Domov Náučný chodník Čierny Kameň

Náučný chodník Čierny Kameň

Domáce zvieratá Domáce zvieratá
Trasa vhodná pre športový beh Trasa vhodná pre športový beh
Parkovisko neplatené Parkovisko neplatené
Autobusová zastávka na trase Autobusová zastávka na trase
Trasa s panoramatickým výhľadom Trasa s panoramatickým výhľadom
Pamiatka na trase Pamiatka na trase
Trasa je sprístupnená aj v zime Trasa je sprístupnená aj v zime

Liptovské Revúce, Stredná (ul. Malá Turecká – za kostolom) – pramene  Grúň – NPR Čierny kameň – Sedlo Ploskej (1390 m n.m.) – Liptovské Revúce, Vyšná

Podrobný popis trasy

Náučný chodník Čierny Kameň nájdeme v strednej časti Liptovských Revúc. Jedná sa o moderný chodník s 8 zastávkami, ktoré návštevníkovi poskytnú informácie o faune a flóre v národnom parku Veľká Fatra, NPR Čierny Kameň či o salašníctve alebo o lokálnej histórii počas Slovenského národného povstania.

Náučný chodník je samoobslužný, obojsmerný, okružný, letný aj zimný a ide po trase červenej, zelenej a žltej turistickej značky. Patrí medzi náročnejšie, a to hlavne kvôli svojej dĺžke 9,5 km, ktorú priemerne zdatný turista zvládne za 5 hodín.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Bezplatné parkovanie je možné na začiatku trasy pri cintoríne za kostolom alebo pri budove Obecnej knižnice v časti Stredná Revúca a na konci trasy pri obchode COOP Jednota v časti Vyšná Revúca.

Do obce Liptovské Revúce premávajú aj pravidelné autobusové spoje z Ružomberka. Autobusová zastávka sa nachádza v časti Stredná Revúca pri požiarnej zbrojnici a v časti Vyšná Revúca pri obchode COOP Jednota.

 

Možnosti ubytovania a stravovania

Na samotnej trase sa nachádza len útulňa pre núdzové prespanie. Stravovacie možnosti sú taktiež obmedzené, preto odporúčame mať dostatočné zásoby. Ubytovať sa dá v privátnych ubytovacích zariadeniach a penziónoch v obci Liptovské Revúce príp. v Liptovskej Osade.

Mapa trasy – Náučný chodník Čierny Kameň

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov