Domov O Liptove Liptov News – reportáže a rozhovory z regiónu Liptov

Liptov News – reportáže a rozhovory z regiónu Liptov

Videá Liptov News z regiónu spod Tatier sú výborným zdrojom informácií, tipov na výlety aj pohľadom do sveta regiónu úplne zblízka. Ide o videá, ktoré sú reportážneho charakteru aj s hovoreným slovom alebo o atraktívne image videá vďaka, ktorým je možnosť lepšie spoznať región. Hovorí sa, že zažiť je lepšie ako sto ráz vidieť a počuť. Keď slová nestačia, tak je tu video pozvánka do regiónu.

Inšpirácia Liptov News

LIPTOV NEWS dokážu inšpirovať oveľa lepšie ako bežné texty a fotky. Pohľad do tunajších aquaparkov Tatralandia, Bešeňová či AQUA & VITAL Park je oveľa autentickejší cez video ako vo forme fotiek. Rozhovory so známymi osobnosťami, prevádzkovateľmi atrakciíaj nadšenými turistami sprostredkujú videá cez LIPTOV NEWS. Lyžovačka v Jasnej či na Malinom Brde, návšteva Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva aj tunajších jaskýň je len zlomkom z toho čo sa dá vidieť. LIPTOV NEWS sú bezprostredným dotykom s regiónom a životom v ňom. Prinášajú aj zábery z podujatí, kde to pulzovalo, tak aby sa uchovali atmosféry, emócie a život v regióne. Stačí sa zapozerať a ak niekoho zaujíma viac faktov o regióne Liptov, tak odporúčame navštíviť sekciu TLAČOVÉ SPRÁVY, kde pravidelne informujeme o novinkách a zaujímavostiach vo štandardných tlačových správ, ktoré zasielame aj na širokú databázu médií.

čítať viac skryť

Ondrej Kandráč s rúškom aj bez neho 😉

Dátum: 23. 3. 2020   Miesto: Liptov

Huslista, primáš Kandráč má Liptov veľmi rád …čítaj viac

Huslista, primáš Ondrej Kandráč má Liptov veľmi rád. Tieto časy nie sú pre nikoho jednoduché. Obľúbený huslista nie je výnimkou, ale aj on verí, že toto obdobie raz skončí a znova sa budeme viac usmievať a opäť sa stretneme – možno práve u nás na Liptove.

Viete, že prvé ochotnícke divadlo na Slovensku založili v Mikuláši?

Dátum: 28. 2. 2020   Miesto: Liptovský Mikuláš

Pred 190 rokmi Gašpar F.-Belopotocký založil …čítaj viac

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil prvé slovenské ochotnícke divadlo, stál aj za zriadením prvej verejnej požičovne kníh a aktívny bol aj v spolku Tatrín a pri spísaní Žiadostí slovenského národa.

Každú stredu večer do 25. marca 2020 o 17:30 v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši atraktívne formou komentovanej prehliadky a divadelného prestavenia tunajších ochotníkov z Matice Slovenskej odkrívajú svetu Liptáci kus veľkej histórie.

A pozor – Večery s divadlom počas zimy sú len začiatok. Silný odkaz tohto muža si budú v Liptovskom Mikuláši pripomínať celý rok 2020…

Liptov Region Card sa oplatí využívať aj v zime

Dátum: 21. 01. 2020 Miesto: Liptov

Aj na zimnej dovolenke sa dá ušetriť…..čítať viac

Aj na zimnej dovolenke sa dá ušetriť. Skipasy si môžete kúpiť výhodnejšie s Liptov Region Card v Ski Centre Opalisko v Závažnej Porube aj v stredisku Malinô Brdo pri Ružomberku. Zaujímavé zľavy môžete na Liptove využiť aj na servisy, či požičovne výstroja, rôzne doplnkové aktivity, atrakcie, relax, aj na stravovanie.

Inšpiráciou ako na to môže byť aj naše Liptov News zo stredísk Jasná a Malinô Brdo, rezortu Gothal, centra Winner aj reštaurácie a pivovaru Liptovar v Liptovskom Mikuláši. Viac o ponuke Liptov Region Card na https://www.visitliptov.sk/liptov-region-card/

Zadarmo do Jasnej skibusom

Dátum: 20. 12. 2019 Miesto: Liptov

Lyžiari mali by ste spozornieť….čítať viac

Lyžiari mali by ste spozornieť. Nechajte auto zaparkované a sadnite do SKI & AQUA BUS-u a jazdite zadarmo. V aktuálnej zimnej sezóne sa podarilo skibusy posilniť o zhruba 20 %. Najväčšou novinkou sezóny je zavedenie monitoringu skibusov jednoducho cez mobilnú aplikáciu Liptov a inštalácia nových zastávok s LED displejmi na stanici v Liptovskom Mikuláši a v štyroch zastávkach v Demänovskej doline. Skibusy vozia na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny a zároveň spájajú svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom. Lyžiari pozor – výhodou monitoringu je aj to, že si pohodlne vo svojom smartfóne vyhľadáte linku aj si aktuálne overíte či práve váš bus nemá meškanie alebo či už náhodou nie je naplnený. A nezabúdajte na to, že jazdiť skibusom je viac ekologické ako autom… Vidím sa v Jasnej.

Zimná sezóna na Liptove odštartovala

Dátum: 09. 12. 2019 Miesto: Liptov

Zimná sezóna oficiálne odštartovala v piatok …čítaj viac

Zimná sezóna oficiálne odštartovala v piatok 29. novembra 2019 aj na Chopku. Originálne odpálenie zimnej sezóny pukom mal v rukách Michal Handzuš z éry zlatých hokejových chlapcov. Lyžovačka na Liptove odštartovala síce hokejom, ale láka na svetovú lyžovačku. Novinkou v stredisku Jasná je napríklad snowsat systém na všetkých snežných pásových vozidlách v stredisku, vďaka ktorému sa zlepší úprava snehu. Zároveň v stredisku plánujú úpravu zjazdoviek aj v priebehu dňa. Navyše bude jazdiť do Jasnej aj viac bezplatných skibusov ako v minulom roku. Hurá na lyže….

Liptov News: Gothal v Liptovskej Osade

Dátum: 26. 11. 2019 Miesto: Liptov

Už ste navštívili Gothal v Liptovskej Osade? ..čítaj viac

Už ste navštívili Gothal v Liptovskej Osade? Ak nie, tak neváhajte, či je leto alebo zima si v Gothale zašportujete aj sa výborne zrelaxujete. Obľúbený vodný svet poteší bežných dovolenkárov aj športovcov počas tréningov, privátny wellness si užijú najmä pári, floating – dokonalá simulácia Mŕtveho mora priniesla na Liptov kúsok exotiky, najmenší si zamilujú tunajší detský kútik a chute spájajúce tradíciu aj modernu pohladia nielen oko, ale aj jazýčky všetkých fajnšmekrov. Spoznajte Liptov aj rezort Gothal spolu s nami….

LiptovNews: V Jasnej sa čoskoro lyžuje

Dátum: 19. 11. 2019 Miesto: Jasná Nízke Tatry

Už sa neviete dočkať kedy…. čítať viac

Už sa neviete dočkať kedy budete vyrezávať oblúky na zjazdovkách v Jasnej? Dlhému čakaniu je čoskoro koniec a 29. novembra plánuje stredisko Jasná otvorenie prvých zjazdoviek. Z noviniek, ktoré vás čakajú treba spomenúť nový ala carte koncept v reštaurácii Rotunda a najmä monitoring skibusov vďaka, ktorému budete presne vedieť nielen to, kedy ide váš skibus, ale aj to či nemá náhodou nejaké meškanie. Postačí si nainštalovať aplikáciu LIPTOV do svojho smartfónu – viac na visitliptov.sk

Liptov News: Liptov Region Card – kartička plná zážitkov

Dátum: 12. 11. 2019   Miesto: Liptov

Liptov ponúka veľa možností ako tráviť čas v zime …čítaj viac

Liptov ponúka veľa možností ako tráviť čas v zime. Liptov Region Card je v podstate sprievodcaom po Liptove, ktorý odporučí program pre návštevníkov regiónu, aj keď práve nelyžujú alebo je zlé počasie. V zime 2019/20 vernostná a zľavová karta Liptov Region Card ponúka okrem zliav na skipasy, dokopy 60 rôznych zliav a zvýhodnení v 8 kategóriách. Oproti minulému roku je ich dokonca o 10 viac. Zima tak môže byť hravo výhodnejšia 😊 Viac na https://www.visitliptov.sk/liptov-region-card/zlavy-s-liptov-region-card/

Liptov News: Saunovanie zlepšuje imunitu

Dátum: 08. 11. 2019   Miesto: Liptov

Najmä pravidelné saunovanie pomáha …viac čítať

Najmä pravidelné saunovanie pomáha ľudskému organizmu lepšie zvládať nástrahy jesene a zvyšovať odolnosť organizmu voči rôznym virózam a infekciám horných dýchacích ciest. Rajom slovenského saunovania je bezpochyby Liptov a to vďaka tunajším akvaparkom – Bešeňová a Tatralandia. Na svoje si tu prídu aj deti, ktoré prišli na chuť saunovaniu, teda striedaniu tepla a chladu.

Liptov News: Liptov vie byť tradičný aj exotický zároveň

Dátum: 05. 11. 2019   Miesto: Tatralandia

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia …čítať viac

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia sa deň po sviatku všetkých svätých doslova premenil na havajskú pláž Waikiki. Návštevníci podujatia Havaj & Halloween Party pod dozorom pozorného oka komisára zo Slovenskej knihy rekordov vytvorili rekord. Naraz tancovalo havajské tance až 321 návštevníkov. K Liptovu patria nielen tradície, ale už niekoľko rokov aj exotika, lebo teploty nad 30 stupňov, ležanie pod palmami, plávanie v morskej vode aj surfovanie sú tu možné 365 dní v roku. Čo tak sychravé jesenné počasie vymeniť sa exotický kúsok Liptova?

Liptov News: Pobyt v kúpeľoch je stále viac in

Dátum: 29. 10. 2019   Miesto: Liptov

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia…čítaj viac

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia. Vstúpte do sveta zdravia na Liptove na jeseň či v zime – zažite relax, zábavu a pohodu. Veď prečo si nedopriať dotyk zdravia pre telo a dušu v Kúpeľoch Lúčky 😊

Liptov News: Dovolenkovať na Slovensku je trendy

Dátum: 15. 10. 2019   Miesto: Liptov

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti ….čítaj viac

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti a to nielen na Liptove. Rekreačné poukazy podľa všetkého pomohli čiastočne eliminovať aj čierne ubytovanie. Počet lôžok na Liptove totiž medziročne vzrástol o 8,4 %, pritom nedošlo k otvoreniu žiadnej výrazne veľkej ubytovacej kapacity.

Počet návštevníkov regiónu Liptov za prvý polrok podľa údajov zo Štatistického úradu SR vzrástol medziročne o 14,5 %.