Domov Malinô Brdo ski family park v zime

Malinô Brdo ski family park v zime

10% ZĽAVA na 2- až 6-dňový skipas platný v stredisku Ružomberok – Malinô Brdo

 

Čerpanie zľavy max. 1x denne. V čase platnosti zakúpeného viacdenného skipasu nie je možnosť na rovnakú kartu kúpiť ďalší skipas so zľavou. Zľava sa nevzťahuje na sezónne a 10-dňové skipasy.

Stredisko Malinô Brdo sa nachádza len 2 km od centra mesta Ružomberok v nadmorskej výške 545 – 1209 m.n.m. v národnom parku Veľká Fatra. Vstupnou bránou do strediska je krásna Hrabovská dolina s jazerom, so zip-line, s hotelmi, reštauráciami a  parkoviskom zadarmo priamo pri stanici lanovky. 

V zimnej sezóne tu nájdete až 10,5 km zjazdoviek na lyžovanie a užijete si kopec radosti. Najdlhšia zjazdovka s dĺžkou až 3,9 km prekoná výškový rozdiel 698 m a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. V stredisku nájdete 8 zjazdoviek rôznej náročnosti, takže každý si tu príde na svoje. Zjazdovky sú dostatočne široké, vďaka čomu si užijete bezpečnú zábavu s celou rodinou či priateľmi.

Do strediska sa vyveziete 8-miestnou kabínovou lanovkou, ktorá je dlhá 1770 metrov a za 10 minút  vás komfortne vyvezie na Malinô Brdo. Odtiaľ sa na vrchol Malinné vyveziete 4 sedačkovou lanovkou, odkiaľ si vychutnáte nádherné výhľady a zlyžujete z vrcholu až do Hrabovskej doliny po najdlhšej hlavnej zjazdovke. Okrem lanoviek sú k dispozícii dva vleky pre pokročilých a 4 vleky pre začínajúcich lyžiarov a deti.

Po skvelej lyžovačke sa môžete zahriať v Aprés-ski bare alebo si môžete vychutnať skvelé jedlo priamo pri zjazdovke na chate Dária. Ak si chcete nerušene vychutnať obeda a súčasne výhľad na svah môžete navštíviť reštauráciu na hoteli Malina, kde si na krytej terase vychutnáte nielen výborné jedlo, ale aj kávu so zákuskom.

Ak si chcete užiť zimnú dovolenku, môžete sa ubytovať na hoteli Malina a užiť si lyžovačku aj s wellnessom. Môžete vyskúšať jedinečnú atmosféru v externej vírivke pri horiacom krbe s výhľadom priamo na svah.

Pre začiatočníkov je k dispozícii Ski škola a požičovňa lyží, ktorú nájdete pri pokladniach v údolnej stanici lanovky. Vďaka šikovným inštruktorom si osvojíte základy lyžovania alebo snowboardovania a užijete si radosť zo zimných športov. Vďaka bezpečným širokým zjazdovkám radi navštevujú stredisko aj školy počas lyžiarskych kurzov.

V areáli sú dostupné aj trasy pre skialpinistov a môžete si vychutnať nielen panoramatické výhľady z Malinného, ale môžete pokračovať trasou po hrebeni na Smrekovicu a užiť si rozprávkovú zimnú krajinu Veľkej Fatry. Podľa snehových podmienok v stredisku pripravujeme aj bežkárske trasy. Jeden okruh je priamo v stredisku vedľa hlavnej zjazdovky a druhý okruh nájdete na Vlkolínskych lúkach.     

Počas zimnej sezóny sa konajú na stredisku rôzne podujatia. Konajú sa tu športové súťaže ako Majstrovský pohár žiakov v lyžovaní, Ružomberský medvedík či Skialp night challenge. Túto zimu sa bude konať v stredisku dvojdňová SNOW SHOW s celodenným programom a zábavou pre všetkých.

Skialpinizmus v stredisku

Aby nedochádzalo ku kolíziám s lyžiarmi a snowboardistami na zjazdovkách, biely kódex lyžiarskeho strediska definuje, že osoba ktorá stúpa alebo schádza po lyžiarskej trati musí použiť okraj lyžiarskej trate. Netreba zabúdať, že vstupom na lyžiarsku trať a/alebo nástupom na horské dopravné zariadenia strediska sa stávajú zásady a pokyny správania sa na lyžiarskych tratiach pre každého záväzné.

Zaujímavosťou je, že sa tu každoročne konajú nočné skialpinistické preteky Malinô Brdo Night Skialp Challenge, kde sú otvorené kategórie aj pre amatérskych skialpinistov, ktorí si chcú vyskúšať rolu skialpinistického pretekára.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov