Domov Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš – historické mesto v bezprostrednej blízkosti Nízkych Tatier, Západných Tatier a Chočských vrchov, nesúce aj prívlastok „Mesto medzi horami“.
Ponúka desiatky starobylých pamiatok ktorými vás prevedie Historický kompas, múzeá a galérie patriace k najmodernejším na Slovensku, a  ďalšie tematické prehliadkové trasy, ktoré je možné absolvovať s turistickým sprievodcom, alebo samostatne online s mobilným telefónom. 

Ponuku mesta dopĺňa relax vo vodnom parku Tatralandia a množstvo atrakcií vhodných pre všetky vekové kategórie, špeciálne program pre rodiny s deťmi – Dobrodružstvá s Mikulášom.
Možnosti kvalitného ubytovania, skvelá gastronómia z domácej či medzinárodnej kuchyne a cca 700 podujatí ročne stojí za pobyt v meste z ktorého je vo vzdialenosti do 20 km blízko aj ku všetkým ďalším TOP atraktivitám regiónu Liptov.

Mikulášania budú tento rok cestovať v čase. Vrátia sa do obdobia spred 600 rokov, keď im kráľ Žigmund Luxemburský udelil vzácne jarmočné práva. Aj vďaka tomu sa z malého mestečka stalo dôležité obchodné stredisko a centrum diania. Výročné jarmoky boli významným oživením spoločenského života, bývali dvakrát do roka a schádzali sa na nich ľudia zblízka aj zďaleka.

Pre mikulášskych remeselníkov to bola najlepšia príležitosť, ako predať svoj tovar a uzavrieť obchody. Práve trhové a jarmočné privilégium bolo príčinou rýchleho rozvoja mesta. Primátor Ján Blcháč preto pri okrúhlom výročí vyhlasuje rok 2024 za Rok remesla s podtitulom 600 rokov jarmokov v Liptovskom Mikuláši.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

3 NAJATRAKTÍVNEJŠIE PREHLIADKOVÉ TRASY v Liptovskom Mikuláši:

Výklad prostredníctvom audiosprievodcu si môžete vypočuť v Kostole sv. Mikulášasynagóge a v Evanjelickom kostole, ktoré sú v júli a v auguste otvorené pre verejnosť.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov