príkladov architektúry sveta.

Petronas Tower

Dvojica mrakodrapov, ktoré navrhol argentínsky architekt César Pelli. Výstavbu veží sponzorovala ropná spoločnosť Petronas, podľa ktorej sú aj pomenované.

Veže sú vo výške 170 metrov, medzi 41. a 42. poschodím, navzájom spojené dvojúrovňovým 58,82 m dlhým a 5 m širokým mostom. Slúži ako núdzový požiarny východ a ako vyhliadkové miesto. Most nie je pevne ukotvený, ale umožňuje nezávislý pohyb oboch veží počas vetra a to až do 30 centimetrov.

Preprava v budove je zabezpečená dvojposchodovými výťahmi a ich dolná úroveň obsluhuje nepárne poschodia a horná úroveň párne poschodia.

Socha slobody

Pripomína priateľstvo a pomoc, ktorú Francúzsko poskytlo americkým osadníkom. Stojí na ostrovčeku pred New Yorkom od roku 1886. Pravá ruka, držiaca fakľu, je dlhá 12,8 metra a len ukazováčik je dlhý 2,4 metra. Pri nohách sochy ležia rozťaté putá tyranie. V ľavej ruke drží socha dosky predstavujúce vyhlásenie nezávislosti Aj jej koruna so siedmimi lúčmi je symbolom slobody, ktorú má vyžarovať ponad sedem morí do šiestich kontinentov. Časom sa socha stala symbolom Ameriky. V roku 1984 bola Socha slobody zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

TatrapolisSydney Opera House

Budova opery je príkladom zvláštnej škrupiny. Na tejto budove škrupiny slúžia hlavne umeleckému zámeru. Netradičný tvar škrupín mal za úlohu výrazne odlíšiť budovu divadla na polostrove od monotónnej hranolovitej zástavby veľkomesta.

Sydney Opera House má päť hlavných sál, výstavnú sieň, nahrávacie štúdio a reštaurácie. Operná sála má 1507 sedadiel a v koncertnej sále je 2679 miest. Stavba sa stala najznámejším prvkom Austrálie, známym po celom svete.

Šikmá veža v Pise

Stavba veže so zvonicou začala pod vedením architekta Bonanna Pisana v roku 1174.  Keď stavba dosiahla tretie poschodie a výšku asi 11 metrov, prstencová základňa sa naklonila na stranu presne o 15 cm.

Pisano sa snažil vyrovnať sklon v štvrtom poschodí, ale nepodarilo sa mu to, preto z obavy aby stavba nespadla, sa rozhodol nepokračovať. V roku 1234 architekt Giovanni di Simone však postavil ďalšie tri poschodia veže v rovnakom prevedení ako Pisano.

Tým bola postavená základná veža v tvare valca.V dôsledku mäkkého podložia sa sklon veže stáročiami zväčšoval a na konci 20. storočia už bol sklon veľký 4,5 metra. Aj preto sa udávajú vždy dva údaje o výške veže. Na severnej strane je výška 55,22 metra a na južnej 54,52 metra.

Taipei 101

Je 101-poschodový mrakodrap v meste Tchaj -pej na Taiwane. Je to tretia najvyššia budova sveta. Celkom má 101 poschodí nad zemou a 5 pod zemou.  Budova stojí v tesnej blízkosti aktívneho tektonického zlomu a zároveň v oblasti častého výskytu tajfúnov a tropických búrok.

Tchajwanský architekt C. P. Wang našiel inšpiráciu v rastline, ktorá je neodmysliteľne spojená s týmto regiónom – v bambuse. Na prvý pohľad nie je príliš pevný, ale svojím zložením je prirodzene pružný. Architektova inšpirácia sa prejavila aj na vonkajšej podobe stavby, ktorá pripomína mohutné steblo.

Výnimočné technické riešenia robia z mrakodrapu Taipei 101 jeden zo symbolov modernej svetovej architektúry.

Veterný mlyn

Len niekoľko kilometrov na východ od Rotterdamu, v blízkosti mesta Dordrecht, sa nachádza preslávená skupina 19 veterných mlynov, cieľ mnohých turistov a poznávacích zájazdov.

Tieto mlyny boli postavené okolo roku 1740 a i dnes sú plne funkčné. Vďaka svojmu počtu a tiež veľkosti a zachovalosti celého komplexu bola táto skupina mlynov zapísaná v roku 1997 na zoznam pamiatok UNESCO.

Veža na Kamzíku

Je televízna veža, ktorá sa nachádza v Bratislavskom lesoparku, v Malých Karpatoch, v oblasti nazývanej Koliba. Je najvyššou stavbou v Bratislave. Veža je jedným z orientačných bodov hlavného mesta. Základný kameň tejto stavby položili v roku 1967 a dokončená bola v roku 1975.

Vrch Kamzík má výšku 438,4 metrov nad morom a je dobre viditeľný zo širokého okolia, čo zabezpečuje veži nie len dobré šírenie signálu, ale aj viditeľné postavenie. Takmer zo všetkých prístupových ciest je to prvá viditeľná stavba Bratislavy. Silueta veže z diaľky je zreteľná a štíhla. Veža súčasne slúži vysielaniu aj verejnosti.

ATRAKCIE

Vodná strela

Zažite pravú vodnú strelu jedine v Tatrapolise! Banská veža vysoká 8,5 m je  určená len a len na zábavu – banské vozíky vás vyvezú až na vrchol veže , spustia rýchlosťou strely dole a vozík vás katapultuje priamo do blízkeho jazierka. Nemáte aj vy chuť vyskúšať Vodnú strelu na vlastnej koži? Príďte si užiť atrakciu do Tatrapolisu a zažite to pravé adrenalínové osvieženie.

Kolotoč

Spoznajte čaro klasického retiazkového kolotoča, ktorý ponúka zábavu aj pre tých najmenších. Detský retiazkový kolotoč je vhodný pre deti od 3 rokov. Kapacita kolotoča je 10 sedadiel.

Vláčik

Motorový vláčik Vás prevezie celým areálom parku a vy si tak môžete užiť dokonalú kombináciu oddychu a spoznávania.

Loďky

Obľúbená detská atrakcia pre malých odvážlivcov, ktorí sa neboja vody. Prinášajú  tú pravú vodnú zábavu  aj pre najmenších. Nasadnite do svojho člnku a oddajte bláznivej vodnej zábave. Vhodné pre deti od 3 rokov.

18-jamkový minigolf

Obľúbený minigolf je ideálnym programom pre celú rodinu: pri zdolávaní prekážok a triafaní jamiek sa zabaví každý!

Veľká trampolína

Poznáte väčšiu zábavu než skákanie na trampolíne? Navštívte nás aj s deťmi a nechajte ich vyblázniť sa, bezpečne a do sýtosti.

Preliezkový hrad

Kto vylezie najvyššie? Zabavte sa s deťmi na preliezkovom hrade a vylezte až na samý vrchol!

Obrovské pieskovisko

Naše pieskovisko je ako vyšité pre tých najmenších: dokonale spája oddych, bezpečnú zábavu a možnosť nadviazať nové priateľstvá.

Jazierkovo

Objavte naše jazierka v čarovnej atmosfére pod korunami stromov.

Kostolík na Anjelskom vŕšku

Máte dušu romantika? Nechajte sa očariť kúzlom tohto miesta, stráženého tromi anjelmi.

Zrkadlový labyrint

Príďte sa na moment stratiť do nášho bludiska plného zrkadlových klamov. Je bezpečné už pre deti od 3 rokov.

 

PODUJATIA PRE CELÚ RODINU

Obnovený amfiteáter pre 2 400 divákov, prináša možnosť zábavy a kultúrneho vyžitia pre celú rodinu. Svoj výlet od tohto leta môžete spestriť predstavením, koncertom alebo diskusným večerom pod holým nebom. Pripravujú skvelé akcie so známymi tvárami a kvalitným programom.


Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov