Domov Chata pod Náružím Chata pod Náružím

Chata pod Náružím

Bobrovecká vápenica – Nad kameňolomom - Pod Babkami – Chata pod Náružím (1 420 m n. m.)
Typ: Vysokohorská túra
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 4.9 km
Stúpanie: 700 m
Klesanie: 30 m
Trvanie: 2.25 h
Najnižší bod: 754 m
Najvyšší bod: 1404 m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

Bobrovecká Vápenica

navigovať
Koniec trasy:

Chata pod Náružím

navigovať
Podrobný popis trasy

Chata pod Náružím (Červenec) je učupená v lone krásnej prírodnej scenérie Západných Tatier, obkolesená Babkami, Malou a Veľkou kopou, Ostrým, Sivým vrchom. Trasa ku chate sa začína na začiatku Bobroveckej doliny, konkrétne v lokalite Bobrovecká vápenica, kde je možnosť bezplatného zaparkovania. Trasa vedie po modrej značke popri kalvárii po zvážnici cez rázcestie Pod Babkami chodníkom, potom lesnou cestou až ku Chate pod Náružím.

 

Najkrajšia, ale fyzicky náročnejšia prístupová cesta vedie z Bobroveckej Vápenice po modrej značke. V lese odbočuje neznačkovaný chodník cez “Biele studnice”, ďalej pomedzi bralá Sokola a Mnícha (ťažší úsek zabezpečený reťazami) a napája sa na hlavnú prístupovú cestu v Nižnom Červenci (15 min. do chaty). Túto cestu doporučujeme len so znalým sprievodcom.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Priamo vo východiskovom bode trasy v lokalite Bobrovecká vápenica sa nachádza bezplatné parkovisko s dostatočnou kapacitou. Autobusová zastávka je vzdialená asi 2,5km chôdze od Bobroveckej vápenice na križovatke s obcou Jalovec, kam sa dá dostať prímestskou linkou z Liptovského Mikuláša.

Možnosti ubytovania a stravovania

Na Chate pod náružím je možné občerstviť sa alebo aj prespať. Blízko východiskového bodu trasy sa nachádza Horský hotel Mních. Na ceste od Jalovca je možné navštíviť Salaš Pastierska. Okrem toho sú tu vyhradené lokality na stanovanie.

V prípade že máte záujem ísť na chatu aj na noc, je potrebné nahlásiť sa u chatára (Ivan Ogáry, tel.: +421 911 163 670, dikantj@gmail.com ) Ak o vás nebude vedieť, nemusíte byť ubytovaný.

Plánovač Liptov