Dovolenka so zvieratami

#TrebaZazit

Na Liptove je veľa atrakcií pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. A ak ste psia duša a radi cestujete s svojím štvornohým kamarátom, Liptov je ideálnym miestom na to, aby ste zažili skvelú dovolenku spolu.

Pet-friendly región = Liptov

Liptov je známy svojou nádhernou prírodou, ktorá ponúka množstvo možností na prechádzky a výlety. Tu nájdete rozsiahle lesy, jazierka, rieky a hory, ktoré poskytujú vynikajúce prostredie pre psie dobrodružstvá. Môžete sa vydať na prechádzku popri Liptovskej Mare, kde si pes môže vychutnať príjemné osvieženie. Mnohé turistické chodníky v okolí ponúkajú skvelé možnosti na objavovanie krás Liptova spolu so svojím psom.

Ak ste fanúšikmi horských túr, Liptovské hory sú ideálnym miestom na dobrodružstvá s psom. Môžete sa vydať na jednoduché výlety po značených chodníkoch, alebo si vybrať náročnejšie trasy pre skúsenejších turistov. Vaša dovolenka na Liptove môže byť skutočným dobrodružstvom pre vás aj vášho psa.

Dovolenka na Liptove s psom je skvelou príležitosťou pre vás aj vášho psa na to, aby ste si užili prírodu, aktivity a oddych. Nezabudnite však dodržiavať pravidlá a etické správanie voči prírode a ostatným návštevníkom. Vezmite so sebou dostatok vody pre vášho psa, obojok a vodítko, a nechajte svojho psa vždy na vodítku tam, kde je to potrebné. Uistite sa tiež, že váš pes má všetky potrebné očkovania a liečbu proti vonkajším parazitom, aby bol chránený pred možnými rizikami v prírode.

čítať viac skryť

Ak zavítate do národného parku, je potrebné mať psa na vodítku, prípadne sa riaďte Návštevným poriadkom.

Návštevné poriadky

Hotely a penzióny na Liptove sú tiež priateľské voči psom a radi vás privítajú spolu so vaším psom.

Niektoré z hotelov a penziónov má politiku, ktorá umožňuje ubytovanie so psom. Avšak každý podnik môže mať vlastné pravidlá a obmedzenia týkajúce sa zvierat. Pred rezerváciou ubytovania je preto vždy dôležité skontaktovať sa s konkrétnym hotelom alebo penziónom a overiť, či akceptujú hostí s domácimi miláčikmi.

Pri komunikácii s ubytovacím zariadením je dobré zistiť nasledujúce informácie:

 1. Politika týkajúca sa zvierat: Skúste zistiť, či hotel alebo penzión umožňuje ubytovanie so psom. Niektoré miesta môžu akceptovať iba malé psy, zatiaľ čo iné povolia aj väčšie plemená. Môžu sa vyskytnúť aj obmedzenia týkajúce sa počtu zvierat na izbe.
 2. Poplatky a zálohy: Informujte sa o prípadných poplatkoch za ubytovanie so psom. Niektoré zariadenia môžu vyžadovať zálohu alebo špeciálne poistenie na pokrytie možných škôd spôsobených zvieraťom.
 3. Pravidlá a obmedzenia: Spýtajte sa na pravidlá týkajúce sa pobytu so psom. Môže byť požadovaná vôdzka na vodítku v spoločných priestoroch, alebo sa môže vyžadovať, aby ste zabezpečili, že váš pes nebude rušiť ostatných hostí.
 4. Zariadenia pre psa: Zistite, či hotel alebo penzión poskytuje nejaké špeciálne zariadenia pre psa, ako napríklad výbehové plochy, psie postele alebo misky na vodu a jedlo. Niektoré zariadenia môžu mať tiež obmedzenia týkajúce sa prístupu psov do niektorých priestorov, ako sú reštaurácie alebo bazény.

Je tiež dobré mať na pamäti, že niektoré miesta môžu vyžadovať od hostí dodržiavanie špecifických hygienických pravidiel pre zvieratá, ako je napríklad povinnosť zbierať výkaly psa.

čítať viac skryť

Pet friendly miesta a atrakcie

Neviete kam sa ísť najesť so svojim miláčikom, alebo ktorá atrakcia akceptuje vstup psíka? Tu nájdete zoznam prevádzok, ktoré si môžete užiť so svojim psom.

Na uľahčenie hľadania ubytovania s vašim štvornohým miláčikom, sme pre vás pripravili zoznam ubytovacích zariadení, ktoré akceptujú domáce zvieratá.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie so psom, buďte prosím zodpovedným a ohľaduplným majiteľom zvieraťa. Dodržujte pravidlá a dbajte na to, aby váš pes nevytváral nepríjemnosti pre ostatných hostí alebo personál ubytovacieho zariadenia.

Ubytovacie zariadenieAké zvieratká akceptujúPodmienkyVybaveniePoplatky
Apartmány Hrabovo, Apartmány Barbora 19, Alžbeta 16, Renata 1len malé zvieratá(pes, mačka, zajac, vtáčik v klietke)zvieratá musia byť domestikované,
nutné hlásiť vopred
5 €/noc
Apartmánový dom Fatraparkbez obmedzenia25 €/noc
kaucia 50 €
Apartmány Anička Liptovmenšie plemenáznášanlivosť s inými hosťami a zvieratami5 €/noc
Apartmány Demänovkabez obmedzenia15 €/noc
Apartmány Majkamalé a stredné plemená psovnenechávať zvieratá samé v ubytovacom zariadení ani vonku na dvoreoplotený pozemok 5 €/noc
Marina Liptovpesna vodítku je dovolený vstup aj do reštaurácie30 €/noc
Hotel Flóra, Bešeňoválen malé zvieratá(pes, mačka, škrečok)nutné hlásiť vopredmenšie 10 €/noc
väčšie 15 €/noc
Penzión Bleskmenšie plemenánutné hlásiť vopred15 €/noc
Demänová Rezortlen malé zvieratá(pes, mačka, škrečok) do 20 kgŠpeciálny akciový balík Pohodlný pobyt so psom platíte za psíka, mačku či iného miláčika sumu s 50% zľavouv areáli rezortu sa nachádzajú ekologické psie toalety, dostatočné množstvo zelene, možnosť voľného výbehu psíka na priľahlých lúkach15 €/noc
Hotel SOREA Ďumbierbez obmedzeniadomáce zvieratá nemajú povolený vstup do priestorov reštaurácie, musia byť na vôdzke a mať náhubok10 €/noc
Hotel FIS Jasnábez obmedzeniavychovaný domáci miláčik, ktorý svojím správaním nenarušuje komfort iných hostímenšie 30 €/noc;
väčšie 60 €/noc
Gothal Liptovská Osadabez obmedzeniazáloha kryje prípadné škody spôsobené domácim miláčikomv areáli sú inštalované špeciálne odpadové nádoby so zásobníkom na vrecká na psie exkrementy10 €/noc
kaucia 100 €
Hilson Resort Jasnápsy do 20 kglen ubytovanie v apartmáne15 €/noc
Hotel Áčkopespredloženie očkovacieho preukazu12 €/noc
Hotel Jánošíkpes10 €/noc
Kemping Bystrinabez obmedzenia5 €/noc
Hotel Hrabovobez obmedzenia10 €/noc
Wellness Hotel Chopokpes40 €/noc
Hotel Koliba Grétabez obmedzeniahandry na utretie psíkov po vyžiadaní, misky pre psov na izbe18 €/noc pes
18 €/pobyt morča, zajac
mačka
Hotel Liptovský dvorbez obmedzeniadodržiavať pravidlá, ktoré obdržíte pri rezervácii pobytumisky vo vyhradených priestoroch,, v lobby bare máme 1 veľký pelech, na požiadanie vieme pelech za doplatok poskytnúť aj na dreveničke15 €/noc
Liptovský mlynbez obmedzeniavymedzené izby iba s kamennou podlahou7 €/noc
Hotel SOREA Májbez obmedzenia10 €/noc
MaladinovoPsy do 10 kg, prípadne podľa dohodydodržiavať pravidlá, ktoré obdržíte pri rezervácii pobytumiska, uteráčik a koberček20 €/noc
kaucia 50 €
MaraCampingbez obmedzenia5 €/noc
Montana Bobroveclen malé zvieratá (pes, mačka)nenechávať zvieratá samé v ubytovacom zariadení7-10€/noc
Penzión Motýľlen malé zvieratá
(vtáčiky, zajace, morčatá, korytnačky)
vlastný pelech, klietky, nesmú rušiť ostatných hostímisky na vodu, uzatvárateľná záhrada, pokiaľ tam nie sú ubytovaní hosti v prízemnom apartmáne, nakoľko on je súčasťou záhrady10-18 €/noc
Penzión Harmóniapsy malé a stredné plemenonenechávať zvieratá samé v ubytovacom zariadení; vlastný pelech15 €/pobyt
Penzión Máriabez obmedzeniauzavretá záhrada a priestory len pre ubytovaných hostí, bezpečie a voľnosť15 €/noc
Pension & chata Panorama Familymalé a stredné plemeno psov8-15 €/noc
Hotel SOREA SNPbez obmedzenia20 €/noc
Sojka resortbez obmedzenia10 €/noc
Hotel Strachanovkabez obmedzeniavstup do hotelovej reštaurácie je s domácim zvieratkom zakázanýmisky na vodu príp. na granule20 €/noc
Hotel Tri Studničkylen malé zvieratá (žiadne hlodavce)Pravidla pre pobyt s domacimi zvieratami_2022 (.pdf)35 €/noc
Via Marapes5 €/noc
Apartmánový dom Vila Vista len malé zvieratá(pes, mačka)čistotné vychované bytove psíky, pes nesmie do postele a na gaučmisku na vodu a malý pamlsok10 €/pes
Vila Bobríkpes5 €/noc
Vila Michalbez obmedzeniamisky na vodu a žrádlo, handry na utretie labiek; pozemok je oplotený20 €/pobyt

Čo nezabudnúť keď ideš na dovolenku so psom?

Keď idete na dovolenku so psom, existuje niekoľko dôležitých vecí, ktoré by ste nemali zabudnúť:

 1. Pas a očkovacie preukazy: Uistite sa, že váš pes má platný pas a všetky potrebné očkovania, ktoré sú vyžadované v krajine, do ktorej cestujete. Ak cestujete medzinárodne, môžu byť vyžadované aj dodatočné dokumenty.
 2. Potrava a voda: Nezabudnite vziať dostatočné množstvo potravy a vody pre vášho psa počas celej dovolenky. Môže byť ťažké nájsť rovnakú značku potravy, ak váš pes má špecifické potravinové požiadavky.
 3. Výbava na prechádzky: Zabezpečte si všetku potrebnú výbavu na prechádzky, ako napríklad vodítko, obojok, postroj a vrecká na zber exkrementov. Budete potrebovať aj obľúbené hračky vášho psa, aby si udržal záujem a zabavil sa.
 4. Lôžko a deka: Vezmite so sebou pohodlné lôžko alebo deku pre vášho psa, aby mal svoje vlastné miesto na oddych a spánok.
 5. Lieky a veterinárne potreby: Ak váš pes užíva nejaké lieky alebo má špeciálne veterinárne potreby, uistite sa, že máte dostatok liekov na celú dovolenku. Môže byť tiež užitočné mať telefónne číslo miestneho veterinára v prípade, že sa objavia nejaké zdravotné problémy.
 6. Identifikačné údaje: Vždy by ste mali mať svoje kontaktné údaje a identifikačné údaje vášho psa pri sebe. To môže zahŕňať mikročip, krúžok s menom a telefónnym číslom alebo ktorýkoľvek iný spôsob, ako vašu psiu identitu ľahko rozpoznať.
 7. Zábava a cvičenie: Nezabudnite zabezpečiť dostatok zábavy a cvičenia pre svojho psa. Môžete si vziať jeho obľúbené hračky, vyhrať čas na prechádzky a skontrolovať, či v destinácii sú vhodné miesta na výcvik a vybehnúť sa.

Je dôležité vyhľadať aj informácie o miestnych pravidlách a predpisoch týkajúcich sa psov, ako aj o vhodných miestach na prechádzky a vonkajšie aktivity so psom.


Plánovač Liptov