Domov Jasná Nízke Tatry v zime

Jasná Nízke Tatry v zime

Tá najlepšia lyžovačka na Slovensku je v stredisku Jasná Nízke Tatry. Lyžuje sa na severnej a južnej strane Chopka na 50 kilometroch zjazdoviek, z ktorých väčšina je technicky zasnežovaná. Trasy sú vhodné pre náročných aj rekreačných lyžiarov, ale aj pre rodiny s deťmi či začiatočníkov. Práve toto stredisko môže ako jediné hostiť svetové poháre v zjazdovom lyžovaní, na ktorých nechýbala ani fenomenálna Mikaela Shiffrin či olympijská víťazka v slalome, Slovenska Petra Vlhová, ktorej domovským strediskom je práve Jasná.

Do lyžiarskej sezóny 2022/23 stredisko Jasná Nízke Tatry vstúpilo s novou 15-miestnou kabínkovou lanovkou z lokality Biela púť smerom na Priehybu, vďaka čomu je možnosť dostať sa na vrchol Chopka ešte rýchlejšie a užiť si výhľady aj upravené svahy na oboch stranách Chopka – zo severu aj juhu. Široká ponuka požičovní lyžiarskeho výstroja, skiservisov, lyžiarskych škôl, gastra na svahu je samozrejmosťou. Nechýba ani bohatý apreski program – diskotéky, koncerty, večere na vrchole Chopka v panoramatickej reštaurácii Rotunda, Tatranská večera zážitkov v horskej reštaurácii Habarka spojená s workshopom varenia bryndzových halušiek a jazdy ratrakom.

Pre lyžiarskych fajnšmekrov je ešte pred oficiálnym začiatkom prevádzky strediska pripravený Fresh track – s jazdou na dokonalo upravených svahoch a raňajkami na vrchole. Pre milovníkov skialpinizmu, bežeckého a freeride lyžovania sú v Jasnej tiež výborné možnosti.

Počas hlavnej zimnej sezóny vozia do Jasnej takmer z celého regiónu bezplatné skibusy. Lyžiari tiež môžu pohodlne a bezplatne zaparkovať svoje auto na záchytnom parkovisku na začiatku Demänovskej doliny a využiť zdarma skibusy, ktoré jazdia v 15 minútových intervaloch.

Živé kamery z rozhľadne Ostredok v Jasnej Nízke Tatry

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov