Lyžovanie

#TrebaZazit

Za najlepšou lyžovačkou na Slovensku sa chodí na Liptov. Top miestom všetkých lyžiarov je jednoznačne stredisko Jasná, kde si zalyžujete na severnej liptovskej strane a prelyžujete aj na Horehronie, teda na južnú stranu Chopka.

Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Väčšina tunajších trás je technicky zasnežovaná, takže garancia snehu je tu od decembra až do apríla. Na vrchol Chopku sa dopravuje najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka viac ako 46 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obťažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie prestížnych pretekov svetovej úrovne. V marci 2021 sa tu uskutočnil Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní žien – WORLD CUP JASNÁ, ktorý rodáčka z Liptova, Petra Vlhová, obohatila o dve pódiové umiestnenia. Svoje trasy si tu nájdu ja snowboardisti, milovníci freestylu aj freeridu. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou Nízkotatranského národného parku – NAPANT. Stredisko Jasná je považované za top lyžiarsky rezort na Slovensku.


V Národnom parku Veľká Fatra sa nachádza stredisko Malinô Brdo ponúka návštevníkom 12 km zjazdových tratí a je vhodné najmä na rodinnú lyžovačku vďakaširokým trasám, na svoje si tu prídu aj pre snowboardisti či vyznavači freestylu. Vyskúšať sa oplatí aj tunajší snow park s modernými prekážkami alebo trasy pre bežecké lyžovanie či skialpinizmus. V stredisku platia zľavy na Liptov Region Card.


Rovnako v Nízkych Tatrách sa nachádza SKI Opalisko Závažná Poruba. Menšie stredisko vhodné pre nenáročných lyžiarov či rodiny s deťmi. V stredisku platia zľavy na Liptov Region Card.

V smere do Jasnej, v obci Pavčiná Lehota nájdu lyžiari stredisko FUN PARK ŽIARCE. Je to menšie lyžiarske stredisko, ktoré poteší najmä rodiny s deťmi a menej náročných lyžiarov.


Dôležité telefónne čísla pri lyžovaní na Liptove

NON STOP dispečing
Horskej záchrannej služby

NON STOP dispečing Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby

Tiesňové volanie integrovaného záchranného systému

Zoznam lyžiarskych stredísk

Požičovne a servisy pre lyžovanie na Liptove

Lyžiarske školy na Liptove

Plánovač Liptov