Home About Liptov Liptov News – reports and interviews from Liptov region

Liptov News – reports and interviews from Liptov region

Liptov News videos from the region below the Tatras are an excellent source of information, tips for trips and a view of the world of the region very close. These are videos that are both narrative and spoken or attractive thanks to the video, which makes it easier to get to know the region. It is said that experiencing them is better than seeing and hearing a hundred times. When words aren’t enough, there’s a video invitation to the region.

Inspiration Liptov News

LIPTOV NEWS can inspire much better than regular lyrics and photos. The view of the local water parks Tatralandia, Bešeňová and AQUA & VITAL Park is much more authentic through the video than in the form of photos. Interviews with well-known personalities, attraction enthusiasts, enthusiastic tourists, convey videos via LIPTOV NEWS. Skiing in Jasna or Malina Brdo, a visit to the Slovak Museum of Nature Conservation and Caverns and local caves is just a fraction of what you can see. LIPTOV NEWS is an immediate touch with the region and life in it. They also bring footage from events where it pulsed to preserve the atmosphere, emotions and life in the region. Just watch and if someone is interested in more facts about the region Liptov, so we recommend to visit the section PRESS RELEASES, where we regularly inform about news and attractions in standard press releases, which we send to a wide media database.

read more hide

Liptov News: Sme doma

Dátum: 28. 4. 2020 Miesto: Liptov

Aj vy ste doma? Buďme zodpovední …čítať viac

Aj vy ste doma? Buďme zodpovední voči sebe aj ostatným, najmä našim najzraniteľnejším, starším ľudom. Teta Márgit alias Peter Batthyany je tiež fanúšik Liptova. Zabojujme tak ako on. Vydržme doma, aby sme potom mohli načerpať energiu Liptova aj všetky jeho atrakcie 😊

Viete, že prvé ochotnícke divadlo na Slovensku založili v Liptovskom Mikuláši?

Dátum: 28. 2. 2020 Miesto: Liptovský Mikuláš

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil …čítaj viac

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil prvé slovenské ochotnícke divadlo, stál aj za zriadením prvej verejnej požičovne kníh a aktívny bol aj v spolku Tatrín a pri spísaní Žiadostí slovenského národa.

Každú stredu večer do 25. marca 2020 o 17:30 v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši atraktívne formou komentovanej prehliadky a divadelného prestavenia tunajších ochotníkov z Matice Slovenskej odkrívajú svetu Liptáci kus veľkej histórie.

A pozor – Večery s divadlom počas zimy sú len začiatok. Silný odkaz tohto muža si budú v Liptovskom Mikuláši pripomínať celý rok 2020…

Zadarmo do Jasnej skibusom

Dátum: 20. 12. 2019 Miesto: Liptov

Lyžiari mali by ste spozornieť….čítať viac

Lyžiari mali by ste spozornieť. Nechajte auto zaparkované a sadnite do SKI & AQUA BUS-u a jazdite zadarmo. V aktuálnej zimnej sezóne sa podarilo skibusy posilniť o zhruba 20 %. Najväčšou novinkou sezóny je zavedenie monitoringu skibusov jednoducho cez mobilnú aplikáciu Liptov a inštalácia nových zastávok s LED displejmi na stanici v Liptovskom Mikuláši a v štyroch zastávkach v Demänovskej doline. Skibusy vozia na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny a zároveň spájajú svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom. Lyžiari pozor – výhodou monitoringu je aj to, že si pohodlne vo svojom smartfóne vyhľadáte linku aj si aktuálne overíte či práve váš bus nemá meškanie alebo či už náhodou nie je naplnený. A nezabúdajte na to, že jazdiť skibusom je viac ekologické ako autom… Vidím sa v Jasnej.

LiptovNews: V Jasnej sa čoskoro lyžuje

Dátum: 19. 11. 2019 Miesto: Jasná Nízke Tatry

Už sa neviete dočkať kedy…. čítať viac

Už sa neviete dočkať kedy budete vyrezávať oblúky na zjazdovkách v Jasnej? Dlhému čakaniu je čoskoro koniec a 29. novembra plánuje stredisko Jasná otvorenie prvých zjazdoviek. Z noviniek, ktoré vás čakajú treba spomenúť nový ala carte koncept v reštaurácii Rotunda a najmä monitoring skibusov vďaka, ktorému budete presne vedieť nielen to, kedy ide váš skibus, ale aj to či nemá náhodou nejaké meškanie. Postačí si nainštalovať aplikáciu LIPTOV do svojho smartfónu – viac na visitliptov.sk

Liptov News: Liptov Region Card – kartička plná zážitkov

Dátum: 12. 11. 2019 Miesto: Liptov

Liptov News: Saunovanie zlepšuje imunitu

Dátum: 08. 11. 2019   Miesto: Liptov

Najmä pravidelné saunovanie pomáha …viac čítať

Najmä pravidelné saunovanie pomáha ľudskému organizmu lepšie zvládať nástrahy jesene a zvyšovať odolnosť organizmu voči rôznym virózam a infekciám horných dýchacích ciest. Rajom slovenského saunovania je bezpochyby Liptov a to vďaka tunajším akvaparkom – Bešeňová a Tatralandia. Na svoje si tu prídu aj deti, ktoré prišli na chuť saunovaniu, teda striedaniu tepla a chladu.

Liptov News: Liptov vie byť tradičný aj exotický zároveň

Dátum: 05. 11. 2019   Miesto: Tatralandia

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia …čítať viac

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia sa deň po sviatku všetkých svätých doslova premenil na havajskú pláž Waikiki. Návštevníci podujatia Havaj & Halloween Party pod dozorom pozorného oka komisára zo Slovenskej knihy rekordov vytvorili rekord. Naraz tancovalo havajské tance až 321 návštevníkov. K Liptovu patria nielen tradície, ale už niekoľko rokov aj exotika, lebo teploty nad 30 stupňov, ležanie pod palmami, plávanie v morskej vode aj surfovanie sú tu možné 365 dní v roku. Čo tak sychravé jesenné počasie vymeniť sa exotický kúsok Liptova?

Liptov News: Pobyt v kúpeľoch je stále viac in

Dátum: 29. 10. 2019   Miesto: Liptov

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia…čítaj viac

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia. Vstúpte do sveta zdravia na Liptove na jeseň či v zime – zažite relax, zábavu a pohodu. Veď prečo si nedopriať dotyk zdravia pre telo a dušu v Kúpeľoch Lúčky 😊

Liptov News: Dovolenkovať na Slovensku je trendy

Dátum: 15. 10. 2019   Miesto: Liptov

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti ….čítaj viac

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti a to nielen na Liptove. Rekreačné poukazy podľa všetkého pomohli čiastočne eliminovať aj čierne ubytovanie. Počet lôžok na Liptove totiž medziročne vzrástol o 8,4 %, pritom nedošlo k otvoreniu žiadnej výrazne veľkej ubytovacej kapacity.

Počet návštevníkov regiónu Liptov za prvý polrok podľa údajov zo Štatistického úradu SR vzrástol medziročne o 14,5 %.

Liptov News: Liptovský Ján odhaľuje svoje tajomstvá

Dátum: 05. 09. 2019   Miesto: Liptov

Liptov News: Drevené kráľovstvo na Liptove

Dátum: 06. 09. 2019   Miesto: Liptovský Ján

LiptovNews: Prvú via ferratu na Liptove otvorí atraktívny program v rezorte Gothal

Dátum: 13 09. 2019   Miesto: Liptovská Osada