Domov Turistika Jakubiná z ústia Račkovej doliny

Jakubiná z ústia Račkovej doliny

Ústie Račkovej doliny – rozvetvenie Račkovej a Jamníckej doliny – koliba na Prostrednej poľane – rázcestie do Gáborovej doliny – Račkove plesá – Račkovo sedlo – Končistá – Hrubý vrch – Jakubiná – Hrubý vrch – rázcestie v Jamníckej doline – rozvetvenie Račkovej a Jamníckej doliny – ústie Račkovej doliny
Typ: Vysokohorská túra
Náročnosť: 5 - veľmi ťažká
Dĺžka trasy: 22.5 km
Stúpanie: 1226 m
Klesanie: 1226 m
Trvanie: 8.15 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

ústie Račkovej doliny

navigovať
Koniec trasy:

Jakubiná

navigovať

Podrobný popis trasy

Trasa sa začína pohodlnou širokou cestou, ktorá nás jemným stúpaním privedie až ku križovatke Račkovej a Jamníckej doliny. Nasleduje prudké serpentínové stúpanie, ktoré smeruje až na lesný chodník. Po pásme lesa nasleduje oblasť kosodreviny, ktoré nám ponúkajú krásne výhľady. Z ľavej strany sa ukazuje Jamnická dolina, za ktorou sa týči Baranec. Na pravej strane je zase Račkova dolina s Bystrou. Náročným stúpajúcim chodníkom plným skalnatých útvarov sa dostávame k vrchu Jakubiná. Z nej si môžete vychutnať nádherný výhľad na vrchy a doliny Tatier. Po pokochaní sa výhľadom a odpočinku postupujeme cez sedlo na kopec Hrubý vrch.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Miesto štartu: 49.129032; 19.793488

V doline sa nachádzajú platené aj bezplatné parkoviská.

Vlakom alebo autobusom do Liptovského Mikuláša a potom autobusom z Liptovského Mikuláša do obce Pribylina.

Možnosti ubytovania a stravovania

V obci Pribylina, ako aj v Račkovej doline sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú ubytovanie. Možnosti stravovania sú zabezpečené, či už v lete alebo v zime, v hotelových reštauráciach alebo bufetoch s občerstvením.

Plánovač Liptov