Domov Promenáda Lutonského

Promenáda Lutonského

Parkovisko neplatené Parkovisko neplatené
Možnosť stravovania na trase Možnosť stravovania na trase
Možnosť prespania na trase Možnosť prespania na trase
Trasa s využitím lanovky Trasa s využitím lanovky

Biela púť (konečná stanica lanovky Biela Púť – Jasná) – chata Bjorson

Podrobný popis trasy

Promenáda Lutonského spĺňa funkciu bezpečného prepojenia medzi lokalitami  chata Bjorson  – konečná stanica Biela Púť a zároveň je to náučný chodník histórie  cestovného ruchu a lyžiarskeho strediska. Promenáda  nadväzuje na historický stĺp lanovky a pamätník Lutonského  realizovaný v predošlých rokoch. Celková dĺžka 692 m a plocha 1563,77 m2. Pozdĺž chodníka sú vybudované jednotlivé zastávky  promenády, ktoré sú venované histórii už od salašníctva, cez  objavenie jaskýň a lyžovanie, ktoré položili základ rozvoju cestovného ruchu, ďalej významnému vizionárovi Alojzovi  Lutonskému (zaslúžil sa o vybudovanie prvej lanovky  a prepojenie Chopku sever a juh), až po novú éru Chopku  a súčasnosť. Je to pekná prechádzka s náučnou hodnotou, ktorá spĺňa svoju funkciu najmä v letnom období a turistom, ktorí nie sú z nášho regiónu ponúka obzvlášť zaujímavé informácie. Ako bonus sú tabule interaktívne a pre deti sú skvelým poznávacím miestom.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Demänovská dolina je s Liptovským Mikulášom prepojená pravidelným autobusovým spojením, ktoré je pomerne dobre načasované pre potreby turistov. Východiskový bod túry sa nachádza priamo na zastávke autobusu, rovnako cieľ trasy. Taktiež sa pri východiskovom bode nachádza oficiálne parkovisko, parkovanie je zdarma a v dostatočnej kapacite.

Parkovisko sa nachádza pri hoteli Grand Jasná

Vlakom alebo autobusom do Liptovského Mikuláša a potom autobusom z Liptovského Mikuláša do strediska Jasná Nízke Tatry (Demänovská dolina) – cestovný poriadok .

Možnosti ubytovania a stravovania

V stredisku Jasná Nízke Tatry sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú ubytovanie. Možnosti stravovania sú zabezpečené, či už v lete alebo v zime, v hotelových reštauráciach alebo bufetoch s občerstvením.

Nájdi a rezervuj ubytovanie – TU.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov