Free doprava – SKI & AQUA BUS

Na Liptove premáva počas zimnej sezóny pravidelná bezplatná doprava SKI & AQUA BUS. Lyžiari a dovolenkári sa tak pohodlne zvezú na svahy, ale aj do vodného parku Tatralandia. Skibus-y spájajú stredisko Jasná s Liptovským Mikulášom a Tatralandiou, ako aj s Liptovským Jánom a Bešeňovou. A lyžiarske stredisko Malinô Brdo s Ružomberkom.

Skibus bude premávať do 10.3.2024 a potom v obmedzenom režime 11. – 17. 3. 2024 a 28.3.-1.4.2024.

Vstup do SKI & AQUA busu je pre držiteľov Liptov Region Card alebo skipassu do strediska zadarmo!


Vlaková doprava

Liptovský región je pohodlne dostupný vlakom. Železnice Slovenskej republiky tvoria hlavné železničné spojenie zo západu na východ. Liptovský Mikuláš a Ružomberok sú hlavným dopravným uzlom s pravidelnými železničnými spojmi z Bratislavy a Košíc a medzinárodnými spojeniami z Prahy. Z Liptovského Mikuláša a Ružomberka sa môžete dostať do jednotlivých turistických stredísk autobusom.


Autobusová doprava

Autobusovou dopravou sa na Liptov dostanete okrem štátnej autobusovej prepravy aj cez súkromné autobusové spoločnosti, ktoré ponúkajú prepravu z rôznych kútov Slovenska ale aj Európy. Najvyužívanejšie spoločnosti sú napríklad FLIXBUS, PKS Polonus.

Dostaňte sa na Liptov pohodlne odkiaľkoľvek

Nezáleží, kde na Slovensku sa nachádzate. Stránka cestovných poriadkov vám vždy nájde najrýchlejšie možné autobusové spojenie, s čo najmenším počtom prestupov. Ak už sa nachádzate na niektorom z krásnych miest Liptova, no nemáte auto, stačí, ak si nájdete najbližší možný autobusový spoj na stránke cestovných poriadkov.

Krakov aj Varšava majú radi Liptov


Letecká doprava

Na Liptov je možné sa pohodlne letecky dostať buď s príletom na letisko v Poprade, ktorý je vzdialený od Liptovského Mikuláša len 60 km. Ďalšou možnosťou je využiť letisko v Bratislave (vzdialené 300km) alebo Košice(vzdialené 170km). Letecké spoločnosti, ktoré lietajú na spomínané letiská sú Wizzair, Ryanair a Czech Airlines.

Z Londýna priamo do srdca Liptova


Autodoprava a taxi na Liptove

Región Liptov v sebe skrýva nielen prírodné poklady. Pre bezpečnejšiu jazdu si prezrite aktuálne dopravné obmedzenia, či nehody. Naplánujte si čo najlepšiu trasu. Odporúčame použiť GPS navigáciu waze alebo google maps.

Taxi služby a požičovne

Plánovač Liptov