Domov Jasná Nízke Tatry v zime

Jasná Nízke Tatry v zime

Tá najlepšia lyžovačka na Slovensku je v stredisku Jasná Nízke Tatry. Lyžuje sa na severnej a južnej strane Chopka na 50 kilometroch zjazdoviek, z ktorých väčšina je technicky zasnežovaná. Trasy sú vhodné pre náročných aj rekreačných lyžiarov, ale aj pre rodiny s deťmi či začiatočníkov. Práve toto stredisko môže ako jediné hostiť svetové poháre v zjazdovom lyžovaní, na ktorých nechýbala ani fenomenálna Mikaela Shiffrin či olympijská víťazka v slalome, Slovenska Petra Vlhová, ktorej domovským strediskom je práve Jasná.

Lyžiarska sezóna 2023/24 v Jasnej bude svetová! Jasná bude opäť po 3 rokoch hosťovať výnimočné športové podujatie Svetový pohár žien v alpskom lyžovaní, 20. – 21. januára 2024. Svetovú zimu odštartuje 2. decembra na veľkolepom otvorení sezóny Winter Jasná Opening, ktorého hlavnou hviezdou bude speváčka Dara Rolins. 

Jasná ponúkne lyžiarom expresne rýchly presun až na vrchol Chopku len za 11 minút! A to aj vďaka novej lanovke A6 z Bielej Púte na Priehybu, ktorá výrazne uľahčí presun lyžiarov v stredisku. Skvalitnenie lyžovačky v Jasnej prinesie aj posilnenie zasnežovania v severnej časti strediska.  

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Jasná ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Lyžovačka je Jasná!

Pre lyžiarskych fajnšmekrov je ešte pred oficiálnym začiatkom prevádzky strediska pripravený Fresh track – s jazdou na dokonalo upravených svahoch a raňajkami na vrchole. Pre milovníkov skialpinizmu, bežeckého a freeride lyžovania sú v Jasnej tiež výborné možnosti.

Počas hlavnej zimnej sezóny vozia do Jasnej takmer z celého regiónu bezplatné skibusy. Lyžiari tiež môžu pohodlne a bezplatne zaparkovať svoje auto na záchytnom parkovisku na začiatku Demänovskej doliny a využiť zdarma skibusy, ktoré jazdia v 15 minútových intervaloch.

Živé kamery z rozhľadne Ostredok v Jasnej Nízke Tatry

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov