Domov Malinô Brdo ski & bike family park v zime

Malinô Brdo ski & bike family park v zime

Malinô Brdo ski & bike family park

Stredisko Malinô Brdo ski & bike family park patrí do katastra Ružomberok − Veľká Fatra a je položené v nadmorskej výške 545 až 1209 m. n. mStredisko nájdete v dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, ktorá je vzdialená od centra mesta iba 1 km.

Z Hrabova na Malinô Brdo ski & bike family park vás pohodlne vyvezie  moderná  1 770 m dlhá 8-miestna kabínová lanovka, ktorá za hodinu prepraví 1 500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádzajú 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Počas víkendov a  prázdnin sú pre všetkých návštevníkov organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu.

V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí. Najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m  a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie strediska  ponúka výborné možnosti na bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Medzi atraktívne turistické výlety patria návšteva drevenej obce Vlkolínec (UNESCO). Rovnako zaujímavé sú pešia prechádzka okolo Sidorova a skialpinistický či bežkársky prechod na Smrekovicu.
BICYKLUJTE AJ V ZIME

U nás sa aj v zime bicykluje, zapožičajte si špeciálne upravené bajky a vychutnajte si jazdu v zimných podmienkach. V cene zapožičania je aj inštruktor, ktorý vás bude sprevádzať a ukáže vám tu správnu trasu. Pozri aj skialp

HISTÓRIA

História ski & bike parku Malinô Brdo siaha do roku 1964, kedy Mestský národný výbor v Ružomberku vydal stavebné povolenie na stavbu kabínkovej lanovky. Tak v Ružomberku svitla nádej na vybudovanie kvalitného lyžiarskeho komplexu. Celkové projektované náklady činili 11,4 mil. Kčs a doba realizácie mala byť 2 roky. V roku 1996 po rozhodnutí mestského zastupiteľstva došlo k transformácii Športcentra na akciovú spoločnosť. Čím sa otvorili nové cesty financovania a rozvíjania tohto strediska. V rokoch 2001 − 2002 sa po významných investíciách a rekonštrukcii posunulo Malinô Brdo medzi špičkové strediská na Slovensku a tento trend si zachováva aj dodnes.

Malinô Brdo ski & bike family park
Malinô Brdo ski & bike family park

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia