Domov Náučný chodník k Demänovskej jaskyni slobody

Náučný chodník k Demänovskej jaskyni slobody

Trasa vhodná pre rodiny s deťmi Trasa vhodná pre rodiny s deťmi
Parkovisko platené Parkovisko platené
Autobusová zastávka na trase Autobusová zastávka na trase
Možnosť stravovania na trase Možnosť stravovania na trase
Možnosť prespania na trase Možnosť prespania na trase
Pamiatka na trase Pamiatka na trase
Trasa je sprístupnená aj v zime Trasa je sprístupnená aj v zime

Parkovisko pri Demänovskej jaskyni slobody – Hotel FIM – Demänovská jaskyňa slobody

Podrobný popis trasy

Demänovská jaskyňa slobody je jednou z najnavštevovanejších prírodných atrakcií v celom regióne. Ročne ju navštívia tisíce domácich, ale aj zahraničných turistov. Jaskyňa sa nachádza približne v strede Demänovskej doliny, pričom vstup do jaskyne je prístupný zhruba 500 metrovým serpentínovým chodníkom od hlavnej cesty.

Táto trasa je nenáročná, sleduje modro značený turistický chodník a je doplnená náučným chodníkom so šiestimi informačnými panelmi s prírodovedným zameraním na podzemné krasové útvary a NPR Demänovská dolina, ktoré pre návštevníkov pripravili odborníci zo Správy slovenských jaskýň. Prezentujú vznik a základné znaky krasových javov, rozšírenie krasu a sprístupnené jaskyne na Slovensku, ako aj prírodné hodnoty, objav a sprístupnenie Demänovskej jaskyne slobody.

Líniový, samoobslužný náučný chodník s prírodovedným a ochranárskym zameraním je umiestnený v turisticky atraktívnom území a vhodne prispieva k environmentálnej výchove verejnosti a od parkoviska ho možno samoštúdiom absolvovať za menej ako pol hodinu.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Demänovská dolina je s Liptovským Mikulášom prepojená pravidelným autobusovým spojením, ktoré je pomerne dobre načasované pre potreby turistov. Východiskový bod trasy sa nachádza priamo pri zastávke autobusu. Taktiež sa pri východiskovom bode nachádza oficiálne parkovisko, parkovanie je platené a v dostatočnej kapacite.

Možnosti ubytovania a stravovania

Na samotnej trase sa dá občerstviť či už v hotely alebo reštaurácii Riverside hneď na začiatku náučného chodníka. V celej Demänovskej doline sa nachádza najširšia ponuka ubytovania ako aj gastro zázemia v regióne Liptov.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia