Domov Vlak Korýtko

Vlak Korýtko

50% ZĽAVA na lístok pre dospelú osobu.

 

Na 1 Liptov Region Card je možné uplatniť len jednu zľavu. Liptov Region Card je potrebné preukázať pri objednávke, pred platbou.

Korýtko vlakom bicyklom Ružomberok

Obľúbený vláčik Korýtko bude premávať už 5. sezónu. Vlak odvezie všetkých cestujúcich s bicyklami aj kočíkmi zo železničnej stanice v Ružomberku na stanicu Zápalkáreň a späť každú sobotu a nedeľu počas letných prázdnin.

Využite jedinečnú možnosť previesť sa na historickom vlaku cez mesto Ružomberok z Hlavnej stanice do stanice Zápalkáreň. Táto trať tu existuje už 110 rokov a pôvodne spájala mesto Ružomberok s Kúpeľami Korytnica. Dnes vás táto jedinečná trať priblíži na začiatok Cyklokorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Zo stanice Zápalkáreň môžete pokračovať pešo alebo na bicykli a navštíviť farmu Gejdák (1,4 km), Vlkolínec (3,8 km), Minizoo pod Sidorovom (5 km), Malinô Brdo (6,5 km), Jazierce, Podsuchá, Smrekovica, Liptovská Osada – Gothal, Korytnica.

Vlak je pripravený na prevoz bicyklov.

Z Ružomberka vás na začiatok Cyklokorytničky (ul. Šoltésová – bývalá Zápalkáreň) dopraví každý víkend a sviatok počas leta historický VLAK KORÝTKO.

Legendárna železnica ožila po vyše štyridsiatich rokoch. Využite jedinečnú možnosť previezť sa po zachovanej trati (3 km) historickým motorákom M.131 a skombinujte výlet s cyklotúrou po trase zrušenej trate až do kúpeľov Korytnica alebo len s krátkou prechádzkou po okolí.

Vlak bude v prevádzke:
Júl-August: každý víkend a sviatok

Počas leta budú prebiehať rôzne podujatia ako papierenský deň, veľmi obľúbený modelársky deň, počas ktorého bude možné vidieť aj ukážky starej vojenskej výzbroje a techniky. Na farmárskom dni sa návštevníci môžu tešiť na zvieratka z okolitých fariem. Letnú sezónu uzavrieme divadelným a folklórnym dňom. V druhej polovici leta sa na korytnickej železnici ukáže aj historický motorový vozeň M131 Hurvínek. Po jazde vláčikom si na stanici Zápalkáreň budú môcť návštevníci spraviť piknik a oddýchnuť v ústí revúckej doliny, či vybrať sa na výlet do okolia na Vlkolínec či Malino Brdo.

Cestovný poriadok:
Odchody z Hlavnej stanice v Ružomberku (smer Zápalkáreň): 09:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 hod.
Odchody zo stanice Zápalkáreň (smer hlavná stanica): 09:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 a 18:30 hod.

Súčasťou vlaku je aj špeciálny vagón na prepravu bicyklov, pričom preprava bicyklov je zadarmo. V tomto vagóne je taktiež možná preprava detských kočíkov.

Vo vlaku platia opatrenia v súvislosti s COVID-19 podľa aktuálnych pokynov Železničnej Spoločnosti Slovensko.

Stanica Zápalkáreň slúži ako miesto pre informácie. Cyklonadšenci si tu vedia zapožičať bicykle a elektro-bicykle, aby pokračovali po bývalej trati korytnickej železnice malebnou krajinou revúckej doliny a dostáť sa k Brankovskému vodopádu či do konečnej stanice Korytnica.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov