Domov Cykloregión Liptov Singletrail Háj flow

Singletrail Háj flow

Háj-Nicovô - Liptovský Mikuláš
Typ: MTB, Downhill trasa
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 0.8 km
Stúpanie: 0 m
Klesanie: 103 m
Trvanie: 0.1 h
Najnižší bod: 595 m
Najvyšší bod: 698 m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Mestská (oblasť)

Východisko:

Háj-Nicovô

navigovať
Koniec trasy:

Liptovský Mikuláš, záhrady

navigovať

Najnovší singletrail na Liptove priamo nad mestom Liptovský Mikuláš v lokalite lesoparku Háj-Nicovô s názvom High flow je zhruba 800 metrov dlhý s prevýšením 100 metrov a poteší takmer všetkých milovníkov horských bicyklov. Je totiž navrhnutý tak, aby ho zvládli aj menej skúsení jazdci a zároveň si ho užili aj trailoví fajnšmekri.

Štart flowtrailu je situovaný na konci lúky vedľa vojenského pamätníka a je viditeľne označený drevenou bránou a orientačnými tabuľkami. Výstupová trasa na bicykli je vedená po oficiálnej asfaltovej ceste na Háj-Nicovô, prípadne je možné bicykel vytlačiť po turistickom pešom chodníku po pravej strane trailu.

Spoluautorom tejto zábavnej a technicky kvalitnej trate je Adam Rojček, ambasádor zjazdovej cyklistiky na Liptove, 6-násobný majster Slovenska v disciplínach zjazd a enduro a zároveň víťaz Európskeho pohára v zjazde z roku 2023. Zároveň sa jedná o komunitný projekt množstva dobrovoľníkov a nadšencov jazdcov, ktorí sa nemalým pričinením zaslúžili o vybudovanie a finálnu podobu trailu.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Zaujímavosti v blízkosti trasy:

Plánovač Liptov