Demänovská dolina

Demänovská dolina svojimi osobitnými prírodnými krásam patrí k najkrajším a najnavštevovanejším dolinám Nízkych Tatier. Má dĺžku 15 km a geograficky a geologicky pozostáva z dvoch rozdielnych častí: horná časť, priľahlá k hlavnému hrebeňu, je žulová a tvorí celý komplex menších dolín, dolná časť je zarezaná vo vápencoch a bohato zvisle členená. Obľúbenou a turistami vyhľadávanou súčasťou doliny je lokalita Jasná – horské stredisko, ktoré vďaka lanovkám ponúka možnosť dostať sa do výšky 2004 m n. m., až pod vrchol druhého najvyššieho štítu Nízkych Tatier – Chopok.

Obec Demänovská Dolina vznikla 1. august 1964 z objektov cestovného ruchu s miestnymi časťami Tri studničky, Jaskyne, Repiská, Lúčky a Jasná. Turistické možnosti sú neobyčajne bohaté. Dolinou prechádza a na okolité hrebene vystupuje množstvo značkovaných trás s turistickými chodníkmi. Okrem toho v doline je vybudovaná sieť prechádzkových chodníkov.

Prírodné bohatstvo

Lyžovanie

Turistika

Pre deti

Podujatia

strachanovka

Gastronómia

Ďalšie tipy pre vás

Všetko v jednej appke

Stiahni si aplikáciu Liptov – Nízke tatry a získaj kartu do svojho smartfónu. Vďaka našej aplikácii môžeš prehliadať atrakcie a filtrovať podľa svojich záujmov, pozrieť si otváracie hodiny, najbližšiu zastávku verejnej dopravy a vytvoriť si vlastný plán dovolenky. Všetky informácie vrátane mapy sú plne dostupné offline.


Plánovač Liptov