Domov Chata M. R. Štefánika Chata M. R. Štefánika

Chata M. R. Štefánika

Ústie Lyžiarske stredisko Jasná – Chopok rázc. – Demänovské sedlo – Krúpovo sedlo – Rázc. na Krúpovo sedlo – Chata gen. M.R. Štefánika (1 740 m n. m.)
Typ: Vrcholová túra, Pre rodiny s deťmi
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 5.8 km
Stúpanie: 195 m
Klesanie: 459 m
Trvanie: 2 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Chopok Nízke Tatry, Biela Púť

navigovať
Koniec trasy:

Chata M. R. Štefánika

navigovať

Podrobný popis trasy:

Chata gen. Milana Rastislava Štefánika pod Ďumbierom patrí medzi najpopulárnejšie v celých Nízkych Tatrách. Je situovaná hodinu chôdze od Ďumbiera, najvyššieho vrchu tohto pohoria. Bola postavená už v roku 1928 a právom sa považuje za stálicu rozvoja cestovného ruchu v oblasti Nízkych Tatier. Chata poskytuje ubytovacie a stravovacie služby, zároveň je strategickým bodom pred oddych a načerpanie nových síl pri túrach v rámci národného parku. Neďaleko chaty sa nachádza známa jaskyňa Mŕtvych netopierov, ktorá je sprístupnená turistom.

Trasa s využitím lanových dráh strediska Jasná, ktoré turistov vyvezú až na rázcestie pod Chopkom, je nenáročná. Spod Chopka je „Štefánička“ vzdialená len necelé 2 hodiny chôdze. Z tohto dôvodu je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Na chatu sa dá dostať aj pri hrebeňovke cez Nízke Tatry, pri výstupe na vrcholy Ďumbier či Chopok, ale aj z Horehronia, teda južnej strany Nízkych Tatier.

Dostupnosť a parkovacie možnosti:

Bezplatné parkovanie je dostupné v obci Demänovská dolina resp. v stredisku Jasná. Dostupnosť zabezpečuje aj miestna autobusová doprava z Liptovského Mikuláša.

Možnosti ubytovania a stravovania

Obec Demänovská dolina a stredisku Jasná ponúkajú širokú ponuku ubytovania a stravovania. Zázemie poskytuje aj samotná Chata M.R. Štefánika.

Plánovač Liptov