Domov Chata pod Borišovom Chata pod Borišovom

Chata pod Borišovom

Vyšná Revúca – sedlo Ploská – Chata pod Borišovom (1 312 m n.m.)
Typ: Vysokohorská túra, Vrcholová túra, Okružná túra
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 8 km
Stúpanie: 790 m
Klesanie: 235 m
Trvanie: 3.25 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Veľká Fatra

Východisko:

Vyšná Revúca

navigovať
Koniec trasy:

Chata pod Borbišovom

navigovať
Podrobný popis trasy

Útulná chata vo Veľkej Fatre situovaná medzi vrchmi Ploská a Borišov. Je veľmi dobre vybavená, má celoročnú prevádzku so širokou ponukou občerstvenia a kapacitu pre viac ako 20 osôb. Chata sa nachádza na križovatke viacerých chodníkov. Je prístupná z Ľubochnianskej doliny, z Liptovských Revúc, ale aj pri prechode Veľkofatranskou magistrálou či pri hrebeňovkách. Pri výstupe z Liptovských Revúc môžete vyštartovať z Vyšnej ale aj Strednej Revúce. Trasa naspäť môže viesť aj po inej trase, a to cez Močidlo, pričom sa vraciate späť do obce Liptovské Revúce.

Všetkým návštevníkom chaty odporúčame výstup na vrch Borišov (1 509 m n.m.) po žltej značke – z jeho vrcholu sú v prípade priaznivého počasia prekrásne výhľady na veľkú časť Veľkej Fatry a taktiež na Turčiansku kotlinu.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Parkovanie je dostupné v obci Liptovské Revúce. K dispozícii je aj hromadná autobusová doprava do tejto obce, a to z Ružomberka. Zastávka sa nachádza priamo v pri východiskovom bode.

Možnosti ubytovania a stravovania

Občerstvenie a stravovanie je dostupné v obci a na chate pod Borišovom. Pri rezervácii treba písať textovú správu, chatár určite odpíše.

Plánovač Liptov