Domov Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš – centrum mestského turizmu Liptova!

Srdečne vás pozývame navštíviť historické mesto uprostred nádherných hôr. Je toho naozaj hodne, čo tu môžete zažiť. Od starobylých stavebných pamiatok, zaujímavých múzeí a galérií v historickom centre, cez pestré podujatia, rôznorodú gastronómiu až po neopakovateľné pohľady na scenériu okolitých hôr, Liptovskú Maru aj mesto z vrcholu Hája, ktorý je vyhľadávanou kultúrno-prírodnou oddychovou zónou. Tiež zábava a relax vo vodnom parku Tatralandia, špeciálny program pre rodiny s deťmi Dobrodružstvá s Mikulášom, prehliadky mesta s turistickým sprievodcom či online. Pozrite si top turistickú ponuku Liptovského Mikuláša.

Neprehliadnuteľnou dominantou a najväčšou ranogotickou stavbou mesta je Kostol sv. Mikuláša, ktorý je zároveň aj najstaršou stavebnou pamiatkou mesta. Určite nevynechajte návštevu Múzea Janka Kráľa, ktoré dokumentuje bohatú históriu mesta, synagógu  či tretiu najstaršiu galériu Slovenska – Liptovskú galériu P. M. Bohúňa. Galéria Kolomana Sokola  je poctou životu a dielu významného grafika a maliara Kolomana Sokola. Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – jediné celoslovenské špecializované múzeum, ktoré ukrýva také rarity ako sú kostra jaskynného leva či model meteoritu. Evanjelický kostol – sakrálna pamiatka z 18. storočia zo sochami dvoch významných evanjelických kazateľov Michala Miloslava Hodžu a Juraja Tranovského pred vchodom.

Všetky tieto atraktivity môžete spoznávať aj s turistickým sprievodcom.

3 NAJATRAKTÍVNEJŠIE PREHLIADKOVÉ TRASY v Liptovskom Mikuláši:

Výklad prostredníctvom audiosprievodcu si môžete vypočuť v Kostole sv. Mikulášasynagóge a v Evanjelickom kostole, ktoré sú v júli a v auguste otvorené pre verejnosť.

S mestom sa spája aj množstvo výnimočných osobností, ktoré sa preslávili v rôznych oblastiach: vo vede a technike (Aurel Stodola), umení (Martin Martinček, Dušan Pálka, Janko Alexy, Koloman Sokol), literatúre (Milan Rúfus, Ivan Laučík, Janko Kráľ) či politike (Vladimír Krivoš, Martin Rázus)… Mnohé z týchto mien nájdete v tmavej žule Fontány Metamorfózy, ktorá je poctou významným mikulášskym rodákom a jej okolie je obľúbeným miestom oddychu.

Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a počas celého roka ožíva mnohými podujatiami. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, Mikulášsky jarmok či Švábkafest. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty – Gesharim a súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN.

Mesto žije aj športom. Výborné podmienky sú tu pre hokej, futbal, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis a vodný slalom. Každoročne sa v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka konajú preteky vo vodnom slalome. Priamo historickým centrom vedie cyklistický pruh, ak sa však chcete vyhnúť ruchu mesta, určite zavítajte na obľúbený cyklochodník, ktorý vedie v dĺžke viac ako 3 km po brehu rieky Váh (od Palúčanského mosta po most v Okoličnom).

Buďte informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v Liptovskom Mikuláši a prihláste sa ešte dnes na odber newslettera, alebo sa staňte našim fanúšikom na facebooku!

Kalendár Podujatí
Kalendár Podujatí

PROGRAM PRE RODINY S DEŤMI
Dobrodružstvá s Mikulášom

Hľadáš odpoveď, ako a kde sa zabaviť? Zábava, adrenalín, história a poznanie, oddych či pokojná prechádzka s nádhernými výhľadmi, to všetko môžeš aj so svojimi rodičmi v Liptovskom Mikuláši zažiť!

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov