Domov Bobová dráha Žiarce

Bobová dráha Žiarce

Predstavujeme vám ideálne riešenie kam ísť s vašimi deťmi na Liptove. Miesto na Liptove, kde si užijete zábavu počas celého roka. V zime lyžujete a v lete tu okrem iných atrakcií nájdete aj najstrmšiu bobovú dráhu.

Rodinné stredisko Žiarce sa nachádza 8 km od mesta Liptovský Mikuláš, v liptovskej obci Pavčina Lehota, nachádzajúcej sa na začiatku Demänovskej doliny, ktorá otvára brány do známeho lyžiarskeho strediska Jasná. Žiarce sa tešia obľube najmä v lete, keď svojim návštevníkom ponúkajú nie len adrenalínový zážitok na najstrmšej bobovej dráhe na Slovensku, ale aj v zime, keď sa Žiarce menia na lyžiarske stredisko. Vďaka severnej orientácii svahov a umelému zasnežovaniu, dokáže stredisko ponúkať lyžovačku až do slnečnej jari. Lyžovačke sa tešia najmä rodiny s deťmi, a to aj vďaka priaznivým cenám. Máte radi adrenalín? Tak navštívte naše stredisko a vyskúšajte atrakcie, ktoré vám stredisko ponúka.

Navyše vám návštevu strediska spríjemnia prekrásne scenérie Liptovskej kotliny, pohorí Západných Tatier, Roháčov a Chočských vrchov.

BOBOVÁ DRÁHA

Horská bobová dráha predstavuje bezpečnú adrenalínový atrakciu v stredisku Žiarce. Situovaná je v malebnej dedinke Pavčina Lehota v najkrajšej doline Nízkych Tatier – Demänovská dolina. Bobová dráha na Žiarcoch je jedinou postavenou dráhou v oblasti Liptov a takisto prvou dráhou tohto typu na celom Slovensku. Boby, v ktorých ste pripútaní, sa spúšťajú na jednej alumíniovej rúre v približne jedno-metrovej výške nad zemou. Celková dĺžka dráhy je 1000 metrov s celkovým prevýšením 120 metrov. Bobová dráha je tým najstrmšou bobovou dráhou na Slovensku. Rýchlosť, ktorou sa spúšťate si regulujete sami jednoduchým spôsobom. Potiahnutím páky k sebe brzdíte a pohybom páky vpred zrýchľujete. Avšak, maximálnu rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť je 45 km/h, pričom maximálna povolená váha jedného bobu je 120 kg.

JAZDY NA BOBOVEJ DRÁHE SA VÔBEC NEMUSÍTE OBÁVAŤ. BOBOVÁ DRÁHA JE VHODNÁ PRE DOSPELÝCH, TAK AJ PRE DETI OD 7 ROKOV. DIEŤA, KTORÉ EŠTE NEDOVŔŠILO VEK 7 ROKOV, SA MÔŽE SPÚŠŤAŤ S DOSPELOU OSOBOU V JEDNOM BOBE.

TERÉNNE ŠTVORKOLKY

Obľubujete pocit z jazdy na štvorkolkách? Ponúkame vám ich aj u nás na Žiarcoch.

Okrem iných adrenalínových atrakcii vás v areáli Žiarcov čaká aj jazda na terénnych štvorkolkách. Jazda na štvorkolkách síce nepatrí k novinkám, ale stále sa teší veľkej obľube medzi nie len turistami na Liptove.

V úvode nesmie chýbať úvodná inštruktáž, a potom si môžete užiť bezpečnú jazdu na štvorkolke. Vďaka uzatvorenej trati sa nemusíte báť kolízie s inými vozidlami, aj keď ste na štvorkolke nikdy predtým nesedeli.

TERÉNNE ŠTVORKOLKY SI MÔŽU VYSKÚŠAŤ DOSPELÍ, ALE AJ DETI. VÄČŠINA Z NICH JE PRE DOSPELÉ OSOBY, NO NA MENŠEJ SI MÔŽU ZAJAZDIŤ AJ DETI OD 8 ROKOV.

DETSKÁ FUN ZÓNA

Neviete kam na výlet s vašimi najmenšími ratolesťami? V rámci areálu Žiarce vám ponúkame riešenie, a to našu detskú fun zónu.

V tejto detskej zóne sa nachádza 27 metrov dlhá nafukovacia prekážková dráha, ktorá zaručí vašim deťom kopec zábavy.

Medzi ďalšími atrakciami fun zóny nesmú chýbať trampolíny. Aj na našom trampolínovom poli zažijú vaše deti veľa radosti. V neposlednom rade letný tubing, ktorý predstavuje adrenalín pre deti. Ide o spúšťanie sa na nafukovacom kolese.

V rámci detského zábavného parku sa počas sezóny realizujú rôzne akcie, ktoré sú vždy vopred zverejnené.

DETSKÁ FUN ZÓNA JE BEZPEČNÁ, NESKUTOČNE ZÁBAVNÁ A ČASOVO NEOBMEDZENÁ, KEĎŽE KÚPOU LÍSTKA DO FUN ZÓNY ZABEZPEČÍTE SVOJIM DEŤOM VSTUP NA CELÝ DEŇ.

OBRIA HOJDAČKA

Táto 15 metrov vysoká hojdačka vám rozbúši srdce. Hojdanie nadobúda úplne iný rozmer na obrej hojdačke, ktorá vám poskytne nádherný výhľad spojený s maximálnym adrenalínom. Pri spustení hojdačky zažívate pocit voľného pádu.

V úvode sa oblečiete do horolezeckých sedákov a po pripojení na zariadenie obrej hojdačky vás pomocou navijaku vytiahneme do maximálnej výšky. Následným spustením zažijete pocit voľného pádu a budete sa hojdať až do úplného zastavenia.

IDE O ATRAKCIU, KTORÁ VÁS PRENESIE DO DETSKÝCH ČIAS, NO ZÁBAVU SI UŽIJÚ AJ DOSPELÍ. TOTO DOBRODRUŽSTVO VIETE ZAŽIŤ AJ VO DVOJICI.

LET BALÓNOM

Balony.sk a Balony.eu sú jedným z najväčších prevádzkovateľov balónových letov na Slovensku aj v Českej republike. Rozsiahla flotila 20 nových balónov od českého výrobcu Balóny Kubíček, ktoré sa vyznačujú vysokým štandardom bezpečnosti a komfortu, poskytujú zákazníkom tie najkrajšie zážitky a rozširujú povedomie o vzduchoplavbe. V obore sa pohybujú už viac než štvrť storočia a za dobu ich existencie poskytli nádherné zážitky niekoľko desiatok tisícom spokojných zákazníkov. Skvelý zážitok pri vzduchoplavbe môžete zažiť vo všetkých krajoch Českej a Slovenskej republiky, od Ašu až po Michalovce, ale taktiež pri expedičných letoch cez Alpy, Vysoké a Nízke Tatry, Veľkú a Malú Fatru, Beskydy, Jeseníky a Krkonoše.

BALONY.EU SÚ ZÁROVEŇ PREVÁDZKOVATEĽOM JEDINEČNÉHO ZÁZEMIA PRE BALÓNOVÉ LIETANIE, KTORÉ INDE NENÁJDETE.

BUNGEE TRAMPOLÍNA

Bungee trampolína sa postará o to, aby ste si vyskúšali bezpečné vysoké skoky. Táto zábava je určená takmer pre každého.

Aj napriek tomu, že nemáte veľké skúsenosti, bungee trampolína Vám dovolí vyskúšať si vysoké skoky a robiť saltá úplne bez rizika. Pri skákaní budete oblečený do špeciálnych popruhov, ktoré sú pružnými lanami spojené s lanovým zdvíhacím systémom, ktorý umožňuje maximálnu podporu pri skoku. Umožní Vám to skákať bez obavy pádu, pretože laná Vás budú stále istiť. Výška skoku záleží aj od Vášho odrazenia sa.

Ide o mechanickú zábavu, ktorá je vhodná pre každého, kto má rád trochu adrenalínu.

BUNGEE TRAMPOLÍNA PRINÁŠA DÁVKU ADRELÍNU PRE KAŽDÉHO.

MINI AUTÍČKA

Túži aj Vaše dieťa riadiť samo auto? U nás na Žiarcoch Vám ponúkame ideálne riešenie. Tento detský sen im môžete jednoducho splniť, a to vďaka mini autíčkam.

Autíčka sú na batériový pohon a sú vysoko bezpečné. Mini autíčka sú určené pre deti od 3 do 10 rokov.

Jazdou na mini autíčku zabezpečíte deťom nie len kopec zábavy, ale podporíte aj ich koncentráciu a motoriku. 

​PRE DETI OD 3 DO 10 ROKOV. JEDNA JAZDA LEN 2 EURÁ.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov