Domov Rozhľadňa Krajčov vrch, Nižná Boca Rozhľadňa Krajčov vrch, Nižná Boca

Rozhľadňa Krajčov vrch, Nižná Boca

Nižná Boca – Horská chata s rozhľadňou Krajčov vrch (970 m n.m.)
Typ: Pre rodiny s deťmi, Vychádzková trasa
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 1.5 km
Stúpanie: 153 m
Klesanie: 33 m
Trvanie: 0.5 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Nižná Boca (autobusová zastávka)

navigovať
Koniec trasy:

Rozhľadňa Krajčov vrch

navigovať

Podrobný popis trasy

Nad obcou Nižná Boca bola len nedávno v roku 2014 postavená drevená chata s rozhľadňou. Vďaka svojej celkovej výške 14,5 metra, jedinečnej polohe v lone prírody a jedinečnému výhľadu na banícku obec a Bockú dolinu sa však rozhľadňa rýchlo stala obľúbeným cieľom peších túr a vychádzok. Cesta k nej vedie po chodníku priamo z obce, pričom sa jedná o pomerne nenáročnú trasu, ktorá zaberie len niekoľko minút. Na vrchole rozhľadne sa oboznámite s históriou obce a fotodokumentácia s popisom vám poskytne informácie o okolitých vrchoch.

Súčasťou rozhľadne Krajčov vrch je aj útulná horská chata s možnosťou ubytovania a prenájmu ako aj altánok s krytým ohniskom. V chate je možnosť prenocovania cca pre 10-15 osôb s vlastným spacím vakom na matracoch v dvoch izbách na poschodí. Na prízemí je vybavená kuchynka, piecka, krb a WC. V chate je zavedená voda aj elektrina. Chata sa prenajíma ako celok a dá sa prenajať celoročne, avšak v zime je prístup ku chate značne komplikovanejší kvôli snehu.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Bezplatné parkovanie je dostupné v obci Nižná Boca.

Na východiskovom bode trasy sa nachádza aj autobusová zastávka. Spojenie je možné z Liptovského Hrádku. Cestovný poriadok >>>

Možnosti ubytovania a stravovania

V samotnej chate sa vyspí 10 – 15 ľudí. Počas otváracích hodín rozhľadne sa tu dá aj občerstviť. Stravovanie sa v objekte neposkytuje. Stravovanie a ubytovanie je v okolí rozhľadne možné aj v obciach Nižná a Vyšná Boca a tiež v Malužinej.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>


(Náhľad mapy: hiking.sk)

Plánovač Liptov