Ochutnajte liptovské dobroty

TOP 10 miest na Liptove, kde sa zaručene dobre najete!

Ste na Liptove a máte chuť na tradičnú kuchyňu? Máme pre vás tipy na tie najlepšie reštaurácie, koliby a salaše, kde ochutnáte nielen typické bryndzové halušky, ale aj európsky unikát – Liptovské droby.

Reštaurácia v ľudovom duchu a príjemnou obsluhou v krojoch ponúka typickú slovenskú kuchyňu obohatenú o liptovské špeciality ako aj zdravú stravu. Halušky od Maťka a Kubka alebo Veveričkine palacinky potešia každé detské bruško.

Najväčšia tradičná koliba na Liptove, nachádzajúca sa na začiatku Jánskej doliny v Liptovskom Jáne. Zažite spoločne s rodinou a priateľmi fantastické kulinárske dobrodružstvo a užite si pokoj a pohodu v prostredí Nízkych Tatier.

Prehliadnite si to najlepšie zo slovenského výtvarného umenia.

No najviac si určite pochutnáte na tradičných slovenských špecialitách ako baraní guláš, jelení steak s zelerovým pyré, teľacie líčka so zemiakovou kašou, pečený diviak s červenou kapustou, strapačky s jahňacím mäsom, zemiakové šúľance s makom či dukátové buchtičky s vanilkovým krémom.

Ponúka tradičnú slovenskú kuchyňu, kde jedlá sú pripravované podľa regionálnych receptov starých mám. 

Koliba Richtárka je najväčšia drevenica v areáli U dobrého pastiera v Čutkovskej doline. Disponuje priestrannou štýlovou reštauráciou, výnimočným detským kútikom, dobovou krčmou pre 45 ludí, veľkou vonkajšou terasou a banketovou miestnosťou. 

Zažite chuť Liptova. Vychýrená a oceňovaná gastronómia hotela si zakladá na čerstvosti, sezónnosti, kvalitných surovinách a slovenskej tradícii.

Aby zo slovenskej kuchyne vzniklo umelecké dielo na tanieri sa postará talentovaný šéfkuchár Peter Bracho a jeho tím.

Salaš Pastierska je príkladom salašníctva, pastierstva a chovu oviec, ktorý má na Liptove dlhú tradíciu.

Salaš je certifikovaný výrobca mliečnych produktov, ktorý bol ocenený značkou kvality Produkt Liptova.

Salašnícka sezóna začína v apríli a končí v októbri. Predaj syra a žinčice na salaši sa začína 1. mája a otvorené je denne od 12:00 do 18:00.

Tradičná reštaurácia Salaš Žiar v srdci Západných Tatier.

Pochutnajte si na ľudových jedlách inšpirovaných životom valachov a vyskúšajte tradičné výrobky z ovčieho mlieka. Keď už sa usadíte, nezabudnite sa potužiť niečím ostrým na zahriatie, najlepšie „hriatym so škvarkami“, doprajte si fajnotky nášho šéfkuchára a pre mlsné jazýčky máme pripravené sladké maškrty.

Tradičná liptovská kuchyňa starých materí podávaná v súlade s modernými technologickými postupmi

Reštaurácia spolupracuje s dodávateľmi výhradne zo Slovenska a dbá na čerstvosť a kvalitu vybraných surovín.

Tím pod vedením Antona Považského zostavuje sezónny jedálny lístok 4 krát do roka a to vždy podľa dostupnosti čerstvých surovín v danom ročnom období.

Nadýchajte sa v tatranskej prírode s neprekonateľnými výhľadmi.

Koliba Holica sa nachádza na rozhraní týchto dvoch regiónov pri dedinke Huty, ležiacej v atraktívnej turistickej oblasti Roháče, ktoré dodávajú tomuto miestu osobitosť a krásne prostredie. Svojou polohou obec rozdeľuje Západné Tatry – Roháče a Chočské vrchy.

 Lákajú vás tradičné jedlá? 

Liptovská izba, Taverna Vás pozýva na halušky bryndzové, furmanské aj syrové, k tomu bryndzové pirohy, domáce liptovské droby, pečené rebrá so strapačkami, domáca zabíjačka, bravčové pečené koleno a komu sa žiada sladké, tak si pochutí na domácich slivkových guliach aj šúľancoch s makom.

Reštaurácia sa špecializuje na prípravu jedál najmodernejšou technológiou varenia „sous-vide“. O to viac, produkty na prípravu jedál sú najmä slovenského pôvodu.

Ak chcete zažiť večer v príjemnej atmosfére rodinnej reštaurácie a vychutnať si dobré jedlo, s bohatým výberom slovenských a zahraničných vín, navštívte Reštauráciu Penziónu Drak v Demänovej. 

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Ďalšie tipy pre vás

Všetko v jednej appke

Stiahni si aplikáciu Liptov – Nízke tatry a získaj kartu do svojho smartfónu. Vďaka našej aplikácii môžeš prehliadať atrakcie a filtrovať podľa svojich záujmov, pozrieť si otváracie hodiny, najbližšiu zastávku verejnej dopravy a vytvoriť si vlastný plán dovolenky. Všetky informácie vrátane mapy sú plne dostupné offline.


Plánovač Liptov