Domov Liptovský Ján v čase expozícia

Liptovský Ján v čase expozícia

2+1 ZDARMA dvaja dospelí + 1 dieťa do 18 rokov zdarma na expozíciu

Liptovský Ján – obec termálnych prameňov a zemianskych kaštieľov. Nahliadnite do historie obce na dobových pohľadniciach z 20-tych a 30-tych rokov, alebo spoznajte významné osobnosti z obce a ich pole pôsobnosti. Okrem toho, expozícia taktiež poukazuje na významné udalosti obce, ale aj dlhoročné pôsobenie pošty, športu a školy v obci.

Expozícia Liptovský Ján v čase je novou stálou expozíciou, ktorá sa nachádza v priestoroch Kultúrneho domu v Liptovskom Jáne. Je otvorená celoročne podľa otváracích hodín informačno kultúrneho centra.

Expozícia je rozdelená na tri časti. Prvá časť je venovaná histórii obce Liptovský Ján. Hlavnú časť tvorí Kalendárium udalostí od prvej písomnej zmienky až po súčasnosť, histórii pošty spolu s dobovými pohľadnicami, dejinám športu  v obci ale aj zákldnej škole. Druhá časť sa zameriava na významné osobnosti z obce Čajakovcov, režiséra Vlada Balca, profesora Stanislava a iných. Tretia časťou je Liptovský Ján očami umelcov – obrazy obce od rôznych umelcov, ktorí navštívili obec alebo v nej pochádzali a boli očarený jej krásami a rozhodli sa ich zvečniť vo svojich dielach.

Zaujímavosťou sú aj historické pohľadnice, ktoré sú späté s Liptovským Jánom a Jánskou dolinou. V expozícii návštevníci uvidia dobové predmety, ktoré sa viažu k výročiam obce a osobnostiam.

Expozícia prebieha bez sprievodu.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov