Domov Diviačia obora

Diviačia obora

Vyhľadávaným miestom hlavne pre rodiny s deťmi je diviačia zvernica nachádzajúca sa na konci obce Lúčky. Na ploche 0,6 hektára môžete vidieť niekoľko kusov diviaka lesného aj s mláďatami. Zvernica vznikla v roku 1997. Slúži na výcvik poľovníckych psov, aby sa naučili pracovať s diviačou zverou v poľovných revíroch. Dnes je obľúbeným cieľom turistov, najmä pre detských návštevníkov 🙂

Obôrku založil lesný hospodár p. Homola, ktorý sa o diviaky stará. Obôrka je verejnosti voľne prístupná, počas celého roka, nie sú tam žiadne časové či iné obmedzenia, ani vstupné. Divačikom môžete priniesť stravy – hlavne zvyšky zeleniny a ovocia ale pozor! V zvernici platia bezpečnostné pravidlá ako je napríklad zákaz kŕmenia priamo z ruky.

Ako sa tam dostanete?

Z centra obce sa po červenej turistickej značke dostanete až do areálu kúpeľov, odkiaľ pokračujete ďalej, smerom do Lúčanskej doliny. Ešte pred futbalovým ihriskom (po pravej strane z kúpeľov) je odbočka vpravo, na panelovú cestu, po ktorej sa pohodlne dostanete až k diviačej obôrke.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov