Domov WINNER športovo-relaxačné centrum

WINNER športovo-relaxačné centrum

Športovo-relaxačné a tréningové centrum winner je multifunkčné centrum na Liptove. Zastrešuje fitness zónu, skupinové cvičenia, fyzioterapiu, wellness a v neposlednom rade skatemill, ktorý robí centrum unikátnym a lákavým najmä pre hráčov ľadového hokeja, ale rovnako aj pre širokú verejnosť.

Tréningové centrum ponúka individuálne osobné tréningy, skupinové cvičenia, diagnostiku pohybových schopností, fyzioterapeutické a masérske služby, solárium priamo v centre alebo možnosť korčuľovania na trenažéri, ktorý zlepší Vaše korčuliarske schopnosti.

Wellness

Wellness zóna ponúka pre dokonalý oddych vírivku, infra saunu, parnú saunu, fínsku saunu, fínske vedro, Kneippeov vodný kúpeľ, tepidárium a masáže. Okrem relaxu, wellness vo WINNER centre ponúka aj možnosť malého občerstvenia.

Fitness

Vo fitness a kardio zóne nájdete dva druhy kvalitných strojov od popredných výrobcov Nautilus StarTrac, určené na precvičovanie a posilňovanie všetkých svalových partií. Tieto stroje sú z hľadiska biomechaniky zhotovené tak, aby vyhovovali ako ženám, tak aj mužom a na ploche sú umiestnené s ohľadom na účelné využitie priestoru. Naše priestory a ich plná výbava pre Vás poskytujú jednoduchú a efektívnu pomôcku pri tréningu.

Funkčná zóna patrí medzi najobľúbenejšie. Samotný funkčný tréning je nepochybne trendom posledných rokov, a niet sa čomu čudovať. Jedná sa o cvičenia, ktoré nám uľahčia vykonávať pohyby v bežnom živote, tzn., že naše telo nimi pripravíme (sfunkčníme) pre každodenné potreby. Je to „inteligentný“ tréning, ktorý vznikol ako reakcia na pohybové stereotypy ľudí v dnešnej dobe. Je zameraný najmä na rozvoj silových schopností, koordinačných schopností, stability a mobility. Práve funkčný tréning by mal byť základom pre všetkých ľudí so sedavým alebo fyzicky jednostranne zameraným zamestnaním. Pre nich je tento typ tréningu kompenzáciou ich jednostranného zaťaženia a často riešením bolesti v oblasti krížovej, krčnej chrbtice, ramien či kolien. Pre športovcov je funkčný silový tréning prostriedkom k maximalizácii športového výkonu z hľadiska všeobecnej kondičnej prípravy a zároveň absolútnou povinnosťou v rámci predchádzania zranení spojených taktiež s jednostranným športovo-špecifickým zaťažením. Rovnako každý, kto sa venuje silovému tréningu, by mal do svojho tréningového programu zaradiť i funkčný tréning. Naše fitness priestory samozrejme disponujú aj konštrukciou na „streetworkout“ tréning (Monkey bars) či kobercom s umelou trávou na ťahanie saní. Toto cvičenie sa dnes veľmi využíva a je vhodné ho zapojiť do každého druhu tréningového programu.

Vo fitness zóne nájdete uvoľňovaciu, strečingovú zónu s mäkkou podlahou ideálnou pre tieto fázy tréningu, ktorá sa nachádza na vyvýšenom pódiu a je oddelená, aby dokonale spĺňala svoju funkciu.

V neposlednom rade je pre Vás k dispozícii aj aerobik zóna, ktorá v kvalitnom športovom centre nesmie chýbať. Táto časť centra je pre svoje účely, spolu aj s celou fitness zónou, vybavená kvalitným ozvučením a pokrokovou technikou na rekuperáciu vzduchu. Miestnosť je určená predovšetkým pre skupinové cvičenia.

Počas Vašej návštevy našich plne vybavených priestorov sú Vám neustále k dispozícii aj naši profesionálni tréneri, ktorí Vám radi pomôžu a poradia.

Skatemill

SKATEMILL alebo aj korčuliarsky trenažér je jedinečnou súčasťou športovo-relaxačného centra WINNER. Tento trenažér slúži predovšetkým športovcom – hokejistom, ale aj širokej verejnosti, ktorá sa chce naučiť korčuľovať správne. Pomocou trenažéra totiž získate správne technické, ale aj motorické návyky, zdokonalíte techniku a efektivitu korčuľovania, odstránite chyby pri korčuľovaní a predchádzate zraneniu.

Na čo sa zameriava SKATEMILL trenažér?

Benicky Skatemill spolu s ostatnými prvkami tréningového procesu Benicky Systems u hráča zabezpečí:

  • Zvýšenie maximálnej rýchlosti, zrýchlenia a efektívnosti techniky korčuľovania hráča
  • Funkčnú stabilitu tela, zvýšenú ochranu puku, lepší balans v priebehu korčuľovania a pozitívne ovplyvní kvalitu všetkých zručností s pukom
  • Správny návyk práce s pukom, nahrávanie, prijímanie nahrávky, streľba a celková práca s hokejkou
  • Zlepšenie koordinácie hráča a integrácie herného myslenia
  • Prevenciu zranení triesiel, keďže takéto zranenia sú často spôsobené zlou technikou korčuľovania
  • Efektívnejšiu rehabilitáciu po zraneniach a rýchlejší návrat do hry
  • Predchádzaniu zranení vďaka osvojeniu si efektívnejšej techniky kľúčových individuálnych hokejových zručností

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov