Domov Turistika Okruh Chopok a Ďumbier od jaskyne Slobody

Okruh Chopok a Ďumbier od jaskyne Slobody

Demänovská jaskyňa slobody - Chopok - Krúpovo sedlo - Ďumbier - Krúpovo sedlo - Široká dolina - Lúčky - Demänovská jaskyňa slobody
Typ: Vysokohorská túra, Okružná túra
Náročnosť: 5 - veľmi ťažká
Dĺžka trasy: 22.7 km
Stúpanie: 1971 m
Klesanie: 1971 m
Trvanie: 7.5 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil
PDF

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Demänovská jaskyňa slobody

navigovať
Koniec trasy:

Demänovská jaskyňa slobody

navigovať
Podrobný popis trasy

Trasa v srdci Nízkych Tatier začína pri Demänovskej jaskyni slobody a vedie prevažne modrou značkou až na vrchol Chopku (2048). Tento úsek si možno skrátiť pomocou lanoviek, čo ušetrí cca 4h času a 1200 metrov prevýšenia. Tesne pod vrcholom Chopka je možné občerstvenie na Kamennej chate (2000). Ďalej pokračujeme po červenej značke cez Krúpovo sedlo až na Ďumbier (2043), ktorý je najvyšším vrchom Nízkych Tatier. Tento úsek poskytuje jedny z najkraších výhľadov na všetky svetové strany – Liptov, Spiš, Horehronie, Západné a Vysoké Tatry či Slovenské rudohorie sú ako na dlani. Trasa ďalej pokračuje nazad do Krúpovho sedla, odkiaľ pokračujeme zelenou značkou do Širokej doliny a ďalej pokračujeme cez Lúčky nazad k Demänovskej jaskyni slobody.(Zdroj: Hiking.sk)

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Miesto štartu: 48.998446; 19.584867

V lyžiarskom stredisku sa nachádzajú platené aj bezplatné parkoviská.

Vlakom alebo autobusom do Liptovského Mikuláša a potom autobusom z Liptovského Mikuláša do strediska Jasná Nízke Tatry (Demänovská dolina) ku Demänovskej jaskyni slobody.

Možnosti ubytovania a stravovania

V stredisku Jasná Nízke Tatry sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú ubytovanie. Možnosti stravovania sú zabezpečené, či už v lete alebo v zime, v hotelových reštauráciach alebo bufetoch s občerstvením.

Plánovač Liptov