Domov Turistika Náučný chodník Medvedia cesta

Náučný chodník Medvedia cesta

Typ: Pre rodiny s deťmi, Vychádzková trasa, Náučný chodník
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 3.5 km
Stúpanie: 320 m
Klesanie: 18 m
Trvanie: 1.45 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Veľká Fatra

Východisko:

Hotel Hrabovo

navigovať
Koniec trasy:

Vlkolínske lúky

navigovať

Hrabovo – Mini farma pod Sidorovom

Podrobný popis trasy

Medvedia cesta je určená pre detských i dospelých návštevníkov Hrabovskej doliny a okolia. Cesta ich nenáročným spôsobom oboznámi so životom medveďa hnedého, ktorý sa v tejto lokalite vyskytuje. Okrajovo približuje aj ostatnú faunu a flóru doliny. V rámci nenáročnej trojkilometrovej pešej trasy sa návštevníci zastavia pri siedmich stanovištiach Medvedej cesty a získajú základné informácie o medveďovi hnedom a jeho zvyklostiach. Okrem textových informačných tabúľ cestu tvoria fototapety, lezecká atrakcia, medvedí bunker či medvedia „kúpeľňa“.

Trasa náučného chodníka začína v Hrabovskej doline pri priehrade a končí pod Sidorovom pri Mini Farme. Výlet sa dá vhodne skombinovať s ďalšou pešou turistikou napríklad do Vlkolínca (pamiatka Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO), na vyhliadku na Sidorovo alebo na Malinnô Brdo. Po absolvovaní Medvedej cesty je okrem pešej turistiky možné pohodlne nadviazať aj cyklotrasy rôznej náročnosti, kolobežky, lanovku a ďalšie. Rozličné možnosti aktívneho odpočinku, ale aj relaxu ponúka po návrate z výletu Hrabovská dolina – vodné a adrenalínové športy či oddych pri priehrade.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Do Hrabova nepremáva žiadna linka MHD z autobusovej / železničnej stanice v Ružomberku.

Možnosti parkovania sú dostatočné na bezplatnom parkovisku pri údolnej stanici lanovky na Malinô Brdo.

Možnosti ubytovania a stravovania

Prespať sa dá či už v Hrabovskej doline na začiatku/konci trasy, ale aj na Malinom Brde. Občerstviť a najesť sa dá taktiež v oboch lokalitách.

Plánovač Liptov