Domov Nordic walking na Liptove Náučný chodník Pavčina Lehota

Náučný chodník Pavčina Lehota

Lyžiarske stredisko Žiarce - Pod kameňolomom - Jelie - Jelšie – Kamenná Porúbka - Lyžiarske stredisko Žiarce
Typ: Okružná túra, Pre rodiny s deťmi, Vychádzková trasa, Náučný chodník, MTB, TREK, Bežkárska trasa
Náročnosť: 1 - veľmi ľahká
Dĺžka trasy: 9.7 km
Stúpanie: 251 m
Klesanie: 251 m
Trvanie: 2.5 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Lyžiarske stredisko Žiarce

navigovať
Koniec trasy:

Lyžiarske stredisko Žiarce

navigovať
Podrobný popis trasy

Náučný chodník v Pavčinej Lehote vytvorili členovia Združenia cestovného ruchu a je miestom kde môžete stráviť naozaj príjemný deň. Samotná trasa nie je len o turistike, ale aj o prekrásnych panorámach z vyhliadkovej veže, adrenalíne na bobovej dráhe v stredisku Žiarce, ale aj o zaujímavostiach uvedených na jedenástich tabuliach, ktoré lemujú tento náučný chodník. Každá z nich obsahuje text s informáciami o okolitej faune a flóre.

Trasa vedie najmä po lúkach a bývalých pastvinách a je so svojou dĺžkou necelých 10km a prevýšením len 100m vhodná pre rodiny s deťmi či menej zdatných turistov. Trasa je vhodná aj pre cyklistiku a v zimnom období je po nej upravovaná aj bežecká stopa.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Obec Pavčina Lehota je dostupná pravidelnou autobusovou dopravou z Liptovského Mikuláša. Využiť sa dajú aj skibusy a cyklobusy, ktoré jazdia počas zimnej respektíve letnej sezóny cez vedľajšiu obec Demänovská dolina. Zastávka je vzdialená len pár stoviek metrov od obce Pavčina Lehota. Pri stredisku Žiarce na začiatku/konci trasy sa nachádza bezplatné parkovisko s dostatočnou kapacitou. Parkovacie možnosti v obci sú taktiež postačujúce.

Možnosti ubytovania a stravovania

Trasa neponúka prakticky žiadny tieň, preto je potrebné mať so sebou dostatok vody a aj nejakú desiatu. Občerstviť sa je možné na začiatku/konci trasy v bufete v stredisku Žiarce a stravovacie a ubytovacie kapacity sú k dispozícii taktiež v samotnej obci Pavčina Lehota, ktorá disponuje aj slušným zázemím pre turistov.

Plánovač Liptov