Domov Kamenná chata Kamenná chata

Kamenná chata

Mikulášska chata – Pod orliou skalou – Luková – Chopok rázc. – Kamenná chata pod Chopkom (1 985 m n. m.)
Typ: Vysokohorská túra, Vrcholová túra, MTB, TREK
Náročnosť: 4 - ťažká
Dĺžka trasy: 5.8 km
Stúpanie: 875 m
Klesanie: 30 m
Trvanie: 2.8 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Jasná Nízke Tatry

navigovať
Koniec trasy:

Kamenná chata, Chopok

navigovať
Podrobný popis trasy

Kamenná chata, nachádzajúca na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier tesne pod vrcholom Chopku vo výške 1 985 m n. m., je tretia najvyššie položená vysokohorská chata na Slovensku (po Chate pod Rysmi a Téryho chate vo Vysokých Tatrách). Chata sa nachádza vo vhodnej lokalite, a preto je častým útočiskom návštevníkov pri letnej turistike, ale aj pri zimnej lyžovačke v lyžiarskom stredisku Jasná. Kamenná chata pod Chopkom poskytuje stravovacie služby, ako aj možnosť ubytovania v nocľahárni pre 12 osôb alebo 2 dvojlôžkových izbách. Chata bola v roku 2017 moderne zrekonštruovaná, aj preto sa teší stále väčšiemu záujmu návštevníkov.

Na chatu vedie trasa po modrej značke z Mikulášskej chaty v stredisku Jasná. Túra je stredne náročná až náročná a trvá takmer 3 hodiny. Veľká časť trasy sa dá absolvovať aj lanovkami, ktoré na Chopok premávajú aj letnom období.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Bezplatné parkovanie je dostupné v obci Demänovská dolina resp. v stredisku Jasná. Dostupnosť zabezpečuje aj miestna autobusová doprava z Liptovského Mikuláša.

Možnosti ubytovania a stravovania

Obec Demänovská dolina a stredisko Jasná ponúkajú širokú ponuku ubytovania a stravovania. Zázemie poskytne aj samotná Kamenná chata.

Plánovač Liptov