Domov Vláčik Korýtko

Vláčik Korýtko

Korýtko vlakom bicyklom Ružomberok

Obľúbený vláčik Korýtko bude premávať už 5. sezónu. Vláčik odvezie všetkých cestujúcich s bicyklami aj kočíkmi zo železničnej stanice v Ružomberku na stanicu Zápalkáreň a späť každú sobotu a nedeľu počas letných prázdnin.

Využite jedinečnú možnosť previesť sa na historickom vlaku cez mesto Ružomberok z Hlavnej stanice do stanice Zápalkáreň. Táto trať tu existuje už 110 rokov a pôvodne spájala mesto Ružomberok s Kúpeľami Korytnica. Dnes vás táto jedinečná trať priblíži na začiatok Cyklokorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Zo stanice Zápalkáreň môžete pokračovať pešo alebo na bicykli a navštíviť farmu Gejdák (1,4 km), Vlkolínec (3,8 km), Minizoo pod Sidorovom (5 km), Malinô Brdo (6,5 km), Jazierce, Podsuchá, Smrekovica, Liptovská Osada – Gothal, Korytnica.

Vlak je pripravený na prevoz bicyklov.

Z Ružomberka vás na začiatok Cyklokorytničky (ul. Šoltésová – bývalá Zápalkáreň) dopraví každý víkend a sviatok počas leta historický VLAK KORÝTKO.

Legendárna železnica ožila po vyše štyridsiatich rokoch. Využite jedinečnú možnosť previezť sa po zachovanej trati (3 km) historickým motorákom M.131 a skombinujte výlet s cyklotúrou po trase zrušenej trate až do kúpeľov Korytnica alebo len s krátkou prechádzkou po okolí.

Vlak bude v prevádzke:
Júl-August: každý víkend a sviatok

Počas leta budú prebiehať rôzne podujatia ako papierenský deň, veľmi obľúbený modelársky deň, počas ktorého bude možné vidieť aj ukážky starej vojenskej výzbroje a techniky. Na farmárskom dni sa návštevníci môžu tešiť na zvieratka z okolitých fariem. Letnú sezónu uzavrieme divadelným a folklórnym dňom. V druhej polovici leta sa na korytnickej železnici ukáže aj historický motorový vozeň M131 Hurvínek. Po jazde vláčikom si na stanici Zápalkáreň budú môcť návštevníci spraviť piknik a oddýchnuť v ústí revúckej doliny, či vybrať sa na výlet do okolia na Vlkolínec či Malino Brdo.

Cestovný poriadok:
Odchody z Hlavnej stanice v Ružomberku (smer Zápalkáreň): 09:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 hod.
Odchody zo stanice Zápalkáreň (smer hlavná stanica): 09:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 a 18:30 hod.

Súčasťou vlaku je aj špeciálny vagón na prepravu bicyklov, pričom preprava bicyklov je zadarmo. V tomto vagóne je taktiež možná preprava detských kočíkov.

Vo vlaku platia opatrenia v súvislosti s COVID-19 podľa aktuálnych pokynov Železničnej Spoločnosti Slovensko.

Stanica Zápalkáreň slúži ako miesto pre informácie. Cyklonadšenci si tu vedia zapožičať bicykle a elektro-bicykle, aby pokračovali po bývalej trati korytnickej železnice malebnou krajinou revúckej doliny a dostáť sa k Brankovskému vodopádu či do konečnej stanice Korytnica.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov