Domov Nordic walking na Liptove Náučný chodník k ľadovej jaskyni

Náučný chodník k ľadovej jaskyni

Parkovisko pri ľadovej jaskyni – Reštaurácia Riverside – Demänovská ľadová jaskyňa
Typ: Náučný chodník
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 0.75 km
Stúpanie: 125 m
Klesanie: 45 m
Trvanie: 0.5 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Parkovisko Demänovská Ľadová Jaskyňa

navigovať
Koniec trasy:

Demänovská Ľadová Jaskňa

navigovať
Podrobný popis trasy

Demänovská ľadová jaskyňa patrí k unikátnym prírodným úkazom, ktorých je na svete len pár. Jej krásy sú rok čo rok obdivované tisíckami turistov z celého sveta. K tejto prírodnej atrakcii vedie serpentínový chodník dlhý asi 750 metrov, doplnený o informačné tabule, tvoriace náučný chodník. Tabule vytvorila a prevádzkuje Správa slovenských jaskýň, aj preto sú tematicky zamerané na miestne prírodné pomery (lesné spoločenstvá, živočíšstvo alebo jaskynný systém). Texty na náučných paneloch sú v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku.

Líniový, samoobslužný náučný chodník s prírodovedným a ochranárskym zameraním je umiestnený v turisticky atraktívnom území a vhodne prispieva k environmentálnej výchove verejnosti. Trasa je vybudovaná na prístupovom serpentínovom chodníku k jaskyni, je ľahká až stredne náročná a od parkoviska ju možno samoštúdiom absolvovať za pol až trištvrte hodinu.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Demänovská dolina je s Liptovským Mikulášom prepojená pravidelným autobusovým spojením, ktoré je pomerne dobre načasované pre potreby turistov. Východiskový bod trasy sa nachádza priamo pri zastávke autobusu. Taktiež sa pri východiskovom bode nachádza oficiálne parkovisko, parkovanie je počas letnej turistickej sezóny platené a v dostatočnej kapacite.

Možnosti ubytovania a stravovania

Na samotnej trase sa dá občerstviť či už v hotely alebo reštaurácii Riverside hneď na začiatku náučného chodníka. V celej Demänovskej doline sa nachádza najširšia ponuka ubytovania ako aj gastro zázemia v regióne Liptov.

Plánovač Liptov