Aktivity a relax

Liptov je región plný možností na aktívne trávenie dovolenky aj relax. Bezpochyby patrí k tým najkrajším regiónom na Slovensku – Liptov Treba zažiť. Ponúka nejedno zaujímavé miesto, ktoré sa oplatí vidieť a navštíviť. V lete láka na spojenie hôr a vody s množstvom atrakcií a v zime je miesto tej najlepšej lyžovačky s relaxom v termálnych vodách.

Centrom regiónu je Liptovská Mara s množstvom atrakcií a navyše je región bohatý aj na termálny a minerálne pramene. K najznámejším lokalitám s prírodnými termálnymi prameňmi patrí Liptovský Ján. Na opačnej strane Liptova lákajú Kúpele Lúčky s liečivou vodou. Medzi najatraktívnejšie a najobľúbenejšie patria liptovské vodné parky Tatralandia v Liptovskom Mikuláši a Bešeňová.

Značených turistických chodníkov je v regióne viac 1000 km. Región obkolesujú Nízke Tatry, Západné Tatry, Chočské vrchy, Veľká Fatra. Medzi najobľúbenejšie doliny patria Demänovská dolina, Jánska dolina, Žiarska dolina, Kvačianska a Prosiecka dolina. Na Chopok Malinô Brdo vyvezú turistov aj lanovky.  Značené cykloturistické trasy s dĺžkou viac ako 850 km sú pravidelne kontrolované  a ponúka vyžitie pre rodiny s deťmi aj adrenalínovejšie naladených cyklistov. Viac o cyklistike na Liptove aj sieti cyklonabíjacích staníc na cykloregion.sk.

Obrovský lákadlom sú celoročne jaskyne – najmä Demänovská jaskyňa slobody či Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline. Nielen deti majú radi zvieratá. V liptovsko-mikulášskej ZOOKontakt sa môžu návštevníci kochať obratnosťou medvedíkov, obdivovať dravosť tigrov a levov, eleganciu lám alebo hravosť exotických vtáčikov. Život zvierať pritom spoznávajú z bezprostrednej blízkosti. Región dýcha aj kultúrou a históriou, ktorú reprezentujú najmä mestá a obce – Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Liptovský Ján, Východná a mnohé iné.

Zima na Liptove je jasná voľba. Liptov je miestom najlepšej lyžovačky na Slovensku vďaka stredisku Jasná a výborné vyžitie ponúkajú aj menšie lyžiarske strediská ako Malinô Brdo, Ski Centrum Opalisko Závažná Poruba a iné. Liptov je výborným miestom aj pre freeride či skialpinizmus. Svoje trasy si tu nájdu aj milovníci bežeckého lyžovania. Relax po lyžovačke ponúkajú termálne vodné parky Tatralandia a Bešeňová, ale aj prírodné pramene či Kúpele Lúčky.

čítať viac skryť

Vybrali sme pre vás

Zoznam aktivít na Liptove

Aktivity a relax

Plánovač Liptov