Jánska dolina

Historická obec Liptovský Ján dostala do vienka vzácne dary. Krásnu prírodu s najdlhšou dolinou v Nízkych Tatrách, vzácne krasové a prírodné útvary, minerálne a termálne pramene a svojskú architektúru, ktorá sa v podobnom zoskupení asi nikde inde na Slovensku nevyskytuje. Jánska dolina sa začína v kúpeľnej obci Liptovský Ján. Nachádza sa v nej množstvo ponorov, vyvieračiek jaskýň.

TERMÁLNE PRAMENE, ZÁBAVA A RELAX

Osobitnú pozornosť si v Liptovskom Jáne si zasluhuje štrnásť minerálnych a termálnych prameňov. Jediným prameňom, ktorý sa využíva nielen na pitie, ale aj na kúpanie je prameň Teplica.

S DEŤMI

Jánska dolina je ako stvorená pre rodiny s deťmi, ponúka množstvo atrakcií a s deťmi sa tu určite nudiť nebudete. Je tiež skvelým východiskom pre pešiu turistiku, ale aj pre výlety do blízkeho okolia.

19. Bôr, Nízke Tatry - Liptov

TURISTIKA

Liptovský Ján má vzhľadom k svojej polohe a prírodným podmienkam ideálne podmienky pre miestne výlety do blízkeho aj ďalekého okolia.

strachanovka

GASTRONÓMIA

Liptovský región je známy svojou vynikajúcou kuchyňou a vysokou kvalitou ponuky. Liptovský Ján ponúka širokú škálu možností stravovania. Na tradičnej liptovskej kuchyni si pochutnáte v kolibách Strachanovka a Liptovský dvor a bohatstvo histórie z doby renesancie vás očarí v Svätojánskom kaštieli.

cykloregion liptov

CYKLOTRASY

Spoznajte krásy Cykloregiónu Liptov, ktorý má skutočne čo ponúknuť.Cyklotrasy pre rodiny s deťmi alebo celodenné zážitkové trasy. Je z čoho vyberať. Viac tipov na www.cykloregion.sk.

KAŠTIELE A SAKRÁLNE PAMIATKY

V súčasnosti sa v obci nachádza spolu 23 kaštieľov a kúrií. Kúrie vznikali v období 14. – 17. st. kedy každá zemianska rodina vybudovala kúriu, bohatší zemania neskôr stavali dvojpodlažné kaštiele. Spoznajte bohatú históriu obce a navštívte zachované pamiatky..

KULTÚRNE A INFORMAČNÉ CENTRUM

Centrum kultúry sídli v kaštieli Eugena Szentiványiho zo 16. storočia, ktorý je verejne prístupný. Slúži nielen ako informačné centrumknižnica ale využíva sa aj na rôzne spoločenské podujatia a striedajú a tu rôzne výstavy.

PARKOVANIE

Parkovanie je možné pri futbalovom ihrisku Štart. Veľká parkovacia plocha pri Penzióne Horec a je spoplatnená 4€/deň. Ak chcete zaparkovať v blízkosti Jánskej kadi, tak môžete využiť parkovisko pri informačnom centre pred kostolom. Toto parkovacie miesto je tiež platené 4€/deň.

PODUJATIA

Ďalšie tipy pre vás

Všetko v jednej appke

Stiahni si aplikáciu Liptov – Nízke tatry a získaj kartu do svojho smartfónu. Vďaka našej aplikácii môžeš prehliadať atrakcie a filtrovať podľa svojich záujmov, pozrieť si otváracie hodiny, najbližšiu zastávku verejnej dopravy a vytvoriť si vlastný plán dovolenky. Všetky informácie vrátane mapy sú plne dostupné offline.


Plánovač Liptov