Domov Náučný chodník Čierny Kameň Náučný chodník Čierny Kameň

Náučný chodník Čierny Kameň

Liptovské Revúce, Stredná (ul. Malá Turecká – za kostolom) – pramene Grúň - NPR Čierny kameň – Sedlo Ploskej (1390 m n.m.) – Liptovské Revúce, Vyšná
Typ: Vysokohorská túra, Okružná túra, Náučný chodník
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 9.5 km
Stúpanie: 770 m
Klesanie: 745 m
Trvanie: 5 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil
GPX

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Veľká Fatra

Východisko:

Liptovské Revúce

navigovať
Koniec trasy:

Vyšná Revúca

navigovať

Podrobný popis trasy

Náučný chodník Čierny Kameň nájdeme v strednej časti Liptovských Revúc. Jedná sa o moderný chodník s 8 zastávkami, ktoré návštevníkovi poskytnú informácie o faune a flóre v národnom parku Veľká Fatra, NPR Čierny Kameň či o salašníctve alebo o lokálnej histórii počas Slovenského národného povstania.

Náučný chodník je samoobslužný, obojsmerný, okružný, letný aj zimný a ide po trase červenej, zelenej a žltej turistickej značky. Patrí medzi náročnejšie, a to hlavne kvôli svojej dĺžke 9,5 km, ktorú priemerne zdatný turista zvládne za 5 hodín.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Bezplatné parkovanie je možné na začiatku trasy pri cintoríne za kostolom alebo pri budove Obecnej knižnice v časti Stredná Revúca a na konci trasy pri obchode COOP Jednota v časti Vyšná Revúca.

Do obce Liptovské Revúce premávajú aj pravidelné autobusové spoje z Ružomberka. Autobusová zastávka sa nachádza v časti Stredná Revúca pri požiarnej zbrojnici a v časti Vyšná Revúca pri obchode COOP Jednota.

 

Možnosti ubytovania a stravovania

Na samotnej trase sa nachádza len útulňa pre núdzové prespanie. Stravovacie možnosti sú taktiež obmedzené, preto odporúčame mať dostatočné zásoby. Ubytovať sa dá v privátnych ubytovacích zariadeniach a penziónoch v obci Liptovské Revúce príp. v Liptovskej Osade.

Plánovač Liptov