Kokavské lúky
s výhľadom na Kriváň

Domov Zážitky Cyklistika na Liptove

Cyklistika na Liptove

Víta vás Liptov, cykloregión s rozsiahlou sieťou viac ako 850 km značených cykloturistických trás. Čakajú na vás ľahké trasy spojené s poznávaním kultúrnych hodnôt Liptova, ale aj trasy stredne náročné a náročné pre cyklistov s lepšou fyzickou kondíciou. Pri ich absolvovaní budete za vynaloženú námahu odmenení neopakovateľnými výhľadmi na horské scenérie Liptova. A pokiaľ chcete vidieť viac a šetriť svoju energiu, tak vyskúšajte e-biky – pomôžu vám v kopcoch a cyklistika sa stane dostupná aj pre menej zdatných a športovo naladení vďaka nim prejdú oveľa viac kilometrov trás. Ak chcete stráviť aktívnu dovolenku v atraktívnom prostredí vodnej nádrže obklopenej majestátnymi pohoriami a národnými parkami – Liptov je to správne miesto.

Užite si nádherné výhľady na Liptovskú kotlinu zo sedla bicykla. Tešíme sa na vašu návštevu.


Región s najmodernejšou a najrozsiahlejšou e-bike infraštruktúrou na Slovensku

  • viac ako 850 km cykloturistických značených trás
  • kvalitné značenie a nadčasový cyklomobiliár
  • 13 partnerských požičovní elektrobicyklov
  • 24 moderných nabíjacích staníc po celom regióne
  • ďalšie nabíjacie body v gastro a ubytovacích zariadeniach
  • plán rozširovania nabíjacích bodov aj v roku 2024

Liptov je skvelá voľba pre každého cyklistu

Liptov je popretkávaný značenými cyklotrasami rôznych náročností a profilov. Väčšina trás je horského charakteru, no na svoje si prídu aj cestní cyklisti alebo vyznávači adrenalínu, ktorí svoj cieľ nájdu v trailových parkoch. Vytúžený oddych u nás nájdu aj rodiny s deťmi a aj tí najmenší cyklisti u nás objavia atraktívne trasy rôznych náročností.  Liptov je zároveň rajom pre elektrické bicykle. So svojou rozsiahlou infraštruktúrou nabíjacích staníc patrí medzi špičku nielen na Slovensku.

TOP cyklotrasy v regióne

Liptov je popretkávaný značenými cykloturistickými trasami rôznych dĺžok, náročností, profilov a povrchov. Práve preto sme pre vás vybrali tie najkrajšie a najzaujímavejšie.

Navštívte cyklo podujatia

Cykloregión Liptov nie sú len trasy a infraštruktúra. Tvorí ho komunita ľudí – srdciarov, ktorých život je bicykel. Cykloregión je preto aj o podujatiach, pretekoch či cyklistických výzvach a súťažiach. Sme hrdým partnerom niekoľkých podujatí, ktorých sa môžete zúčastniť aj vy.


Dôležité informácie / Neprehliadnite

Mobilná aplikácia
Cyklobus na Liptove

Cyklodresy Liptov
Zľavy pre cyklistov

Cykloregión Liptov poháňa


Naši partneri

JASNÁ Nízke Tartry

Projekt Cykloregión Liptov je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Plánovač Liptov