Domov Cyklokorytnička

Cyklokorytnička

 

Trasa Cyklokorytničky začína v Ružomberku na ul. Šoltésovej /smer Banská Bystrica/ a kopíruje bývalú úzkokoľajovú železnicu na trase Ružomberok – Korytnica Kúpele. Cestou prechádzame malebnými zákutiami Revúckej doliny, tvorenými riekou Revúcou a dozvedáme sa prostredníctvom informačných panelov o histórii a význame železnice. Svojim jednoduchým terénom je určená pre rodiny s deťmi. Trasa meria 23 km s prevýšením 300 m a vedie cez hranicu dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra.

1. Ružomberok /ul. Šoltésova, smer Banská Bystrica/
2. Biely Potok
3. Jazierce
4. Podsuchá
5. Liptovská Osada
6. Patočiny
7. Korytnica Kúpele

UPOZORNENIE: Cyklokorytnička križuje štátnu cestu E77 Ružomberok – Banská Bystrica na troch miestach, preto doporučujeme zvýšenie pozornosti na prechodoch.

Z Ružomberka vás na začiatok Cyklokorytničky (ul. Šoltésová – Zápalkáreň) dopraví počas leta 2021 (júl – august) historický VLAK KORÝTKO.

Legendárna železnica ožije po vyše štyridsiatich rokoch. Využite jedinečnú možnosť previezť sa po existujúcej trati (3 km) historickým motorákom M.131 a skombinujte výlet s cyklotúrou po trase zrušenej trate až do kúpeľov Korytnica alebo len s krátkou prechádzkou po okolí.

Vlak Korýtko

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov