Domov Cyklistika Veľký okruh okolo Liptovskej Mary

Veľký okruh okolo Liptovskej Mary

Typ: Okružná túra, Cesta/road, MTB
Náročnosť: 4 - ťažká
Dĺžka trasy: 71 km
Stúpanie: 377 m
Klesanie: 336 m
Trvanie: 8 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Liptovský Mikuláš, autobusová stanica

navigovať
Koniec trasy:

Liptovský Mikuláš, autobusová stanica

navigovať

TRASA:

Liptovský Mikuláš – Trstené – Bobrovec – Pavlova Ves – Liptovské Behárovce – Liptovský Trnovec – Kvačany – Dlhá Lúka – Prosiek – Liptovská Anna – Bukovina – Bobrovník – Vlašky – Vlachy – Krmeš – Fiačice – Galovany – Svätý Kríž – Lazisko – Pavčina Lehota – Demänovská dolina – Ploštín – Iľanovo – Liptovský Mikuláš

Podrobný popis trasy

Cyklotrasa vedie obcami a podhoriami okolo najväčšej vodnej nádrže na Slovensku. Spoznávanie rázovitých liptovských obcí s tradičnými kostolíkmi striedajú prejazdy rozľahlými lúkami s výhľadmi na vodnú hladinu, scenériu Nízkych, Západných a Vysokých Tatier. Po ceste je aj niekoľko miest na občerstvenie s tradičnou liptovskou kuchyňou. Terén je členitý, ale bez dlhých alebo príliš náročných stúpaní. Trasa vedie buď po menej frekventovaných cestách druhej a tretej triedy alebo poľnými nespevnenými cestami.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Parkovať môžete v Liptovskom Mikuláši na platených ale aj neplatených parkoviskách alebo v jednotlivých obciach, podľa toho z ktorej sa na trasu vydáte.

Do Liptovského Mikuláša sa dostanete priamym autobusovým alebo vlakovým spojením.

Cestovný poriadok >>>

Možnosti ubytovania a stravovania

Okolo Liptovskej Mary je dostatočné množstvo ubytovacích kapacít, prevažne ide o penzióny, menšie hoteli a ubytovanie v súkromí. Stravovanie je možné v reštauráciách, kolibách alebo v bufetoch v okolí Liptovskej Mary.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>

Plánovač Liptov