Domov Mesto Ružomberok

Mesto Ružomberok

Mesto Ružomberok leží na sútoku Váhu a Revúcej, na mieste stretu Liptovskej kotliny s Chočskými vrchmi, Veľkou Fatrou a Nízkymi Tatrami.

Mesto Ružomberok vám na malom kúsku zeme ponúka množstvo historických pamiatok, bez toho, aby ste merali veľké vzdialenosti. Vystúpte schodami k radnici a priamo pod sebou vidíte centrum mesta- Mauzóleum Andreja Hlinku, Rímsko-katolícky kostol sv. Ondreja, Galériu Ľudovíta Fullu, Liptovské múzeum, Hotel Kultúra, reštaurácie, kaviarne, zábavné a nákupné centrá. Oddýchnuť sa dá v romantickej chránenej lipovej aleji. Tieto miesta vám odhalia aj kláštorný kostol sv. Kríža, ružomberské piaristické gymnázium z roku 1729 a kláštor sv. Kríža.

Mesto Ružomberok má čo ponúknuť i milovníkom galérií a múzeí. Nachádza sa tu Liptovské Múzeum, v ktorom je stála expozícia fotografií, exponátov a artefaktov z regiónu Liptova. Okrem stálej expozície sa tu konajú rôzne výstavy umeleckých diel a fotografií (Fotofórum, Strom), dáva priestor aj začínajúcim umelcom. V meste je tiež jediné skautské múzeum na Slovensku. Taktiež tu môžete navštíviť Galériu Ľudovíta Fullu. Je založená hlavne na prezentovaní výtvarných prác, ktoré Slovenskej národnej galérii daroval Ľudovít Fulla (1902 – 1980), jeden z mimoriadnych zjavov slovenského výtvarného umenia, výrazne nadväzujúci na moderné európske výtvarné prúdy.

Stačí chvíľka chôdze a utíchne mestský ruch – ste v prírode. Cesta na východ Vás privedie k Liptovskej Mare, Vodnému parku Bešeňová, cesta na juh k Vlkolíncu – pamiatke UNESCO, cesta na západ k stredisku Ružomberok – Malinô Brdo a ku kolibám a salašom, cesta na sever k hradu Likava a na 1611 metrov vysoký Veľký Choč s výhľadom na všetky svetové strany.

čítať viac skryť

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov