20% ZĽAVA na vstup.
Zľava platí : Liptovské múzeum Ružomberok, Gotický kostol všetkých svätých Ludrová, Archeoskanzen Havránok, Národopisné múzeum Liptovský Hrádok, Expozícia baníctva Maša – Liptovský Hrádok, Banícky dom Vyšná Boca, Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline.
Múzeum Čierny orol
Historická budova múzea na mieste niekdajšieho zájazdného hostinca, spomínaného už v 17. storočí. Primárne slúžila budova ako hotelové a stravovacie zariadenie. Čiastočne sa zachovalo až do 70. rokov 20. storočia. Múzeum Čierny orol slúžil aj ako centrum kultúrneho života, ktoré svojím významom presiahlo hranice Liptovského Mikuláša. V roku 1830 sa tu začala písať história slovenského ochotníckeho divadelníctva. Neskôr v budove sídlili viaceré spolky, vrátane kultúrneho a čitateľského spolku “Větín”. Počas prvomájovej demonštrácie v roku 1918 odznela pred jej účastníkmi, zhromaždenými na nádvorí Čierneho orla, Mikulášska rezolúcia, prvý verejný dokument, ktorým sa slovenský národ otvorene prihlásil k právu na sebaurčenie a k myšlienke česko-slovenskej vzájomnosti. V súčasnosti je v budove umiestnená unikátna expozícia Z dejín lovu, poľovníctva a rybárstva na Liptove a konajú sa tu početné kultúrne a vzdelávacie podujatia.
Múzeum Čierny orol je súčasťou expozície Liptovského múzea v Ružomberku.
Liptovské múzeum Ružomberok – geológia, paleontológia a botanika, zoológia, Feudalizmus, Cechy a remeslá v Liptove, Národopis, Galéria sakrálneho umenia Liptova, Život a dielo Andreja Hlinku, História výroby papiera, Z dejín mesta Ružomberok. Múzeum liptovskej dediny v Pribyline – expozície bývania a spôsobu života rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev obyvateľstva Liptova v minulosti. Národopisné múzeum Liptovský Hrádok – Expozícia ovčiarstva a galéria ľudového výtvarného prejavu, Ľudová modrotlač v Liptove, Galéria paličkovanej čipky. Komorský úrad likavsko-hrádockého panstva, Historická soľná cesta, Z dejín mesta Liptovský Hrádok. Roľnícky dom a dvor Vlkolínec – Expozícia tradičného bývania a spôsobu života. Expozícia baníctva Maša – Liptovský Hrádok – Tradície hornoliptovského baníctva a hutníctva. Kostol všetkých svätých Ludrová – Vidiecky kolonizačný kostolík, postavený v poslednej tretine 13. storočia v priestore medzi Ružomberkom a Liptovskou Štiavnicou. Hrad Likava – Jeho výstavba sa začala kvôli stráženiu priechodu cez Váh a významnej obchodnej cesty, ktorá viedla z Považia na Oravu a ďalej do Poľska. Banícky dom Vyšná Boca – Expozícia tradičného spôsobu života a bývania baníckej rodiny Archeoskanzen Liptovská Mara – Havránok – jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk na Slovensku.
Opíšte nám svoj zážitok