Domov Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

Tá najlepšia lyžovačka na Slovensku je v stredisku Jasná Nízke Tatry. Lyžuje sa na severnej a južnej strane Chopka na 50 kilometroch zjazdoviek, z ktorých väčšina je technicky zasnežovaná. Trasy sú vhodné pre náročných aj rekreačných lyžiarov, ale aj pre rodiny s deťmi či začiatočníkov. Práve toto stredisko môže ako jediné hostiť svetové poháre v zjazdovom lyžovaní, na ktorých nechýbala ani fenomenálna Mikaela Shiffrin či olympijská víťazka v slalome, Slovenska Petra Vlhová, ktorej domovským strediskom je práve Jasná.

Lyžiarska sezóna 2023/24 v Jasnej bude svetová! Jasná bude opäť po 3 rokoch hosťovať výnimočné športové podujatie Svetový pohár žien v alpskom lyžovaní, 20. – 21. januára 2024.

Jasná ponúkne lyžiarom expresne rýchly presun až na vrchol Chopku len za 11 minút! A to aj vďaka novej lanovke A6 z Bielej Púte na Priehybu, ktorá výrazne uľahčí presun lyžiarov v stredisku. Skvalitnenie lyžovačky v Jasnej prinesie aj posilnenie zasnežovania v severnej časti strediska.  

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Jasná ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Lyžovačka je Jasná!

Pre lyžiarskych fajnšmekrov je ešte pred oficiálnym začiatkom prevádzky strediska pripravený Fresh track – s jazdou na dokonalo upravených svahoch a raňajkami na vrchole. Pre milovníkov skialpinizmu, bežeckého a freeride lyžovania sú v Jasnej tiež výborné možnosti.

Počas hlavnej zimnej sezóny vozia do Jasnej takmer z celého regiónu bezplatné skibusy. Lyžiari tiež môžu pohodlne a bezplatne zaparkovať svoje auto na záchytnom parkovisku na začiatku Demänovskej doliny a využiť zdarma skibusy, ktoré jazdia v 15 minútových intervaloch.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov