Domov Letné aktivity v Jasnej

Letné aktivity v Jasnej

Salaš Priehyba

Počas letnej sezóny sa  v Jasnej opäť môžete tešiť na vzácny druh ovečiek Valašiek! Na najvyššie položenom  salaši na Slovensku, na Salaši Priehyba, nájdete vyše 40 kusov ovečiek Valašiek. Ide o pôvodný druh oviec, ktorý v minulosti spásal pasienky vo vysokých nadmorských výškach vyše 1400 m n. m., nenáročný na chov, ktorý sa vyznačuje výraznými zahnutými rohmi. V Jasnej budú mladé ovečky, ktoré budú spásať okolie Priehyby pod dohľadom pastiera a niekoľkých psích strážcov. Deti aj dospelí budú mať možnosť hravou formou nazrieť do histórie ovčiarstva a pozrieť si toto vzácne plemeno a jeho spôsob chovu v nádhernom prostredí Nízkych Tatier.

Viac info

Tubing

Na Bielej púti nad reštauráciou Happy end a Crystal bar nájdete obľúbenú zábavnú atrakciu letný tubing.  Ide  o jazdu na nafukovacom kolese po zábavnej a rýchlej trati. Hore na trať vás vyvezie pásový vlek a divoká jazda sa môže začať!
Letný tubing je určený pre deti aj dospelých. Stačí sa usadiť do kolesa a nechať sa unášať špeciálne upravenou traťou. Táto letná atrakcia je bezpečná, zábavná, deti sa do nej určite zamilujú, a vy si zatiaľ môžete vychutnať chutný nápoj z bohatej ponuky Crystal baru a Happy endu.
Pri atrakcii letný tubing nájdete aj detský kolotoč, na ktorom sa vaše ratolesti môžu dosýta vyšaniť.

Lokalita: Biela púť, nad reštauráciou Happy end a Crystal bar, pri nástupe na lanovku A6
Prevádzková doba: PO – NE (júl, august)
Otváracie hodiny: 09:00 – 17:00

CENNÍK

Trampolíny

Na Bielej púti v rámci summer parku pre návštevníkov Jasnej pripravili ďalšiu novinku. Bungee trampolína je zábavná atrakcia pre malých aj veľkých, ktorí majú radi trochu adrenalínu v krvi.

Táto trampolína je určená pre bezpečné vysoké skoky. Pri skákaní je návštevník oblečený do špeciálnych popruhov, ktoré sú pružnými lanami spojené s lanovým zdvíhacím systémom, ktorý umožňuje maximálnu podporu pri skoku. Vďaka tomuto opornému systému sa dajú na bungee trampolíne skákať saltá v pred aj vzad.

Lokalita: Biela púť, Jasná Nízke Tatry
Prevádzková doba: PO – NE (júl, august)
Otváracie hodiny: 09:00 – 17:00

Tel. kontakt: +421 911 389 476

CENNÍK

Horské káry

Mountain káry sú zábavné a hlavne jednoduché na ovládanie. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie: od detí vo veku 12 rokov až po dôchodcov. Pri svojej jazde máte k dispozícii dve brzdy na regulovanie rýchlosti, čo vám zaručí jednoducho a bezpečne zdolávať zákruty a nástrahy trate.

V Jasnej máte možnosť zjazdu na káre s prevýšením až 400 metrov a zároveň si užívať panoramatický výhľad na prekrásne Horehronie. Jednoducho zábava pre každého.

Jazdy na horských kárach sú rozdelené podľa rôznych druhov obtiažnosti a práve stredne obtiažne sú mountain káry na južnej strane Chopka z Kosodreviny na Krúpovú.

Lokalita: Kosodrevina – Krupová
Prevádzková doba: PO – NE (júl, august)
Otváracie hodiny: 10:00 – 16:00
Tel. kontakt: +421 911 85 63 91
Email: infocentrum.krupova@jasna.sk

CENNÍK

 

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov