Dom Liptov News – raporty i wywiady z regionu Liptowa

Liptov News – raporty i wywiady z regionu Liptowa

Filmy Liptov News z regionu pod Tatrami są doskonałym źródłem informacji, poradami na wycieczki i widokiem na świat regionu bardzo blisko. Są to filmy, które są zarówno narracyjne, mówione lub atrakcyjne dzięki filmowi, co ułatwia poznanie regionu. Mówi się, że doświadczanie ich jest lepsze niż widzenie i słuchanie setki razy. Gdy słowa nie wystarczą, w regionie pojawia się zaproszenie wideo.

Inspiracja Liptov News

LIPTOV NEWS może zainspirować znacznie lepiej niż zwykłe teksty i zdjęcia. Widok lokalnych parków wodnych Tatralandia, Bešeňová i AQUA & VITAL Park jest o wiele bardziej autentyczny dzięki wideo niż w formie zdjęć. Wywiady ze znanymi osobistościami, entuzjastami atrakcji, entuzjastycznymi turystami, przekazują filmy za pośrednictwem LIPTOV NEWS. Narciarstwo w Jasnej lub Malinie Brdo, wizyta w Słowackim Muzeum Ochrony Przyrody i Jaskiniach oraz lokalnych jaskiniach to tylko ułamek tego, co można zobaczyć. LIPTOV NEWS to natychmiastowy kontakt z regionem i życiem w nim. Przynoszą również materiał filmowy z wydarzeń, w których pulsuje, aby zachować atmosferę, emocje i życie w regionie. Wystarczy obejrzeć i jeśli ktoś interesuje się więcej faktami na temat regionu Liptov, polecamy odwiedzić sekcję KOMUNIKATY PRASOWE, gdzie regularnie informujemy o nowościach i atrakcjach w standardowych komunikatach prasowych, które wysyłamy do szerokiej bazy mediów.

czytaj więcej ukryć

Viete, že prvé ochotnícke divadlo na Slovensku založili v Liptovskom Mikuláši?

Dátum: 28. 2. 2020   Miesto: Liptovský Mikuláš

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil …čítaj viac

Pred 190 rokmi Gašpar Fejérpataky-Belopotocký založil prvé slovenské ochotnícke divadlo, stál aj za zriadením prvej verejnej požičovne kníh a aktívny bol aj v spolku Tatrín a pri spísaní Žiadostí slovenského národa.

Každú stredu večer do 25. marca 2020 o 17:30 v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši atraktívne formou komentovanej prehliadky a divadelného prestavenia tunajších ochotníkov z Matice Slovenskej odkrívajú svetu Liptáci kus veľkej histórie.

A pozor – Večery s divadlom počas zimy sú len začiatok. Silný odkaz tohto muža si budú v Liptovskom Mikuláši pripomínať celý rok 2020…

Zadarmo do Jasnej skibusom

Dátum: 20. 12. 2019 Miesto: Liptov

Lyžiari mali by ste spozornieť….čítať viac

Lyžiari mali by ste spozornieť. Nechajte auto zaparkované a sadnite do SKI & AQUA BUS-u a jazdite zadarmo. V aktuálnej zimnej sezóne sa podarilo skibusy posilniť o zhruba 20 %. Najväčšou novinkou sezóny je zavedenie monitoringu skibusov jednoducho cez mobilnú aplikáciu Liptov a inštalácia nových zastávok s LED displejmi na stanici v Liptovskom Mikuláši a v štyroch zastávkach v Demänovskej doline. Skibusy vozia na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny a zároveň spájajú svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom. Lyžiari pozor – výhodou monitoringu je aj to, že si pohodlne vo svojom smartfóne vyhľadáte linku aj si aktuálne overíte či práve váš bus nemá meškanie alebo či už náhodou nie je naplnený. A nezabúdajte na to, že jazdiť skibusom je viac ekologické ako autom… Vidím sa v Jasnej.

LiptovNews: V Jasnej sa čoskoro lyžuje

Dátum: 19. 11. 2019 Miesto: Jasná Nízke Tatry

Už sa neviete dočkať kedy…. čítať viac

Už sa neviete dočkať kedy budete vyrezávať oblúky na zjazdovkách v Jasnej? Dlhému čakaniu je čoskoro koniec a 29. novembra plánuje stredisko Jasná otvorenie prvých zjazdoviek. Z noviniek, ktoré vás čakajú treba spomenúť nový ala carte koncept v reštaurácii Rotunda a najmä monitoring skibusov vďaka, ktorému budete presne vedieť nielen to, kedy ide váš skibus, ale aj to či nemá náhodou nejaké meškanie. Postačí si nainštalovať aplikáciu LIPTOV do svojho smartfónu – viac na visitliptov.sk

Liptov News: Liptov Region Card – kartička plná zážitkov

Dátum: 12. 11. 2019 Miesto: Liptov

Liptov News: Saunovanie zlepšuje imunitu

Dátum: 08. 11. 2019   Miesto: Liptov

Najmä pravidelné saunovanie pomáha …viac čítať

Najmä pravidelné saunovanie pomáha ľudskému organizmu lepšie zvládať nástrahy jesene a zvyšovať odolnosť organizmu voči rôznym virózam a infekciám horných dýchacích ciest. Rajom slovenského saunovania je bezpochyby Liptov a to vďaka tunajším akvaparkom – Bešeňová a Tatralandia. Na svoje si tu prídu aj deti, ktoré prišli na chuť saunovaniu, teda striedaniu tepla a chladu.

Liptov News: Liptov vie byť tradičný aj exotický zároveň

Dátum: 05. 11. 2019   Miesto: Tatralandia

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia …čítať viac

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia sa deň po sviatku všetkých svätých doslova premenil na havajskú pláž Waikiki. Návštevníci podujatia Havaj & Halloween Party pod dozorom pozorného oka komisára zo Slovenskej knihy rekordov vytvorili rekord. Naraz tancovalo havajské tance až 321 návštevníkov. K Liptovu patria nielen tradície, ale už niekoľko rokov aj exotika, lebo teploty nad 30 stupňov, ležanie pod palmami, plávanie v morskej vode aj surfovanie sú tu možné 365 dní v roku. Čo tak sychravé jesenné počasie vymeniť sa exotický kúsok Liptova?

Liptov News: Pobyt v kúpeľoch je stále viac in

Dátum: 29. 10. 2019   Miesto: Liptov

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia…čítaj viac

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia. Vstúpte do sveta zdravia na Liptove na jeseň či v zime – zažite relax, zábavu a pohodu. Veď prečo si nedopriať dotyk zdravia pre telo a dušu v Kúpeľoch Lúčky 😊

Liptov News: Dovolenkovať na Slovensku je trendy

Dátum: 15. 10. 2019   Miesto: Liptov

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti ….čítaj viac

Rekreačné poukazy priniesli nárast obsadenosti a to nielen na Liptove. Rekreačné poukazy podľa všetkého pomohli čiastočne eliminovať aj čierne ubytovanie. Počet lôžok na Liptove totiž medziročne vzrástol o 8,4 %, pritom nedošlo k otvoreniu žiadnej výrazne veľkej ubytovacej kapacity.

Počet návštevníkov regiónu Liptov za prvý polrok podľa údajov zo Štatistického úradu SR vzrástol medziročne o 14,5 %.

Liptov News: Peťa Vlhová je drevená

Dátum: 17 09. 2019   Miesto: Liptovský Ján

Na Liptove má svoje miesto pravidelne …čítaj viac

Na Liptove má svoje miesto pravidelne každú jeseň Drevené kráľovstvo. Pri Strachanovke, v obľúbenej Jánskej doline opäť vyrástli drevené sochy. Témou tohto ročníka boli zimné športy, takže chýbať nemohla Petra Vlhová – Liptáčka, ktorá jazdila ako dieťa aj na svahoch v Liptovskom Jáne. Napriek tomu, že ona drevo rozhodne nie je a na svahoch je kráľovná, tak jej na Liptove vyrástla socha – drevená. Šikovné ruky rezbárov vykúzlili krásne diela a návštevníci Liptova si z Liptova odniesli kopec krásnych zážitkov a príjemných emócií. A Liptáci už teraz plánujú čo sa bude vyrezávať na jeseň 2020 😊

Liptov News: Prvú via ferratu na Liptove otvorí atraktívny program v rezorte Gothal

Dátum: 13 09. 2019   Miesto: Liptovská Osada

Ferrata Dve veže sa nachádza v …. čítaj viac

Ferrata Dve veže sa nachádza v Liptovských Revúcach a je vhodná pre lezeckých nadšencov začiatočníkov aj pre skúsených vysokohorských turistov a horolezcov. Ferrata ponúka až 9 možných ferratových trás rôznych obťažností. Jej oficiálne otvorenie je naplánované na sobotu 14. septembra a v neďalekom rezorte Gothal vLiptovskej Osade pripravili pre verejnosť atraktívny celodenný program.

Liptov News: Drevené kráľovstvo na Liptove

Dátum: 06. 09. 2019 Miesto: Liptovský Ján

Liptov News: Liptovský Ján odhaľuje svoje tajomstvá

Dátum: 05. 09. 2019 Miesto: Liptov