Domov Malinô Brdo ski & bike family park v lete

Malinô Brdo ski & bike family park v lete

10% ZĽAVA na obojsmerný lístok na lanovku.

Zľavu je možné uplatniť pri nákupe priamo na pokladni.

Malinô Brdo sa nachádza len 1 km od centra mesta Ružomberok. Nachádza sa v krásnom prostredí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich, ale aj zahraničných turistov. V Hrabovskej doline zadarmo zaparkujete hneď vedľa lanovky a na Malinô Brdo sa pohodlne vyveziete 8-miestnou kabínkovou lanovkou.

Nájdete tu relax pri vode, výlet lanovkou na hory na Malinô Brdo, zábavné aktivity pre malé deti, akčnú jazdu na terénnej kolobežke či káreadrenalín na bajku v bikeparku.

HORSKÉ KÁRY A KOLOBEŽKY

Zábavná jazda pre každého! Vyvezte sa lanovkou na Malino Brdo a užite si jazdu po trase dlhej viac ako 4 kilometre. Jednoduché ovládanie a trasa po prevažne asfaltovej ceste zaručí zábavu pre všetkých. Vychutnajte si krásnu prírodu zo sedadla na káre alebo z kolobežky. Výber je len na Vás! Počas sezóny odporúčame káry rezervovať vopred v požičovni, aby ste si bez starostí užili výlet na Maline.

ZÁHADY LESA – RODINNÁ HRA V PRÍRODE

Ak neviete ako deti vytiahnuť do prírody a zároveň ich plnohodnotne zabaviť máme pre vás skvelý tip na celodenný výlet s rodinnou hrou „Záhady lesa“. K detskému lístku na výlet lanovkou  dostanete brožúrku, ktorá slúži ako sprievodca a zároveň zabávač strediska. Brožúrka vás bude sprevádzať po krásnych miestach strediska, ktoré by bola škoda obísť. Na týchto záhadných miestach budú umiestnené drevené sochy s tematikou lesných zvierat. Po splnení úloh deti dostanú odmenu, ktorá ich poteší.

BIKEPARK A TRAILY

V lete je stredisko zjazdovým rajom pre bajkerov. Nájdete tu 11 tratí, na ktorých si otestujú svoje zručnosti aj tí najskúsenejší jazdci! Je tu viac ako 20 km tratí, rôznej náročnosti. S bicyklom sa pohodlne vyveziete 8 miestnou kabínovou lanovkou, a len za 10 minút jazdy lanovkou sa ocitnete na Maline Brde a môžete jazdiť koľko len vládať budete.

Viac informácii o trailoch v bikeparku nájdete TU.

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

Odporúčame Vám nasledovné turistické trasy:
1. Hrabovo – Kalvária – Vlčia skala – Sidorovo (1099 m) – Vlkolínec – Suché Hrabovo – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3,5 hod., 12 km
 • prevýšenie: 412 m
 • zaujímavosti: Vlkolínec – drevená obec zapísaná v zozname UNESCO

2. Hrabovo – Kalvária – okruh okolo Sidorova – Kalvária – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3 hod., 11 km
 • prevýšenie: 324 m

3. Hrabovo – Šimunovo – Malinô Brdo (1209 m.n.m.) – Vtáčnik – Suché Hrabovo – Kalvária – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3,5 hod., 12 km
 • prevýšenie: 698 m

4. Hrabovo – Kalvária – Suché Hrabovo – Vtáčnik – Šiprúnske sedlo – Janošíkova kolkáreň – Smrekovica ( 1478 m.n.m.) – Podsuchá

 • časová náročnosť: 6 hod., 23 km
 • prevýšenie: 938 m
 • zaujímavosti: Smrekovica – rekeračné stredisko (zotavovňa), Janošíkova kolkáreň – národná prírodná rezervácia

5. Hrabovo – Kalvária – Malinô Brdo – Vtáčnik – Šiprúnske sedlo – Maďarovo (1331 mn.m.) – sedlo pod Tlstou horou – Čutková dolina

 • časová náročnosť: 5 hod., 20 km
 • prevýšenie: 791 m
CYKLOTRASY

1. Čutkovská dolina cez Vtáčnik

Trasa vychádza z Hrabova cez Kalváriu na Vtáčnik, potom do Čutkovskej doliny a späť do Hrabova

2. Podsuchá cez Smrekovicu

Trasa vychádza z Hrabova na Vtáčnik cez Nižné Šiprúnske sedlo na Smrekovicu nasleduje zjazd na Podsuchú.

3. Smrekovica z Podsuchej

Trasa ide po asfaltovej ceste na Smrekovicu a končí pri Vojenskej zotavovni.

4. Smrekovica z Podsuchej (cez Škutovky)

Trasa vychádza z Podsuchej na 2 km odbáča smerorom na Škutovky a potom ďalej zvážnicou na 5 km na Smrekovicu a po asfalte až k Vojenskej zotavovni.

5. Čutkovská dolina

Trasa vychádza v Hrabove a končí v Čutkove

6. Ľubochňa z Čutkova popod Tlstú horu

Trasa vychádza z Čutkova popod Tlstú horu do Ľubochne naspäť cez Švošov a Hrboltovú do Hrabova

7. Ľubochňa – Ružomberok (Hrabovo)

Trasa začína a končí v Ružomberku (Hrabovo)

8. Vlkolínec popri Krkavej skale

Trasa začína v Hrabova, pokračuje cez Kalváriu ku začiatku Cyklokorytničky odtiaľ popod Gejdák popri Krkavej skale na Vlkolínec.

9. Vlkolínsky okruh (popod Šiprúň)

Trasa začína v Hrabove, potom cez Kalváriu do Vlkolínca cez Suché Hrabovo, a ďalej popri Kozej farme cyklotrasou na Jazierce a späť do Vlkolínca.

10. Korytnica – kúpele cez Podsuchú

Trasa vychádza z Hrabova cez Kalváriu na Vtáčnik, potom do Čutkovskej doliny a späť do Hrabova

BUGINY A SKÁKACÍ HRAD PRE DETI

Novinkou sú elektrické buginy a skákací hrad pri Aprés-ski. Na Maline Brde nájdete počas letných prázdnin terénnu dráhu s elektrickými buginami pre deti, z ktorých sa stanú malí šoféri a jazdci, ktorí sa môžu vyblázniť do sýtosti. Alebo sa môžu aj tí najmenší vyšalieť na skákacom hrade so šmýkačkou  zatiaľ čo rodičia si vychutnajú osviežujúci drink či kávičku na terase.

TIPY NA VÝLET

Vychutnajte si krásnu prírodu Veľkej Fatry. Pohodlne sa vyvezte kabínkovou lanovkou na Malinô Brdo, odkiaľ si môžete vybrať, ktorým smerom sa rozhodnete ísť.
Môžete si vychutnať ľahkú turistiku za panoramatickými výhľadmi z vrcholu Malinné. Alebo si užiť prechádzku s nádychom histórie vo Vlkolínci, ktorý je zapísaný v zozname pamiatok UNESCO. S deťmi sa zabavíte na prechádzke s rodinou hrou v prírode. Naplánujte si svoj deň na Maline Brde a vychutnajte si obed v reštaurácii Malina na terase s jedinečným výhľadom na okolie alebo sa osviežte v Aprés-ski bare.

Náš tip: Vyhliadka na Halinách, ktorá sa nachádza 10 minút od hornej stanice kabínkovej lanovky – skalnatý útvar nachádzajúci sa nad hotelom Malina, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na celé stredisko a priľahlé doliny.

UBYTOVANIE

Jeden deň nestačí! Doprajte si relax a dovolenkový pobyt v srdci strediska Malinô Brdo v hoteli Malina***. Nechajte sa uniesť prírodou a skvelými službami hotela, ktoré vám zaručia bezstarostný pobyt a nerušený relax s privátnym wellnessom či relaxom v externej vírivke pri ohni v krbe s výhľadom na kopce.

POŽIČOVŇA E-BIKOV

Užite si cyklopotulky bez starostí a odvážte sa aj na náročnejšie výlety vďaka E-biku, s ktorým sa dostanete aj na vrch Malinné bez väčšej námahy! Požičovňu nájdete hneď vedľa hlavnej pokladne v budove údolnej stanice v Hrabove.

Počas sezóny si rezervujte káry, kolobežky, E-bike na konkrétny dátum a čas! Zavolajte na +421 915 873 677 alebo pošlite rezerváciu e-mailom na: malinobrdorental@skipark.sk.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

 

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov