Domov Hrabovská dolina

Hrabovská dolina

Hrabovská dolina je oddávna známym miestom rekreácie pre obyvateľov Ružomberka a okolia. Návštevníci doliny prichádzajú za účelom oddychu, športu, zábavy a adrenalínu. Vybudovaním kabínkovej lanovky a následne lyžiarskeho strediska sa Hrabovská dolina stala známou i za hranicami Slovenska. V lete je Hrabovská dolina plná aktivít a zábavy v prírode pre všetkých. 

LANOVKA

8 miestna kabínková lanovka, dĺžka 1770m, prevýšenie 415m, vrchol 960 /m.n.m./
Prevádzková doba: 8:30 – 16:30 hod. v polhodinových intervaloch

TARZÁNIA
Tarzania je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Tarzániu môžete vyskúšať ako v lete, tak aj v zime. Je určená všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok. TARZANIA Hrabovo sa nachádza, v blízkosti nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo kúsok od centra Ružomberka a svojou celkovou dĺžkou 1110 m je najväčším lanovým parkom na Slovensku. V areáli nájdete čiernu, červenú, modrú a detskú trasu.

 

ZIPLINE
ZIPLINE svojou dĺžkou 300m je najdlhšia na Slovensku. Zažijete poriadnu dávku  adrenalínu a zábavy.

 

HORSKÁ TURISTIKA

Okolité kopce poskytujú pre vyznávačov horskej cyklistky  ideálne podmienky na cyklotúry rôznej úrovne. Na dolnom Liptove sa nachádza takmer 500km značených cyklotrás, 12 cyklotrás sa nachádza priamo v okolí mesta Ružomberok. Obľúbenou cyklotrasou je spojnica Hrabovskej a Čutkovskej doliny.
Požičovňa bicyklov

AQUAZORBING
Pri tejto novej športovej zábave chodíte po vodnej hladine vo veľkej nafúknutej priehľadnej guli – aquazorbe. Jeho priemer sú dva metre a len na vašich pohyboch záleží, kam bude smerovať. Hoci na chodení po vode treba určitú prax, rýchlo si nájdete systém, ako to úspešne zvládnuť a zabaviť sa.

 

KYSLÍKOVÁ TRASA
Kyslíková trasa je vybudovaná pre možnosť športového vyžitia a zlepšenie kondície všetkých vekových kategórií – návštevníkov Hrabova. Dráha meria 1,3 kilometra a pozostáva zo šiestich stanovísk s rôznymi drevenými cvičebnými prvkami – prekážkami, na ktorých sa dajú precvičiť jednotlivé partie tela. Inštalované sú šikmá rebrina, kladina, bradlá, lavica na posilnenie brušných svalov či prekážky na preskakovanie. Pri každej prekážke návštevník nájde popis správneho cvičenia.

 

ČLNKOVANIE

Požičovňa člnkov pod dohľadom inštruktora je v prevádzke od júla do konca augusta. Pri veslovaní na člnkoch zažijete romantiku a pravú vodácku atmosféru. Počas veslovania môžete z člnku pozorovať pstruhy a kapre, ktoré sa v jazere vyskytujú v hojnom počte. Priamo pred Apartmánmi Hrabovo sa dá člnkovať v pripravených nových vesliciach pre štyri osoby.
Kontakt:Tel.: +421 903 130 223, +421 44 486 03 53  E-mail: recepcia@apartmanyhrabovo.com

NÁUČNÝ CHODNÍK
Ideálna rodinná prechádzka okolo vodnej nádrže. Na jednotlivých stanovištiach sú umiestnené informačné panely, ktoré poukazujú na okolitú faunu a flóru.

 

RYBOLOV NA VODNEJ NÁDRŽI HRABOVO

Nádrž je situovaná v nádhernom prostredí Hrabovskej doliny s rozlohou 1,8 ha a hĺbkou 7 – 10 m. Priehrada predstavuje ideálne miesto pre rodinnú rybačku.V nádrži sa vyskytuje pstruh potočný, pstruh dúhový, ostriež, jalec hlavatý, kapor rybničný.
Revír: Hrabovský potok 3-1000-4-3 Lososový-PCHRO Hrabovský potok od ústia do rieky Váh v Ružomberku po teleso vodnej nádrže Hrabovo.
Cenník rybárskych povoleniek na Liptove: hosťovací lístok – Slovenský občan 7€/deň, hosťovací lístok –  Cudzinec 16,60€/deň

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

  1. Dobrý deň, chcem sa opýtať, kde sa dá kúpiť ,hosťovací lístok na cytanie rýb v Hrabovej doline pre Slovákov.

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov