Domov Náučný chodník Zlatnica (Zlatá bocká cesta) Náučný chodník Zlatnica (Zlatá bocká cesta)

Náučný chodník Zlatnica (Zlatá bocká cesta)

Typ: Pre rodiny s deťmi, Náučný chodník, MTB
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 8 km
Stúpanie: 522 m
Klesanie: 93 m
Trvanie: 3 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Chaty - červená voda

navigovať
Koniec trasy:

Motorest Čertovica

navigovať

Nižná Boca –Vyšná Boca – Čertovica (1232 m n. m.)

Podrobný popis trasy

Náučný chodník Zlatnica, ktorý vedie medzi obcou Nižná Boca a Vyšná Boca. Chodník funguje od r.  2004 a pozostáva z 11 zastávok s informačnými tabuľami na 8km trase. Zameriava sa na banícku históriu a kultúru okolia, je dostupný po celý rok a možno ho prejsť tak peši, ako aj na bicykli. Na 11 zastaveniach sa tu dočítate o histórii ťažby, miestnych zaujímavostiach i prírode. Náučný chodník Zlatnica prechádza cez lokality Pod Oleškovou, V Kiari, V Kúte, Geplovô, Ochimstál, Pri mlyne, popri minerálnom prameni Kyselka, salaši a evanjelických kostoloch vo Vyšnej a Nižnej Boci.

Pokiaľ hľadáte možnosť jednoduchého výletu s deťmi, bude náučný chodník pre vás ideálnou voľbou. Za prehliadku stojí aj zmienená obec Nižná Boca a hlavne návšteva rozhľadne Krajčov vrch, ktorá z výšky zhruba 1 000 metrov nad morom dohliada na obec.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Parkovacie možnosti sú obmedzené, bezplatné parkovanie je možné len v rámci miestnych komunikácií v obciach Nižná a Vyšná Boca. Do oboch obcí premáva aj pravidelná autobusová doprava z Liptovského Hrádku či Liptovského Mikuláša.

Možnosti ubytovania a stravovania

V obciach Nižná a Vyšná Boca sa nachádza niekoľko menších ubytovacích a stravovacích zariadení, ďalšie možnosti ubytovania aj stravovania ponúka oblasť Čertovica. Osvieženie poskytuje prameň – kyselka.

Plánovač Liptov