Domov Turistika Krakova hoľa z Lúčok – Jasná

Krakova hoľa z Lúčok – Jasná

Lúčky, Jasná - sedlo Javorie - Kosienky - Krakova hoľa
Typ: Vysokohorská túra
Náročnosť: 5 - veľmi ťažká
Dĺžka trasy: 10.5 km
Stúpanie: 804 m
Klesanie: 804 m
Trvanie: 3.3 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil
PDF

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Lúčky (Demänovská dolina)

navigovať
Koniec trasy:

Krakova hoľa

navigovať
Podrobný popis trasy

Trasa začína na veľkom parkovisku pri lanovke Lúčky. Po zelenej značke sa cez chatkársku oblasť dostávame k rozcestníku, na ktorom sa pripojíme na červený turistický chodník. Po prudšej poľnej ceste slúžiacej ako zvážnica sa nám otvorí pohľad na lyžiarske stredisko Jasná a ostatné vrchy Nízkych Tatrier – Poľana, Bór(y) a Siná. Z poľnej cesty vchádzate do lesa, v ktorom si môžete oddýchnuť v prístrešku a pokračovať cez drevený mostík stúpajúcou cestou popri potôčiku až k sedlu Javorie. Zo sedla sa môžete vybrať po žltej značke smer Ďumbier, alebo po červenom turistickom chodníku do Jánskej doliny (Pred Bystrou). My sa však vyberieme po žltej značke na sever – smer Kosienky. Po približne 30 minútach sa dostanete cez kosodrevinu až k rázcestiu Kosienky, na ktorom zabočíte na sever(doľava). Potom do 30 už prichádzate na vrchol Krakovej hole (1752 m.n.m.)

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Miesto štartu: 48.979859; 19.594138

V lyžiarskom stredisku sa nachádzajú platené aj bezplatné parkoviská.

Vlakom alebo autobusom do Liptovského Mikuláša a potom autobusom z Liptovského Mikuláša do strediska Jasná Nízke Tatry (Demänovská dolina).

Možnosti ubytovania a stravovania

V stredisku Jasná Nízke Tatry sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú ubytovanie. Možnosti stravovania sú zabezpečené, či už v lete alebo v zime, v hotelových reštauráciách alebo bufetoch s občerstvením.

Plánovač Liptov