Domov Cyklistika Žiarska dolina (878 m n.m.) z Liptovského Mikuláša

Žiarska dolina (878 m n.m.) z Liptovského Mikuláša

Liptovský Mikuláš, železničná stanica - Liptovský Mikuláš, záhradky - Alej - Háj-Nicovô - Smrečany, Kamence - Smrečany - Žiar - Ústie Žiarskej doliny - Žiarska dolina
Typ: MTB
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 10.7 km
Stúpanie: 386 m
Klesanie: 57 m
Trvanie: 1 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil
GPX

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

Liptovský Mikuláš, autobusová stanica

navigovať
Koniec trasy:

Žiarska chata

navigovať
Podrobný popis trasy

Trasa začína za železnicou pri Liptovskom Mikuláši na križovatke s modrou trasou, prechádza záhradkárskou osadou a následne už stúpa na Háj-Nicovô. Na vrchole stúpania je križovatka cykloturistických trás, zelená trasa pokračuje doľava štrkovou poľnou cestou s krásnymi výhľadmi až do obce Smrečany. V Smrečanoch križuje modrú trasu a zelená už pokračuje po asfaltovej ceste cez obec Žiar až k ústiu Žiarskej doliny, kde trasa končí na križovatke viacerých cykloturistických trás.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Do Liptovského Mikuláša sa dostanete priamym autobusovým aj vlakovým spojeným zo smeru Žilina alebo Poprad. K dispozícii je aj platené parkovisko priamo pred železničnou stanicou.

Cestovný poriadok >>>

Možnosti ubytovania a stravovania

V meste Liptovský Mikuláš sa nachádza viacero hotelov alebo penziónov, ktoré ponúkajú možnosti ubytovania. Ďalšie možnosti ubytovania hlavne v súkromí máte v Žiarskej doline.

V centre mesta sa nachádzajú viaceré reštaurácie, ktoré ponúkajú slovenskú, taliansku alebo ázijskú kuchyňu. K dispozícii máte aj rýchle občerstvenie.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>

Plánovač Liptov