Domov Vyhliadka Sidorovo z Hrabova Vyhliadka Sidorovo z Hrabova

Vyhliadka Sidorovo z Hrabova

Hrabovo, hotel Hrabovo – Malina, hotel – Vlkolínske lúky – Sidorovo – Kalvária – Pod Kalváriou – Hrabovo, hotel Hrabovo
Typ: Okružná túra, Pre rodiny s deťmi
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 10 km
Stúpanie: 400 m
Klesanie: 800 m
Trvanie: 4 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Veľká Fatra

Východisko:

Hrabovo, Ružomberok

navigovať
Koniec trasy:

Hrabovo, Ružomberok

navigovať
Podrobný popis trasy
Sidorovo (1099 m n.m.) je výrazný vrchol, ktorý sa nachádza nad Vlkolíncom, neďaleko vrcholovej stanice lanovky z Hrabova. Ponúka skvelé výhľady na Nízke a Západné Tatry a liptovskú časť Veľkej Fatry. Početné bralá sú veľmi vhodné na výlety s deťmi, ktorým sa zavďačíte aj minizoo priamo na lúkach pod Sidorovom. Odporúčame návštevu najmä na jeseň v stálom počasí s peknými farbami jesenného lístia.  
 
Túru môžeme začať pri ružomberskej Kalvárii, odkiaľ nenáročným stúpaním po modrej značke vyjdeme na Vlkolínske lúky. Druhá možnosť je odviezť sa lanovkou z Hrabova od hotela Hrabovo. Z vrcholovej stanice lanovky sa na Vlkolínske lúky dostaneme po červenej značke. Ak máte čas, odporúčame krátku zachádzku na výhľadové bralo Haliny po ľavej strane, odbočka je vyznačená ihneď po výstupe z lanovky. Cestou je možné občerstviť sa v hoteli Malina. Oteckov a teenagerov môžeme “odparkovať” aj v Bike parku Malinô Brdo. Z rázcestia Vlkolínske lúky môžeme po pár minútach chôdze po žltej značke navštíviť minizoo s ihriskom. Na vrchol Sidorova nás od rázcestia Vlkolínske lúky čaká približne hodinový výšľap po červenej značke. Vrátiť sa môžeme buď už popísanými možnosťami výstupu, alebo pokračovať po červenej značke smerom k ružomberskej Kalvárii. Trasa vedie v peknom borovicovom lese a na poslednom úseku nad Kalváriou nás čaká nádherný výhľad na panorámu Ružomberka, Chočských vrchov a Západných Tatier.
Dostupnosť a parkovacie možnosti

Bezplatné parkovanie je možné pod údolnou stanicou lanovky z Hrabova.

Možnosti ubytovania a stravovania

Viacero ubytovacích a stravovacích zariadení sa nachádza pri údolnej stanici lanovky v Hrabove. Rovnako je možné ubytovať sa a občerstviť sa v hoteli Malina pod vrcholovou stanicou lanovky.

Plánovač Liptov