Domov Cyklistika Veľký okruh okolo Liptovskej Mary

Veľký okruh okolo Liptovskej Mary

Liptovský Mikuláš - Trstené - Bobrovec - Pavlova Ves - Liptovské Behárovce - Liptovský Trnovec - Kvačany - Dlhá Lúka - Prosiek - Liptovská Anna - Bukovina - Bobrovník - Vlašky - Vlachy - Krmeš - Fiačice - Galovany - Svätý Kríž - Lazisko - Pavčina Lehota - Demänovská dolina - Ploštín - Iľanovo - Liptovský Mikuláš
Typ: Okružná túra, MTB
Náročnosť: 4 - ťažká
Dĺžka trasy: 71 km
Stúpanie: 377 m
Klesanie: 336 m
Trvanie: 8 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Liptovská Mara

Východisko:

Liptovský Mikuláš, autobusová stanica

navigovať
Koniec trasy:

Liptovský Mikuláš, autobusová stanica

navigovať
Podrobný popis trasy

Cyklotrasa vedie obcami a podhoriami okolo najväčšej vodnej nádrže na Slovensku. Spoznávanie rázovitých liptovských obcí s tradičnými kostolíkmi striedajú prejazdy rozľahlými lúkami s výhľadmi na vodnú hladinu, scenériu Nízkych, Západných a Vysokých Tatier. Po ceste je aj niekoľko miest na občerstvenie s tradičnou liptovskou kuchyňou. Terén je členitý, ale bez dlhých alebo príliš náročných stúpaní. Trasa vedie buď po menej frekventovaných cestách druhej a tretej triedy alebo poľnými nespevnenými cestami.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Parkovať môžete v Liptovskom Mikuláši na platených ale aj neplatených parkoviskách alebo v jednotlivých obciach, podľa toho z ktorej sa na trasu vydáte.

Do Liptovského Mikuláša sa dostanete priamym autobusovým alebo vlakovým spojením.

Cestovný poriadok >>>

Možnosti ubytovania a stravovania

Okolo Liptovskej Mary je dostatočné množstvo ubytovacích kapacít, prevažne ide o penzióny, menšie hoteli a ubytovanie v súkromí. Stravovanie je možné v reštauráciách, kolibách alebo v bufetoch v okolí Liptovskej Mary.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>

Plánovač Liptov