Domov Hrebeňom Roháčov

Hrebeňom Roháčov

sedlo Huty - Sivý vrch - Salatín - Baníkov - Tri kopy - Hrubá kopa - Plačlivé - Ostrý Roháč - Volovec - Lúčna - Bobrovecká dolina - Oravice
Typ: Vysokohorská túra
Náročnosť: 5 - veľmi ťažká
Dĺžka trasy: 30 km
Stúpanie: 1334 m
Klesanie: 1334 m
Trvanie: 35 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil
PDF

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

Sedlo Huty, horáreň Biela Skala

navigovať
Koniec trasy:

Oravice

navigovať
Podrobný popis trasy

Náročná avšak krajinársky mimoriadne hodnotá dvojdňová trasa začína v sedle Huty, ktoré je hranicou medzi Liptovom a Oravou. Vedie cez Sivý vrch, Salatín, Baníkov, Tri kopy, Hrubú kopu, Plačlivé, Ostrý Roháč, Volovec, Lúčnu a ďalej cez Bobroveckú dolinou až do Oravíc. Odporúčaný nocľah je na Žiarskej chate, kam treba zostúpiť po zelenej značka z vrchola Baníkov. Tou istou trasou odporúčame na druhý deň sa vrátiť na hrebeň a pokračovať. V prípade nepriazne počasia je možné na mnohých miestach túru prerušiť a zostúpiť na Zverovku a do Zuberca. Táto trasa je vhodná pre milovníkov tak hôľnej ako aj skalnatej turistiky. Úsek Baníkov – Ostrý Roháč má zaujímavý skalnatý priebeh a neodporúčame ho ľuďom, ktorí trpia závraťou.(Zdroj: Hiking.sk)

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Miesto štartu: 49.216468; 19.613231

Vlakom alebo autobusom do Liptovského Mikuláša a potom autobusom z Liptovského Mikuláša do obce Huty.

Možnosti ubytovania a stravovania

Odporúčaný nocľah je na Žiarskej chate a v prípade nepriaznivého počasia je možné zostúpiť na Zverovku a do Zuberca, kde je viacero ubytovacích zariadení.

Plánovač Liptov