Vodné parky Na Liptove

Liptov je bohatý na vodné zdroje. Najmä termálny vody sú roky využívané aj v cestovnom ruchu. Najobľúbenejšie a najmasovejšie využívané sú vodné parky. Ide o najmä o vodné parky Tatralandia Bešeňová, ale záujem je aj o AQUA & VITAL Park v Kúpeľoch Lúčky, kde platí aj zľava s Liptov Region Card. Zľavu s Liptov Region Card sa dá získať aj v novom vodnom centre Gothal v Liptovskej Osade. Vodné parky sú najnavštevovanejšie v letných mesiacoch, ale prevádzku majú celoročnú a relax a zábava je tu teda dostupná denne.

Najväčší vodný park je Tatralandia na okraji Liptovského Mikuláša. Ponúka kúpanie v bazénoch s termálnou, klasickou aj slanou morskou vodou. Deti obľubujú detské bazény s množstvom atrakcií aj animačné programy. Veľkú popularitu si získali bazény s morskou vodou, kde bez obáv môžu plávať aj bábätká. Bazény s morskou vodou sa nachádzajú v obľúbenej časti Tropical Paradise, kde je stála teplota nad 30 stupňov Celzia a priehľadná strecha, cez ktorú opaľuje. Preto sa oplatí používať opaľovací krém aj pod strechou. Okrem toho sú tu živé palmy a pravidelne tu rastú aj banány. Najväčším lákadlom Tatralandie sú tobogany. Okrem bežných je tu aj tobogan lievik či U-rampa. Tí, ktorí obľubujú divoké vlny, už nemusia cestovať na vzdialené pláže vďaka surfovaciemu simulátoru Surf Waves Tatralandia. Pre relaxu chtivých je v ponuke aj atraktívny vitálny svet z množstvom sáun a procedúr.

Nedávno prešla veľkými zmenami obľúbená Bešeňová. Odteraz je v nej ešte lepší relax ako kedykoľvek predtým. Okrem veľkého množstva bazénov aj s obľúbenou termálnou železitou vodou tu nájdu návštevníci aj nové relax zóny, bar vo vode, ale nechýbajú ani tobogany či detský bazén. Veľkou atrakciou je bešeňovský bazén s vlnobitím. To čo zažívajú dovolenkári na mori je možnosť zažiť aj na Liptove v bazéne. Okrem toho je tu aj škola potápania a príjemná pomalá rieka, kde sa vozia v lete dovolenkári na kolesách a užívajú si hojdanie na vlnách a slnečné lúče. Špecialitou vodnégho parku sú saunové rituály. Bývajú denné aj nočné a vždy končia aplauzom a úsmevom.

Ďalší liptovsky vodný park je AQUA & VITAL Park Lúčky, kde bazény obsahujú veľmi blahodarnú termálnu vodu a tiež príjemnú komornú atmosféru v obkolesení tunajších zelených kopcov. Najnovším prírastkom je centrum Gothal v Liptovskej Osade.

Plánovač Liptov